Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Pokaż wyniki 1 do 1 z 1
 1. #1
  Super Gold Molosomaniak Olga's Avatar
  Zapisany
  Dec 2002
  Posty
  6 531
  Blogi
  3

  Domyślnie Leki przeciwzapalne - kilka produktów

  Chyba jeszcze nie mamy oddzielnego tematu poświęconego ziołowym środkom przeciwzapalnym, które mogą pomóc w leczeniu zachowawczym problemów stawowych w tym i kulawizn wszelkiego rodzaju. Nie zawsze trzeba od razu traktować psa chemia, można pomóc homeopatycznymi środkami lub ziołowymi. Jest ich masa na rynku ale znalazłam kilka ziołowych, których wcześniej nie znałam.

  -------------------------------------------------------------------------
  Reumaherb

  Skład:
  1 tabl. powl. zawiera: 100 mg wyciągu złożonego z korzenia hakorośli, ziela jeżówki purpurowej, kwiatu wiązówki (co odpowiada: 0,4 mg harpagozydu, 1,90 mg polifenolozwiązków, 0,35 mg flawonoidów).

  Działanie:
  Preparat ułatwiający wydalanie metabolitów lipofilnych z żółcią i kwasu moczowego z moczem. Wynikiem tego jest ustępowanie dolegliwości bólowych i zmniejszanie stanów zapalnych w chorobach reumatycznych. Ponadto preparat pobudza aktywność komórkową (działa immunostymulująco) co przyspiesza usuwanie stanów zapalnych.

  Wskazania:
  Wspomagająco w zwyrodnieniowych chorobach narządu ruchu.

  Przeciwwskazania:
  Nadwrażliwość na składniki preparatu i salicylany. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Postępujące choroby układowe (w tym gruźlica, białaczka).

  Środki ostrożności:
  Preparat szczególnie ostrożnie stosować w kamicy żółciowej, stale monitorując pacjenta oraz ostrożnie u pacjentów ze skłonnością do alergii (w przypadku wystąpienia objawów uczulenia preparat odstawić).

  Ciąża i okres karmienia piersią:
  Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

  Dawkowanie:
  Doustnie. Dorośli: w chorobach przewlekłych: 1 tabl. 3 razy dziennie, w ostrych stanach zapalnych: 2 tabl. 3 razy dziennie. Po 3 tygodniach leczenia wskazane 7-10 dni przerwy w przyjmowaniu preparatu, po czym można kontynuować terapię.


  -------------------------------------------------------------------------

  Litozin i Litozin forte
  -------------------------------------------------------------------------

  Rheumafort
  ,

  Właściwości i działanie: Ekstrakty, które zawiera Rheumafort, dostarczają kompleks aktywnych bioflawonoidów takich, jak matrycyna (zwykle przekształcana do chamazulenu), apigenina, luteolina, kwercetyna oraz szereg innych aktywnych substancji takich, jak tlenki alfa-bisabololu A i B, poliacetyleny, polisacharydy, glikozydy trójterpenowe.

  Aktywne składniki zostały uzyskane przy pomocy innowacyjnej technologii ekstrakcji bio-wzmocnionej (Bio-Enhanced Extraction B.E.E.), zapewniającej łatwe przyswajanie przez organizm oraz szybkie i skuteczne działanie preparatu. Stwierdzono, iż Rheumafort zawierający kompleks aktywnych bioflawonoidów oraz szereg innych aktywnych substancji hamuje zarówno powstawanie zapalnych prostaglandyn i leukotrienów substancji odpowiedzialnych z ból i stan zapalny (poprzez hamowanie cyklooksygenazy drugiej COX-2 i 5‑lipoterefereoksytereferegetereferenazy)
  Rheumafort hamuje również powstawanie cytokin odpowiedzialnych za proces zapalenia i niszczenia chrząstki stawowej w przebiegu chorób reumatycznych. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii ekstrakcji bio-wzmocnionej, działa wyjątkowo szybko i skutecznie. Efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny uzyskuje się już po pojedynczej dawce preparatu.

  Wskazania: choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenia stawów kręgosłupa, toczeń rumieniowaty.


  -------------------------------------------------------------------------

  Piascledine:

  Skład:
  1 kaps. zawiera 100 mg frakcji niezmydlającej się z oleju awokado i 200 mg frakcji niezmydlającej się z oleju sojowego.

  Działanie:
  Mechanizm działania polega na odbudowie macierzy pozakomórkowej chrząstki stawowej prawdopodobnie poprzez zwiększenie ekspresji transformującego czynnika wzrostowego beta (TGF beta) w chondrocytach.

  Wskazania:
  Leczenie wspomagające choroby zwyrodnieniowej stawów oraz towarzyszących jej dolegliwości bólowych.

  Przeciwwskazania:
  Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci do ukończenia 12 r.ż.

  Dawkowanie:
  Doustnie. 1 kaps. dziennie podczas posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody.

  -------------------------------------------------------------------------

  Zinaxin forte
  (imbir, soja, avokado)

  Działanie: Preparat ten zawiera unikalny biokompleks imbirowy oraz wyciągi z soi i awokado, a ich działanie zostało wzmocnione dzięki technologii LipoCap.

  Standaryzowany wyciąg z kłącza imbiru i galangi wykazuje działanie ochronne wobec chrząstki stawowej, hamuje tworzenie substancji, które powodują zaburzenia prawidłowej pracy aparatu ruchowego.

  Oleje z soi i awokado, naturalne składniki roślinne, zwiększają wytwarzanie kolagenu i odbudowują macierz pozakomórkową chrząstki stawowej.

  Technologia LipoCap zapewnia ochronną otoczkę biokompleksowi imbiru, soi i awokado sprawiając, że zostaje on dostarczony do krwi krążącej w stanie nienaruszonym i wywiera maksymalne działanie na chrząstkę.

  Wskazania: Środek uzupełniający leczenie bóli stawowych, mięśniowych i dolegliwości narządów ruchu.

  Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku uczulenia na imbir lub inne składniki produktu. Produkt nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

  Sposób użycia: W ciągu 2-4 tygodni zaleca się przyjmowanie 2 kapsułek dziennie, w następnych tygodniach 1 kapsuła dziennie. Należy przyjmować w trakcie posiłku popijając szkalnką chłodnego napoju.

  -------------------------------------------------------------------------

  REUMPAPAI
  , znalazłam mało informacji

  Kolejny wart polecenia lek roślinny, oparty również na tradycyjnej, dalekowschodniej medycynie to REUMPAPAI.
  Swoje właściwości lek ten zawdzięcza skojarzonemu działaniu: przeciwzapalnemu, przeciwobrzękowemu i przeciwbólowemu. To owoc retrofracti, kora cynamonowa i korzeń lukrecji dostarczają naturalnych substancji biologicznie czynnych zawartych w tym preparacie. Chińczycy już od bardzo dawna używają owoców retrofracti do łagodzenia różnych rodzajów bólu, szczególnie zaś nerwobólów. Stosują je także w przypadku zapaleń stawów, obrzęków, zmniejszonej siły mięśniowej. Z kolei kora cynamonowa posiada udowodnione działanie wspomagające leczenie adjuwantowego zapalenia stawów, a także łagodzi zaburzenia trawienia. Lukrecja, nazywana często ulubionym lekiem chińskiej medycyny ludowej, wspomaga działanie wielu leczniczych substancji. Zawarta w jej korzeniu glicyryzyna, będąca ponad 50 razy słodsza od sacharozy, jest znanym środkiem odtruwającym, który jak ostatnio wykazano, ma nawet zdolność do unieszkodliwiania niebezpiecznej toksyny tężcowej. Wyciąg z korzenia lukrecji ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczowe, a także ochrania ściany żołądka, przed kwasem solnym i pepsyną, dodatkowo stymulując produkcję ochronnego śluzu. REUMPAPAI jest zalecany w leczeniu bólów stawowych (w tym choroby zwyrodnieniowej stawów) i mięśniowych. Pomaga złagodzić nerwobóle, związane z takimi schorzeniami jak rwa kulszowa, barkowa czy zapalenie korzonków nerwowych.

  -------------------------------------------------------------------------

  Salicortex

  Skład: Składniki pomocnicze: koloidalny dwutlenek krzemu, skrobia ziemniaczana.
  1. Co to jest lek Salicortex i w jakim celu się go stosuje
  Salicortex jest preparatem w postaci niepowlekanych tabletek o barwie zielonkawej. Stosuje się go w chorobach z „przeziębienia”, z gorączką oraz pomocniczo w dolegliwościach reumatycznych.
  Grupa farmakologiczno-terapeutyczna N 02 BA

  2. Zanim zastosuje się preparat Salicortex:

  Stosowanie preparatów zawierających korę wierzby nie jest zalecane u osób z nadwrażliwością na salicylany, niesterydowe leki przeciwzapalne oraz u osób z astmą (ze względu na możliwość wywołania skurczu oskrzeli).
  Kora wierzby może nasilać działanie środków przeciwzakrzepowych takich jak heparyna oraz pochodne kumaryny.

  Zachować szczególną ostrożność stosując lek Salicortex, gdy:
  występuje ostra niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, niedobór glukozo-6-fosfatazy. W powyższych przypadkach stosowanie leku jest możliwe jedynie pod kontrolą lekarza.

  Stosowanie leku Salicortex u dzieci:
  Nie należy stosować u dzieci do 12 roku życia.

  Ciąża:
  Brak danych dotyczących bezpieczeństwa. Możliwość stosowania podczas ciąży skonsultować z lekarzem.

  Karmienie piersią:
  Brak danych dotyczących bezpieczeństwa. Możliwość stosowania podczas laktacji skonsultować z lekarzem.

  Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
  Nie upośledza zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

  3. Jak stosować lek Salicortex?
  Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 - 3 tabletki 3 razy dziennie po jedzeniu. Zaleca się popicie dużą ilością ciepłego płynu.

  4. Możliwe działania niepożądane:
  Salicortex może powodować objawy nadwrażliwości takie jak świąd, pokrzywka lub astma oraz objawy ze strony układu pokarmowego. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.
  W przypadku wystąpienia innych działań niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

  5. Przechowywanie leku Salicortex:
  Przechowywać w temperaturze pokojowej (tj. od 15°C do 25°C), w pomieszczeniach suchych i przewiewnych. Nie należy stosować preparatu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu


  Pozdrawiam Olga
  www.OlgaSmile.com


 

 

Podobne wątki

 1. Leki homeopatyczne - lista co, na co i po co.
  Autor Olga na forum Weterynaria - Zdrowie i Choroby Psów
  Odpowiedzi: 136
  Ostatni Post / Autor: 17-12-12, 22:54
 2. LEKI WETERYNARYJNE ZZA WSCHODNIEJ GRANICY
  Autor ster na forum Weterynaria - Zdrowie i Choroby Psów
  Odpowiedzi: 13
  Ostatni Post / Autor: 30-04-07, 18:20
 3. Bolaczek kilka
  Autor jollyvonne na forum Mastino Napoletano
  Odpowiedzi: 9
  Ostatni Post / Autor: 29-04-07, 20:45
 4. Prośba o kilka porad :-))
  Autor nikosf na forum Mops
  Odpowiedzi: 16
  Ostatni Post / Autor: 09-12-06, 21:37
 5. Leki homeopatyczne dla psa
  Autor olka na forum Weterynaria - Zdrowie i Choroby Psów
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni Post / Autor: 02-09-06, 14:50

Zasady Postowania

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:34. Copyright © wszelkie prawa zastrzeżone 2002 - 2018 Molosy.pl | Mazeguy Smilies | theme CompleteVB

          Reklama: Dieta bezglutenowa Kopytka Placki ziemniaczane Kluski śląskie Jak zrobić omlet Śledzie Ciasto na pizze Gołąbki Ciasto na gofry

          Ciasto na pierogi Karp smażony Dynia Bigos Ryba po grecku Barszcz czerwony Zakwas Karkówka z grilla Chleb bezglutenowy