Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 3395 z 3395 PierwszyPierwszy ... 32943344336433843390339333943395
Pokaż wyniki 50 911 do 50 924 z 50924
    Hiper Gold Molosomaniak PaniFado's Avatar
    Zapisany
    Aug 2011

Domyślnie Odp: jak to jest mieszkac na wsi???

Buraczek znowu wykonał samodzielny spacer po wsi. Jeszcze nie znalazłam dziury, ale znaczy to, że trzeba wydać kolejne pieniądze na całą nową siatkę. Ehhh...

Dzieńdoberek

Pogoda fantastyczne. Ciepło, słonecznie i jeszcze spokojnie mogę wejść do lasu. Brak latających owadów. Brrr!!!
    zapomniałam założyć
    I tak trzymać
    Zawsze powiadam - więcej rozpusty a mniej porządków i życie jest barwniejsze
    Oj ulały mi się marzenia

Bogdan, nie deklarowałeś czy będziesz fundacyjnie (bądź prywatnie) na wystawie łódzkiej.
    Sprawa ma się tak. Do Łodzi staraliśmy się od kilku lat ale zawsze proponowali fundacji warunki komercyjne. W ubiegłym roku miejscówkę załatwiła nam nasze mentorka, która cieszyła się szacunkiem w wielu oddziałach Związku. Niestety zmarła. Na tą chwilę nie mam żadnej odpowiedzi z Łodzi. Nie ukrywam że problemem na wystawach jest brak drugiej osoby na stoisku. To dość znacznie komplikuje "wystawowe życie" Wprawdzie wabię i kuszę jedną z naszych dziewczyn by przyjechała do Łodzi i mi pomogła, ale to z kolei powoduje napięcia rodzinne

Cytat Napisane przez PaniFado Zobacz post
    Buraczek znowu wykonał samodzielny spacer po wsi. Jeszcze nie znalazłam dziury, ale znaczy to, że trzeba wydać kolejne pieniądze na całą nową siatkę. Ehhh...
    Spokojnie, doskonale znam ten stan wqrvienia, i upokorzenia przez własnego psa. Wiele razy poprawiałem ogrodzenie a jakaś psia m enda zawsze pokazała mi środkowego palca i wychodziła na gigant. Burak żył w lesie swobodnie i widać ciągnie wilka do lasu. On sam wraca, czy musisz za nim biegać?
    Poszukaj miejsca którym wychodzi i opisz, może zrób fotkę. Jeżeli siatka jest w dobrym stanie a pies podkopuje się do żadna zmiana na nową problemu nie rozwiąże.

Fadzia, w myśl tezy, że nic tak nie pocieszy jak cudze kłopoty, dedykują Tobie historyjkę ku pocieszniu z dnia wczorajszego.
    Bella od kilku dni stacjonuje w DT. Miało być lepiej....
    Wczoraj, piąta rano pierwszy telefon - Bella uciekła z kojca i z rozerwanym opatrunkiem usztywniającym gania po podwórku.
    Ciśnienie - 300, tętno 100!!
    W słuchawce pełna histeria, dziewczyna chora, ma anginę ropną, gorączka, dzieci trzeba do szkół wyprawić a tu jeszcze Bellunia.
    Ja w drodze do pracy i co tu robić? Bellunia biega, łapka się wygina, %^%!!!
    Najpierw sam się opanowałem, później DT, na koniec poleciłem sukę ubrać w kołnierz, zamknąć w kojcu, dodatkowo uwiązać i czekać na odsiecz.
    Po południu sytuacja była opanowana. Ciekawe i zarazem korzystne było uwolnienie się z opatrunku. Jej łapka wyglądała ładnie, żadnych wysięków z odleżyny, nie wylizała jej za bardzo a tego się obawiałem.
    Ale co nerwów narobiła to jej

Cytat Napisane przez black_mirror Zobacz post
    Nie ukrywam że problemem na wystawach jest brak drugiej osoby na stoisku. To dość znacznie komplikuje "wystawowe życie" Wprawdzie wabię i kuszę jedną z naszych dziewczyn by przyjechała do Łodzi i mi pomogła, ale to z kolei powoduje napięcia rodzinne
    Kot Bez Oka chciała jechać na wystawę to się dogadaj, niech porobi za hostesse.
    Jakiegoś Kaukaza do adopcji bierzecie ze sobą (w Lesznie mieli ze schroniska coś tam aktywnego, małe, kudłate, szczekające, bojące się i szczerzące) ?
    Dobra promocja (jak normalny, mocny psychicznie i zrównoważony pies).
    Ogólnie jak masz w chacie warunki na tymczasy, wiedzę itp. to zakwateruj tam coś do adopcji normalnego, zdrowe, rosłe, z behawiorem normalnym, zdolne do więzi z człowiekiem i za udaną skasujcie z 500-1000 zł. Pojąć nie mogę dlaczego adopcje są za darmo czy symboliczne sumy a jakieś gówniarze z papierami klasy rozpacz po parę tysiaków. Hodowle CAO sobie zobacz. Przeciez adopcja jest lepsza bo wiesz przynajmniej wstępnie co bierzesz.
    A najlepsze że na te hodowlane są chętni, kompletnie tego nie ogarniam. Pełno hodowli wokoło, dla kogo te psy są?
    Tak działały przynajmniej kiedyś jak się nieco interesowałem adopcje rotów w USA, to rozumiem że jest działalność.

Jedziemy Jedziemy Jedziemy Jedziemy Jedziemy JEDZIEMY do Łodzi!!!!!

Zapisany
    Aug 2011

Gratulacje! A problem drugiej osoby, która, przyznaj się, jest Ci potrzebna do prowadzenia miłych pogawędek, jak rozwiązałeś?

W Poznaniu słonecznie, cieplutko, tak jak wczoraj.

Czy ktoś z was kiedyś eksmitował kunę ze strychu?

Zapisany
    Aug 2011

Cześć! W Kotlinie
    Kolega ma kunę na strychu i walczy z nią bezskutecznie od dwóch lat. Walka polega na zatykaniu dziur wejściowych, ale kuna zawsze wygryza dziurki obok

Cytat Napisane przez Azazella Zobacz post
    W Poznaniu słonecznie, cieplutko, tak jak wczoraj.

Czy ktoś z was kiedyś eksmitował kunę ze strychu?
    Tylko kundel rosły mocny zdecydowany (Junak mógłby być) z małym szczekaczem z yjściem na teren.
    Ze strychu nie eksmitowałem (nie posiadam na szczęście), lubi też pod szopą itp. Porządki na strychu pomagają, jak posprzątasz i zabetonujesz dziury to się niepewnie czuja i zwiewają. Tak było u sąsiada (pozostałości po starych gratach , gospodarstwie itp). Do mnie nie wchodziły (Junak) ale u niego była tragedia (do 3 samochodów w noc zniszczonych). Później zakwaterował małe pieski i zrobił porządki i się uspokoiło.
    Jak są psy to kuny niechętne posesji ogólniei.
    Inaczej masz katastrofę. Potnie wszystko, zwłaszcza przewody i rurki w samochodzie (płyn chłodzący i klima jak jest). Ja poza ogrodzona posesją samochodu nie stawiam choć mi bardzo pasuje pod oknem chaty na poboczu ulicy (mój teren).

Cytat Napisane przez black_mirror Zobacz post
    Jedziemy Jedziemy Jedziemy Jedziemy Jedziemy JEDZIEMY do Łodzi!!!!!
    Oczekuje relacji foto i opisu. Jakiś kundel z wami będzie ?

Problem w tym, że kuna się rozgościła na strychu domu rodziców, który jest mało używany. Czyli ma tam spokój i raj. Jak my tam mieszkaliśmy z psami, to nie było mowy o takich przypadkach... Zniszczenia są już duże. Na początek spróbujemy w kwestii eksmisji żywołapkę oraz naprawę dachu i zatykanie dziur.

Zapisany
    Aug 2011

Właśnie - jak sa psy to nie ma kun!
    Moje niestety jedną zamordowały w zimie. Znalazłam zamarznięte kunie ciałko...

Jakbyś zobaczyła co to kunie hamidło potrafi zrobić w chacie, to byś na jej pogrzebie otworzyła szampana, a twoje psy na obiad po polędwicy by dostały hehe. Pepsi jest najlepsza w te klocki, choć na strych nie włazi i chyba za mała jest na kunę. Borys zawsze szedł za nią, nie wiem co by zrobiła Yumi. O kocie się nie wypowiem, bo na bank by nie zaatakował. Myszy owszem, a poza tym to on jest pacyfista i (*)(*)(*)(*) wołowa - jeszcze by go trzeba bronić, jak przed innymi kotami z sąsiedztwa