Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 3416 z 3420 PierwszyPierwszy ... 3315336533853405341134143415341634173418 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 226 do 51 240 z 51296
    Hiper Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2011

Domyślnie Odp: jak to jest mieszkac na wsi???

Cytat Napisane przez PaniFado Zobacz post
    piękny, prawda?
    Cudowny. Dom z piasku i mgły.

Hiper Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2011

Przystojniaczek. Będzie u nas z końcem maja

Mega Gold Molosomaniak mmiodek's Avatar
    Zapisany
    Oct 2003

A tak niewinnie na razie wygląda...
    Pozdrawiam, mmiodek

Cytat Napisane przez mmiodek Zobacz post
    A tak niewinnie na razie wygląda...
    Szkoda sierściucha, szybko upodobni się do swojej opiekunki
    Cudowny. Dom z piasku i mgły.
    A cóż to za gwałtowna odmiana z retro chatek do futurystki, Przejadły się góralskie klimaty?

Hiper Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2011

Cytat Napisane przez black_mirror Zobacz post
    Szkoda sierściucha, szybko upodobni się do swojej opiekunki
    A cóż to za gwałtowna odmiana z retro chatek do futurystki, Przejadły się góralskie klimaty?
    To nie futurystyka to poezja.

A ja wciąż ze skojarzeniem, że to nagrodzony projekt polskiego architekta...

Co do psów... Trzeba mieć serce, chęci i odpowiedzialność - wtedy zazwyczaj się udaje. Na hasło behawiorysta też się robię sztywna. Pochylę się w pokłonie, a nawet posypię głowę popiołem jeśli ktoś spowoduje, że Cudomir teraz, nie za 3 lata, na swoim terenie obojętnie przejdzie obok psów, które wpisał na czarną listę. Generalnie nie mam z nim żadnych problemów, chodzi po jednej stronie, nie ciągnie smyczy i mnie, wdrożony do pożądanych przeze mnie zachowań (niewchodzenie do sypialni, wychodzenie na komendę z kuchni, wsiadanie do auta, czekanie w miejscach przerwy w spacerze) nie wykracza poza to, czego oczekuję. Nigdy nie potrzebowałam psa - automatu, trybu: komenda - wykonanie. Nie mam potrzeby podporządkowywania sobie żadnych istnień, stawiam na współistnienie.
    Tresura kaukaza... Oksymoron? Mam koleżankę, która od lat pała miłością do borzoi. Całe życie na lince, i bieganina nad Wisłą. Nigdy do głowy jej nie przyjdzie odpiąć linki swoim dwóm pupilom. Tresura charta...
    Poza tym Iwan zeszły był, nauczył mnie co to jest wolny przewód myślowy; z Cudomirem mam kontynuację, i to jak! I bije Iwana w kwestii lenistwa na głowę! Na spacer? No, może... Po co 4 spacery dziennie? Być może przebywając w terenie grodzonym miałby tendencję do ucieczek?

Wczoraj musiałam być kawałek od osiedla, pies poszedł ze mną i jak szliśmy uliczką, przy której są domy, właściciel wjeżdżał na posesję. Jego pies pewnie zazwyczaj wybiega sobie wtedy na rekonesans, a tu nagle zonk! Cudomir... Piesek wielkości labka wali do nas na zasadzie "upier..lę cię, bo to mój teren!" Jesteśmy ok. 3 km od naszego lokum, więc Cudomir nie jest aż tak zdecydowany na atak, ale widzę, że jeszcze trochę i będzie jazda. Piesek tańczy koło nas i jątrzy, ja uspokajająco wciskam kit kaukazowi, że to wspaniały koleżka i fajny piesio, piesio nieco się oddala, wtedy z całej piersi ryczę głosem wcale nie wiotkiej blondynki żeby zawołać psa.
    W końcu ktoś woła i zamyka Kubę za bramą, podchodzę i zaczyna się napierdalanka: psy swoje, ja z właścicielem.
    Oczywiście, dowiaduję się, że powinien mieć kaganiec, klatkę i, k()wa, pewnie sztywny hol. Ja muszę psa utrzymać, mieć oczy dookoła głowy, być przytomna, odpowiedzialna, zorganizowana i nigdy nie skacowana, przewidywać na pięć ruchów do przodu, a inni luuuz... Bo mają mniejsze psy. Ponadto pan radzi mi serdecznie bym poszła sobie z jego ulicy. Na dodatek stara baba ze mnie, co się przypierd..la. Przecież nie mam o co, nieprawdaż? W sumie to powinnam odprowadzić psa do domu i pojechać zgłosić zdarzenie na komisariacie. A jeszcze wcześniej nagrać jak piesio (sam nic nie winny, taka psia natura) robi wszystko by rozwścieczyć Cudomira... Może panu właścicielowi Kuby, bramy i domku dobrze by zrobił mandat w wysokości 250 zł? Wina ewidentnie jego i zamiast dwóch słów przeprosin i porozumienia, jeszcze wytykanie mi co ja powinnam choć mój pies był na smyczy,ja obok, nie drasnął go zębem, ani nawet nie zaszczekał, pozostając przy warczeniu. Takich chu..ków nie trawię.

I tu kończę harcerskim "czuwaj!"
    "Dopóki na ziemi nie zniknie ostatnia rzeźnia, dopóty nie znikną pola bitew."

Lew Tołstoj

Hiper Gold Molosomaniak PaniFado's Avatar
    Zapisany
    Aug 2011

Mam z Uralem problem taki, że jak przechodzę obok płotu za ktorym biega i ujada pies większy niż mały, mój Buraczek sie nakręca, spina, warczy potem szczeka i wyrywa się. Odkryłam że najlepiej wtedy działa jak obejmę go mocno za łeb i uspokajam łagodnym głosem. Bo uważam, że takie jego zachowanie jest nieodpowiednie, niebezpieczne i niekulturalne. Uważam, że jeśli chodzę z psem w terenie zabudowanym, gdzie są ludzie i inne psy, powinnam nauczyć swojego spokojnego przejścia. Zwłaszcza jak mam psa dużego i silnego. To że jakiś obcy pies wybiegnie przez bramę, ucieknie komuś ze smyczą albo i bez, zawsze się może zdarzyć.
    Sorry Kota, ale tak myślę.

Mega Gold Molosomaniak mmiodek's Avatar
    Zapisany
    Oct 2003

Przecież nikt nie idzie na zderzenie tylko dlatego że ma większy samochód... Ja odczytałem, że kocie udało się utrzymać Cudomira we względnym spokoju pomimo napastliwego zachowania jakiegoś tam Kuby. I OK. Tylko potem nawzajem sobie powymyślali, psy i właściciele. Ale rzeczywiście prędzej czy później może dojść do jakiegoś ścięcia gdzie niestety będą straty w materii żywej. Nie wiem co poradzić - chyba jednak ten kaganiec cały czas.
    Pozdrawiam, mmiodek

Hiper Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2011

Mam z Uralem problem taki, że jak przechodzę obok płotu za ktorym biega i ujada pies większy niż mały, mój Buraczek sie nakręca, spina, warczy potem szczeka i wyrywa się. Odkryłam że najlepiej wtedy działa jak obejmę go mocno za łeb i uspokajam łagodnym głosem. Bo uważam, że takie jego zachowanie jest nieodpowiednie, niebezpieczne i niekulturalne. Uważam, że jeśli chodzę z psem w terenie zabudowanym, gdzie są ludzie i inne psy, powinnam nauczyć swojego spokojnego przejścia. Zwłaszcza jak mam psa dużego i silnego. To że jakiś obcy pies wybiegnie przez bramę, ucieknie komuś ze smyczą albo i bez, zawsze się może zdarzyć.
    Sorry Kota, ale tak myślę.
    I dlatego teraz będziecie dostawać foty mojego kota.

Hiper Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2011

Hiper Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2011

A to mama.

Hiper Gold Molosomaniak PaniFado's Avatar
    Zapisany
    Aug 2011

Ciekawe czy będziesz miała kłaki wszędzie, bo ja mam. Moja kotka produkuje tony podszerstka. A ten maluch oraz jego mamusia wyglądają na wyjątkowo produktywne w tym zakresie.
    Po co Ci kot? Myszy masz?

Cytat Napisane przez dogotopia Zobacz post
    A to mama.
    Kocio fajne, ale Mutter wygląda jak typowa Śląska dopa

Hiper Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2011

Cytat Napisane przez black_mirror Zobacz post
    Kocio fajne, ale Mutter wygląda jak typowa Śląska dopa
    A z miasta Łodzi jest. Znaczy gorolica.

Hiper Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2011

Ciekawe czy będziesz miała kłaki wszędzie, bo ja mam. Moja kotka produkuje tony podszerstka. A ten maluch oraz jego mamusia wyglądają na wyjątkowo produktywne w tym zakresie.
    Po co Ci kot? Myszy masz?
    No ja pier.........