Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Domyślnie PRZEROST ( ZAPALENIE ) GRUCZOŁU 3 POWIEKI

witam wszystkich i proszę o informacje! czy leczony kroplami gruczoł 3 powieki może się "wchłonąć"? czy zna ktoś taki przypadek. mój 3 miesięczny szczeniak 2 dni temu dostał zapalenia tego gruczołu. opinie wetów są różne. 1 uważa że po leczeniu kroplami może to zniknąć i każe czekać z operacją nawet do 2 miesięcy; 2 namawia mnie na jak najszybszą operację wycięcia twierdząc, że leczenie zachowawcze jest bezskuteczne! co robić? radźcie!
    magda

Domyślnie

Radzilabym skontaktowac sie z dr Garncarzem z Warszawy-guru okulistyczny.
    Z moich doswiadczen wynika ,ze bez operacji sie nie obejdzie a fajnie,jesli wykona ja ktos,kto jest superfachowcem
    Monika z Xarem,Felicją i Jessie

Domyślnie

dzięki za informację. czy mogę prosić o kontakt do dr Garncarza?
    magda

Domyślnie

Najwazniejsze jest żeby decyzje o ewentualnym leczeniu czy zabiegu podejmował okulista ,a nie internista.

www.garncarz.pl

http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23845

PILNIE ZBIERAM KOCE I KOŁDRY, WSZYTSKO CO DAJE CIEPŁO DO SCHRONISKA!!!!!!!!!

Doświadczony Molosomaniak
    Zapisany
    Sep 2006

Domyślnie

My też mieliśmy problem z trzecią powieką, a dokładnie, było to "wypadnięcie gruczołu trzeciej powieki". Też stosowaliśmy krople, które oczywiście nic nie zmieniły. A! Z tego, co pamiętam, dr Garncarz mówił, że tego się nie wycina, bo gruczoł jest odpowiedzialny za produkowanie iluś tam procent łez.

Dr Garncarz to dobry wybór. Polecam serdecznie. Nam pomógł.

Domyślnie

zdaza sie ze antybiotyki i leczenie przynasza pozytywny skutek, mozna sprobowac przez tydzien, dwa..

Domyślnie

Cytat Napisane przez em-bub Zobacz post
    witam wszystkich i proszę o informacje! czy leczony kroplami gruczoł 3 powieki może się "wchłonąć"? czy zna ktoś taki przypadek. mój 3 miesięczny szczeniak 2 dni temu dostał zapalenia tego gruczołu. opinie wetów są różne. 1 uważa że po leczeniu kroplami może to zniknąć i każe czekać z operacją nawet do 2 miesięcy; 2 namawia mnie na jak najszybszą operację wycięcia twierdząc, że leczenie zachowawcze jest bezskuteczne! co robić? radźcie!
    Gruczoł 3-ciej powieki usytuowany jest po jej wewnętrznej stronie. Umocowany jest on dwoma więzadłami do okostnej oczodołu.
    Sama 3-cia powieka ma rusztowanie chrzęstne.
    W momencie wypadnięcia gruczołu na zewnątrz jeżeli równocześnie dochodzi do załamania chrząstki 3-ciej powieki taki gruczoł samoczynnie nie wróci na swoje pierwotne miejsce.
    Jeśli uda sie go odprowadzić gdyż chrząstka nie załamała sie to i tak należy sie liczyć z tym, że za jakiś czas ponownie wypadnie.
    U nas w gabinecie operuje się takie młode psiaki jak Pani pupil.
    Sama operacja polega na wszyciu gruczołu na swoje miejsce. Nie wolno go wycinać gdyż produkuje on 30 % łez. Pozbawienie psa tego narządu może grozić w przyszłości zespołem suchego oka.
    Proszę pamiętać również, że oprócz wypadnięcia gruczołu 3-ciej powieki diagnozuje się skręt 3-ciej powieki (są to dwie różne jednostki chorobowe, ale podobnie wyglądające).

Lek. wet. Elwira Buczek
    Okulistyczny Gabinet Weterynaryjny
    www.garncarz.pl