Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 1 z 3236 1236123252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 48532

Domyślnie jak to jest mieszkac na wsi???

wiecie co, bylam wczoraj ogladac dom na wsi. to w sumie nie taka typowa wies, super droga i 14 km do centrum koszalina. dom na malej kolonii, duza ziemia, sklep 1,5 km szkola dla dzieci 3 km...
    mi tam sie podoba, dla psow super , duza ziemia... ale....
    moja mama mowi ze dla dziecka tragedia, jak to na wsi, bez sensu nie bedzie miala kolezanek itd i nie bedzie chodzic na balet i inne takie...
    a to tylko 14 km i przeciez mozna dojechac...

kropelko , ty sie przeprowadzasz na wies... jak u was jest ?
    Pozdrowionka DORO & gwiazdki

Domyślnie

a ja juz jestem tak zmeczona mieszkaniem w miescie ze nawet nie pytajcie . i moje psy jeszcze gorzej

Domyślnie

Athena mieszkasz w Koszalinie to czemu my sie jeszcze nie widziałyśmy? Ja bym się prezprowadziła na wieś, mimo ze mieszkam w mieście, ale na bardzo spokojnym osiedlu. Mam bardzo blisko do lasu, mała łąkę mam przed domem.
    Jak nie bedzie miła koleżanek? Samochód macie? Ja jak chodzilam do podstawówki to u mnie w szkole były dzieciaki ze wsi i zawsze jakoś się udało koleżankę odwiedzić na wsi lub ona przyjechała do mnie.
    Ja bym wybrała wieś, wymarzone miejsce dla psów i odpoczynek po pracy w spokojnym miejscu bez hałasu i spalin.
    Felix cudowny koci złośnik
    gg4499008

www.pegasus.org.pl

Aktywny Miłośnik Psów dorinia's Avatar
    Zapisany
    Nov 2005

Domyślnie

w ubiegłym roku przeprowadziliśmy się na wieś,mieszkałam w Katowicach teraz mieszkam 35 km.od katowic i codziennie tyle dojeżdżam do pracy.
    niegy nie żałowałam tej decyzji,to było moje i mojego męża marzenie,mam córkę 13 lat,we wrześniu 2005 przeniosła się do szkoły na naszej wsi,mówiła mi ze ta wiejska szkoła jest dużo lepsza niż w katowicach,tutaj nie ma takiej niezdrowej rywalizacji kto ma lepszy ciuch,sprzęt itd.ATHENA jeżeli kochaszżycie na wsi,które jest zupełnie inne niż w mieście,nie czekaj i przeprowadzaj się,wiosna zupełnie innie pachnie na wsi.

"W moim niebie będą miękkie sierści,nosy,łapy,ogony i kły.W moim niebie będę znowu głaskać moje wszystkie pożegnane psy"

Doświadczony Molosomaniak Kinga's Avatar
    Zapisany
    Jan 2005

Domyślnie

Mieszkam na wsi, 14 km od centrum Rzeszowa,18min autem,30 min autobusem.Mam konie,psy,kota,hektary lasów i łąk do przejażdżek konnych oraz spacerów, a przede wszystkim święty spokój- czego chcieć więcej ??

Zaangażowany Molosomaniak oliwia2005's Avatar
    Zapisany
    Jun 2005

Domyślnie

Mieszkam w blokach i w niedalekiej przyszłości tez planuję przeprowadzkę, tym bardziej, że działkę juz mam. Ja jednak podejmując decyzję brałam pod uwagę następujące czynniki :
    - jak długo zajmuje podróż samochodem do miasta ( apteka, szpital, szkoła )
    - jak długo zajmuje podróż autobusem i jak daleko jest od domu (samochód zawsze może się zepsuć )
    - czy jest to okolica bezpieczna dla dzieci ( tzn, czy droga z autobusu nie prowadzi przez środek lasu itp. )
    - czy jest w poblizu sklep ( w razie zapomnianych zakupów itp. )
    - czy zimą drogi są odsnieżane ( 3 lata temu utknęliśmy na 4 dni u rodziców, bo nikt nie odśniezył i modlilismy sie, żeby nikomu nic sie nie stało np. nie było potrzebne pogotowie )

Może niektóre moje rozterki są zbyt drobiazgowe, ale przeciez to decyzja na długie lata. Ale z drugiej strony, to orzeźwiające powietrze i skowronki na niebie...i las i wiatr.....

Domyślnie

no ja wlasnie prowadze rozmowy z moja mama ktora jest nastawiona maxymalnie negatywnie.
    qrcze w sumie to my tam mamy mieszkac, wiec nie iwem po co truje a wczoraj tam sarenki obok chodzily

Domyślnie

Z jednej strony życie na wsi pod względem ciszy, natury , spokoju, swojego kawałka ziemii- to raj!
    I tak myślę jako osoba dorosła.

Jako dziecko- kochałam wieś- ale zawsze powtarzałam- na wakacje tak- na pare tygodni tak- ale na całe zycie nie.
    Tęskno mi było to koleżanek, sklepów- "cywilicacji", meczyło mnie pokonywanie dużych odleglosci pieszo, także myśle, że inaczej jest dla dziecka i inaczej dla dorosłego. No i jakie kto ma priorytety.

Ja chciałabym mieszkać na wsi- ale takiej podmiejskiej- i nie takiej, gdzie do najbiższego domu jest pare kilometrów.

A w ogóle utopią było by mieszkać koło fantastycznych sąsiadów.. z dziećmi w podobnym wieku...
    Zbigniew Herbert "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"

Domyślnie

Atheno!
    A to ci dopiero! Ja pochodze z takiej wlasnie malej miejscowosci pod Koszalinem (20 km), gdzie do szkoly mialam 6 km, gdzie sklep byl 3 km.
    Ech!
    Piekne tereny nadmorskie, swieze powietrze, duzo zieleni, duzo przestrzeni - spokojnie! Mimo ze byly to czasy, gdzie nie mielismy telefonu i netu, to wspominam ten okres naprawde wspaniale. Wlasnie dzieki temu, ze moi rodzice nigdy nie byli zasciankowi, ze maja otwarte horyzonty i nigdy nie odstawalismy poziomem intelektualnym od ludzi z miasta. Malo tego dzieki moim nauczycielom w szkole podstawowej bylam nawet olimpijka, do tego non stop mielismy jakies kolka zainteresowan - teatralne, biologiczne, humanistyczne. Poza tym mialam dostep do wszystkich mozliwych rozrywek dzieciecych, bo rodzice mi to zapewniali o ile oczywiscie tego chcielismy. Wszystko zalezy od checi po prostu!

Teraz mamy dostep do laczy wszelkiego rodzaju. Mamy auta, ktorym przemieszczenie sie 14 km to zadna trudnosc - tyle jade z jednego konca Poznania na drugi a przede wszystkim na wsi jest bezpieczniej! Zdecydowanie bezpieczniej! No oczywiscie sa tez minusy - kazdy o kazdym wie wszystko, wlacznie z tym, co jesz na obiad, ale do tego mozna przywyknac!

Sama wiem, ze kiedys wroce na wies!

Domyślnie

Oj jaki piękny temat

Mieszkam od urodzenia w Warszawie, na jej obrzeżach. Blisko mam las i coś na kształt łąki, ale i tak ciągnie mnie na wieś strasznie. Od kilku lat mam dom na wsi, w którym starałam się spędzać każdą wolną chwilę, a w czasie ostatnich wakacji doszłam do wniosku, ze chcę tam żyć na stałe. To moje miejsce na ziemi

Plusy:

-cudowni, niezwykli ludzie, życzliwi i " z sercem na dłoni"

--czyste powietrze, przestrzeń, mech pod stopami i wiatr we włosach

-niczym nie skażona przyroda, zające, sarny i dziki spacerujące pod domem, tudzież żurawie występujące w roli budzika o 4.30

- możliwość rozwoju zawodowego i połączenia mojej pasji z pracą zarobkową. Duże perspektywy rozwoju.

-bliskość dwóch miast z pełną infrastrukturą

- dobre szkoły, wybór spośród kilku liceów

- dobre połączenie z Warszawą ( perspektywicznie - moje starsze dzieci mają 13 i 11 lat)

I tak można by jeszcze bardzo długo wymieniać

Minusy :

- w mojej sytuacji może być mi ciężko podołać wszystkiemu, bo rozstałam się z TZem i jestem sama z dzieciakami i psami.

-koniecznośc posiadania samochodu, bo do najbliższego sklepu mam 3 km co w ciepłych porach roku jest przyjemnym spacerem przez las, ale zimą ...
    Na szczęście mam bardzo kochanych i życzliwych sąsiadów, którzy wspierają mnie od lat i nie raz udowodnili, ze można na nich liczyć
    Bardzo poważnie przedyskutowałam z dziećmi tę decyzję i są zdecydowani, tak samo jak ja. Chcą się wyprowadzić z Warszawy, bo podobnie jak ich mama mają dość śmierdzących klatek schodowych, życia w ciągłym biegu i kolegów szkolnych blisko zaprzyjaźnionych z sekcją do spraw nieletnich To nie życie, to walka o przeżycie.

Aktualnie jestem na etapie sprzedawania mieszkania, więc proszę o kciuki, bo dzisiaj przychodzą dwie osoby

Jak się żyje na wsi? Myślę, ze to zależy od wsi , ale na pewno spokojniej i wolniej niż w dużym mieście i bezpieczniej z gromadką usmarowanych wiecznie jak nieboskie stworzenia, ale szczęśiwych dzieci i psów

Domyślnie

Kropelko, zrobiło mi sie przykro , przepraszam że poruszam temat jak przeczytałam o tym rozstaniu z meżem, mam nadzieje że człowiek ony będzie Cie wspierał w niełatwej sztuce wychowania dzieci i wogóle

ale jesli moge cos od siebie, ja mam drugiego męza i nie narzekam,
    a były juz momentu w moim któtkim zyciu ze byłam bez grosz, gorzej miałam kiedys sklep jeździecki z kolezanką - włozyłam w niego całą kase z rozwodu i wszystko poszło sie pier.... , byłam goła i wesoła w wynajmowanym mieszkaniu, sama ....., ale wierz mi kobiety sa silne, na pewno sobie poradzisz i ja trzymam, kciuki

co do mieszkania na wsi....

ja mieszkam w miescinie ale w bloku, mamy kupiona działke i budujemy sie , mysle że za rok bede szczesliwa obszarniczką,

konie mam na wsi 2 km od siebie, jestem tam prawie codziennie,
    do kina do bydgoszczy, mam 15km, jak chce to jade i już jestem w miescie- brudnym i zakorkowanym - mimo że pochodze z bloków i urodziłam sie w Bydgoszczy, wole przestrzen , las i wioche

z dioświadczenia wiem że nie każdemu to pasuje , bo czasem niektórzy tesknia za city ale ja nie

Zapisany
    Jun 2005

Domyślnie

Kropelka, trzymam kciuki . Oby ktos przyszedł z duuuuża kasą i kupił Twoje mieszkanie właśnie dzisiaj. Musi sie udać i przeniesiesz się z dziećmi na wieś. My dopiero wolnymi kroczkami myslimy o budowie, chociaz działkę mamy. Jedyne, co nas od tego powstraymuje, to...sąsiedztwo moich rodziców ( a właściwie matki, bo Tatko najkochańszy na świeice ) wrrrrrr. Boję się, że jak nie postawię 3 metrowego płotu, to mi wlezą z buciorami w zycie. Ale jak pomyslę o tych skowronkach, czystym powietrzu, zapachu lasu i pola i...bliskiej odległosci od cywilizacji, to wiem, że chcę tam żyć.

Zapisany
    Jun 2005

Domyślnie

A to kawałeczek mojej działki i moje przeszczęśliwe dziecko

Domyślnie

Aaaale śliczne

Dziewczyny nie ma powodu, zeby było Wam przykro Mamy kontakty blisko koleżeńskie, wspieramy się wzajemnie i układ jest znacznie zdrowszy niż kiedykolwiek przedtem

Szachrajko, doskonale znam ten ból, powiedziałabym wręcz, ze do bólu i właśnie dlatego wyrywam z Warszawy i zaczynam nowe życie i NIC mi nie stanie na przeszkodzie

Domyślnie

wspaniale, zazdroszcze i trzymam kciuki !
    to wspaniale móc sie realizowac !!

miałam kiedys znajomych, ba przyjaciół, przychodzili do mnie, otworzyłam przed nimi swoje serce , sekrety, mysli, a oni całkiem niedawno - powiedzieli mi ze nie moga ze mna wytrzymac bo za duzo mówie o psach i koniach i ze wogóle za duzo mówie i zachowuje sie niestosownie - bo ...
    ach szkoda gadac, wykresliłam ich z listy ale do dzis mam depresje bo moj mąż mówi ze to moja wina bo ja nie umiem trzymac dystansu i tak sie otworzyłam że teraz nie ma co zbierac

dlatego wiem ze niektórzy po prostu sa egzaltowani albo udaja miłych a jak sie znudza to pokazuja jacy sa naprawde

dlatego chce miec chate , płot a dystans beda trzymac moje psy jak ja mam z tym problemy