Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Pokaż wyniki 1 do 1 z 1
 1. #1
  Super Gold Molosomaniak Olga's Avatar
  Zapisany
  Dec 2002
  Posty
  6 531
  Blogi
  3

  Domyślnie Leki przeciwzapalne - kilka produktów

  Chyba jeszcze nie mamy oddzielnego tematu poświęconego ziołowym środkom przeciwzapalnym, które mogą pomóc w leczeniu zachowawczym problemów stawowych w tym i kulawizn wszelkiego rodzaju. Nie zawsze trzeba od razu traktować psa chemia, można pomóc homeopatycznymi środkami lub ziołowymi. Jest ich masa na rynku ale znalazłam kilka ziołowych, których wcześniej nie znałam.

  -------------------------------------------------------------------------
  Reumaherb

  Skład:
  1 tabl. powl. zawiera: 100 mg wyciągu złożonego z korzenia hakorośli, ziela jeżówki purpurowej, kwiatu wiązówki (co odpowiada: 0,4 mg harpagozydu, 1,90 mg polifenolozwiązków, 0,35 mg flawonoidów).

  Działanie:
  Preparat ułatwiający wydalanie metabolitów lipofilnych z żółcią i kwasu moczowego z moczem. Wynikiem tego jest ustępowanie dolegliwości bólowych i zmniejszanie stanów zapalnych w chorobach reumatycznych. Ponadto preparat pobudza aktywność komórkową (działa immunostymulująco) co przyspiesza usuwanie stanów zapalnych.

  Wskazania:
  Wspomagająco w zwyrodnieniowych chorobach narządu ruchu.

  Przeciwwskazania:
  Nadwrażliwość na składniki preparatu i salicylany. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Postępujące choroby układowe (w tym gruźlica, białaczka).

  Środki ostrożności:
  Preparat szczególnie ostrożnie stosować w kamicy żółciowej, stale monitorując pacjenta oraz ostrożnie u pacjentów ze skłonnością do alergii (w przypadku wystąpienia objawów uczulenia preparat odstawić).

  Ciąża i okres karmienia piersią:
  Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

  Dawkowanie:
  Doustnie. Dorośli: w chorobach przewlekłych: 1 tabl. 3 razy dziennie, w ostrych stanach zapalnych: 2 tabl. 3 razy dziennie. Po 3 tygodniach leczenia wskazane 7-10 dni przerwy w przyjmowaniu preparatu, po czym można kontynuować terapię.


  -------------------------------------------------------------------------

  Litozin i Litozin forte
  -------------------------------------------------------------------------

  Rheumafort
  ,

  Właściwości i działanie: Ekstrakty, które zawiera Rheumafort, dostarczają kompleks aktywnych bioflawonoidów takich, jak matrycyna (zwykle przekształcana do chamazulenu), apigenina, luteolina, kwercetyna oraz szereg innych aktywnych substancji takich, jak tlenki alfa-bisabololu A i B, poliacetyleny, polisacharydy, glikozydy trójterpenowe.

  Aktywne składniki zostały uzyskane przy pomocy innowacyjnej technologii ekstrakcji bio-wzmocnionej (Bio-Enhanced Extraction B.E.E.), zapewniającej łatwe przyswajanie przez organizm oraz szybkie i skuteczne działanie preparatu. Stwierdzono, iż Rheumafort zawierający kompleks aktywnych bioflawonoidów oraz szereg innych aktywnych substancji hamuje zarówno powstawanie zapalnych prostaglandyn i leukotrienów substancji odpowiedzialnych z ból i stan zapalny (poprzez hamowanie cyklooksygenazy drugiej COX-2 i 5‑lipoterefereoksytereferegetereferenazy)
  Rheumafort hamuje również powstawanie cytokin odpowiedzialnych za proces zapalenia i niszczenia chrząstki stawowej w przebiegu chorób reumatycznych. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii ekstrakcji bio-wzmocnionej, działa wyjątkowo szybko i skutecznie. Efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny uzyskuje się już po pojedynczej dawce preparatu.

  Wskazania: choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenia stawów kręgosłupa, toczeń rumieniowaty.


  -------------------------------------------------------------------------

  Piascledine:

  Skład:
  1 kaps. zawiera 100 mg frakcji niezmydlającej się z oleju awokado i 200 mg frakcji niezmydlającej się z oleju sojowego.

  Działanie:
  Mechanizm działania polega na odbudowie macierzy pozakomórkowej chrząstki stawowej prawdopodobnie poprzez zwiększenie ekspresji transformującego czynnika wzrostowego beta (TGF beta) w chondrocytach.

  Wskazania:
  Leczenie wspomagające choroby zwyrodnieniowej stawów oraz towarzyszących jej dolegliwości bólowych.

  Przeciwwskazania:
  Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci do ukończenia 12 r.ż.

  Dawkowanie:
  Doustnie. 1 kaps. dziennie podczas posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody.

  -------------------------------------------------------------------------

  Zinaxin forte
  (imbir, soja, avokado)

  Działanie: Preparat ten zawiera unikalny biokompleks imbirowy oraz wyciągi z soi i awokado, a ich działanie zostało wzmocnione dzięki technologii LipoCap.

  Standaryzowany wyciąg z kłącza imbiru i galangi wykazuje działanie ochronne wobec chrząstki stawowej, hamuje tworzenie substancji, które powodują zaburzenia prawidłowej pracy aparatu ruchowego.

  Oleje z soi i awokado, naturalne składniki roślinne, zwiększają wytwarzanie kolagenu i odbudowują macierz pozakomórkową chrząstki stawowej.

  Technologia LipoCap zapewnia ochronną otoczkę biokompleksowi imbiru, soi i awokado sprawiając, że zostaje on dostarczony do krwi krążącej w stanie nienaruszonym i wywiera maksymalne działanie na chrząstkę.

  Wskazania: Środek uzupełniający leczenie bóli stawowych, mięśniowych i dolegliwości narządów ruchu.

  Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku uczulenia na imbir lub inne składniki produktu. Produkt nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

  Sposób użycia: W ciągu 2-4 tygodni zaleca się przyjmowanie 2 kapsułek dziennie, w następnych tygodniach 1 kapsuła dziennie. Należy przyjmować w trakcie posiłku popijając szkalnką chłodnego napoju.

  -------------------------------------------------------------------------

  REUMPAPAI
  , znalazłam mało informacji

  Kolejny wart polecenia lek roślinny, oparty również na tradycyjnej, dalekowschodniej medycynie to REUMPAPAI.
  Swoje właściwości lek ten zawdzięcza skojarzonemu działaniu: przeciwzapalnemu, przeciwobrzękowemu i przeciwbólowemu. To owoc retrofracti, kora cynamonowa i korzeń lukrecji dostarczają naturalnych substancji biologicznie czynnych zawartych w tym preparacie. Chińczycy już od bardzo dawna używają owoców retrofracti do łagodzenia różnych rodzajów bólu, szczególnie zaś nerwobólów. Stosują je także w przypadku zapaleń stawów, obrzęków, zmniejszonej siły mięśniowej. Z kolei kora cynamonowa posiada udowodnione działanie wspomagające leczenie adjuwantowego zapalenia stawów, a także łagodzi zaburzenia trawienia. Lukrecja, nazywana często ulubionym lekiem chińskiej medycyny ludowej, wspomaga działanie wielu leczniczych substancji. Zawarta w jej korzeniu glicyryzyna, będąca ponad 50 razy słodsza od sacharozy, jest znanym środkiem odtruwającym, który jak ostatnio wykazano, ma nawet zdolność do unieszkodliwiania niebezpiecznej toksyny tężcowej. Wyciąg z korzenia lukrecji ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczowe, a także ochrania ściany żołądka, przed kwasem solnym i pepsyną, dodatkowo stymulując produkcję ochronnego śluzu. REUMPAPAI jest zalecany w leczeniu bólów stawowych (w tym choroby zwyrodnieniowej stawów) i mięśniowych. Pomaga złagodzić nerwobóle, związane z takimi schorzeniami jak rwa kulszowa, barkowa czy zapalenie korzonków nerwowych.

  -------------------------------------------------------------------------

  Salicortex

  Skład: Składniki pomocnicze: koloidalny dwutlenek krzemu, skrobia ziemniaczana.
  1. Co to jest lek Salicortex i w jakim celu się go stosuje
  Salicortex jest preparatem w postaci niepowlekanych tabletek o barwie zielonkawej. Stosuje się go w chorobach z „przeziębienia”, z gorączką oraz pomocniczo w dolegliwościach reumatycznych.
  Grupa farmakologiczno-terapeutyczna N 02 BA

  2. Zanim zastosuje się preparat Salicortex:

  Stosowanie preparatów zawierających korę wierzby nie jest zalecane u osób z nadwrażliwością na salicylany, niesterydowe leki przeciwzapalne oraz u osób z astmą (ze względu na możliwość wywołania skurczu oskrzeli).
  Kora wierzby może nasilać działanie środków przeciwzakrzepowych takich jak heparyna oraz pochodne kumaryny.

  Zachować szczególną ostrożność stosując lek Salicortex, gdy:
  występuje ostra niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, niedobór glukozo-6-fosfatazy. W powyższych przypadkach stosowanie leku jest możliwe jedynie pod kontrolą lekarza.

  Stosowanie leku Salicortex u dzieci:
  Nie należy stosować u dzieci do 12 roku życia.

  Ciąża:
  Brak danych dotyczących bezpieczeństwa. Możliwość stosowania podczas ciąży skonsultować z lekarzem.

  Karmienie piersią:
  Brak danych dotyczących bezpieczeństwa. Możliwość stosowania podczas laktacji skonsultować z lekarzem.

  Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
  Nie upośledza zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

  3. Jak stosować lek Salicortex?
  Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 - 3 tabletki 3 razy dziennie po jedzeniu. Zaleca się popicie dużą ilością ciepłego płynu.

  4. Możliwe działania niepożądane:
  Salicortex może powodować objawy nadwrażliwości takie jak świąd, pokrzywka lub astma oraz objawy ze strony układu pokarmowego. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.
  W przypadku wystąpienia innych działań niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

  5. Przechowywanie leku Salicortex:
  Przechowywać w temperaturze pokojowej (tj. od 15°C do 25°C), w pomieszczeniach suchych i przewiewnych. Nie należy stosować preparatu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu


  Pozdrawiam Olga
  www.OlgaSmile.com


 

 

Podobne wątki

 1. Leki homeopatyczne - lista co, na co i po co.
  Autor Olga na forum Weterynaria - Zdrowie i Choroby Psów
  Odpowiedzi: 136
  Ostatni Post / Autor: 17-12-12, 23:54
 2. LEKI WETERYNARYJNE ZZA WSCHODNIEJ GRANICY
  Autor ster na forum Weterynaria - Zdrowie i Choroby Psów
  Odpowiedzi: 13
  Ostatni Post / Autor: 30-04-07, 18:20
 3. Bolaczek kilka
  Autor jollyvonne na forum Mastino Napoletano
  Odpowiedzi: 9
  Ostatni Post / Autor: 29-04-07, 20:45
 4. Prośba o kilka porad :-))
  Autor nikosf na forum Mops
  Odpowiedzi: 16
  Ostatni Post / Autor: 09-12-06, 22:37
 5. Leki homeopatyczne dla psa
  Autor olka na forum Weterynaria - Zdrowie i Choroby Psów
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni Post / Autor: 02-09-06, 14:50

Zasady Postowania

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  
Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:45. Copyright © wszelkie prawa zastrzeżone 2002 - 2016 Molosy.pl | Mazeguy Smilies | theme CompleteVB

          Reklama: Dieta bezglutenowa Kopytka Placki ziemniaczane Kluski śląskie Jak zrobić omlet Śledzie Ciasto na pizze

          Ciasto na pierogi Karp smażony Dynia Bigos Ryba po grecku Barszcz czerwony Zakwas Karkówka z grilla Przepisy na grilla