Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 3352 z 3357 PierwszyPierwszy ... 3251330133213341334733503351335233533354 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 50 266 do 50 280 z 50342

Domyślnie Odp: jak to jest mieszkac na wsi???

PaniFado, jężeli nadal będzie Pani rozpowszechniała opowieści, jakoby Ludzia cokolwieka pachniała, to służę swoją kurteczką, chociaż już nieaktualne bo się pierze.
    Radek to pies z Raciborza który został interwencyjnie zabrany z pewnej hodowli psów gdzie zwierzęta przebywały w skandaliczny warunkach.Stały i spały w kojcach na betonowej podłodze po kostki we własnych odchodach. Widziałem zdjęcia z tej interwencji, bardzo przykry widok.
    A sam Radzio to roczny potężny kaukaz. Myślałem, że kierowniczka schroniska trochę przesadza, ale to ja okazałem się niedowiarkiem. Pies absolutnie nie szedł na współpracę i okazywał mi swoje uprzedzenie. Farmacja rozwiązała ten problem ale częściowo. Mieliśmy jechać ponad dwie godziny i o taką dawkę prosiłem, coś poszło nie tak bo już po godzinie w bagażniku zaczęły się ruchy!!
    Sumując, moja opatrzność się wykazała refleksem i wszystko poszło całkiem gładko. Radzio nikogo nie zjadł, choć miał taki zamiar i pozwolił się zaprowadzić do kojca bez większych ekscesów. Zdjęć nie robiłem bo tempo całej akcji było zbyt duże.
    Pies oprócz straszliwie zaniedbanej sierści ma niedźwiedzie łapy, ektropium, łękowaty grzbiet. Już drżę na samą myśl wybrania się z tym smokiem do ortopedy. Ten jak się uwali w poczekalni to zajmie połowę podłogi

Trochę uproszczę sobie życie i ten tekst użyję na fejsie, ale! Jesteście jego pierwszymi czytelnikami

Super Gold Molosomaniak PaniFado's Avatar
    Zapisany
    Aug 2011

Radzi był niesprzedanym produktem czy narzędziem do produkcji? Podobno w takich "hodowlach" o samca się dba i się go pokazuje potencjalnym nabywcom szczeniąt.
    Bez zdjęć to jest jednak informacja niepełna.
    Czy łekowaty grzbiet nie jest znakiem rozpoznawczym kaukazów? Ludka też taki posiada. Wygląda przez to jakby niejeden ciężar przeniosła na grzbiecie.

Ludka obecnie wonieje jak pies a nie jak zepsuta kiszona kapusta, co było na początku. Właśnie przyjechała moja młodsza latorośl i się kobitki zaprzyjaźniły

Jak się ma samochód (a kto teraz nie ma?), to tak samo jak w mieście, mieszka się na wsi, a nawet lepiej bo wygodniej

Hodowla była nastawiona na Onki i one ilościowo dominowały a kaukazik był tylko jeden i to zamknięty w kojcu. Czyli nie ochrona miała być dla niego celem a reprodukcja. Obrobiłem jedyną fotką jaką zrobiłem i sama zobaczysz, że to fajny kaukazik

Co do grzbietu to można go wypracować. Dobre żarcie i dużo ruchu i mięśnie kręgosłupa się wzmocnią, tak był z Fazulkiem.
    Ciekawi mnie jak obecnie postrzegają Ciebie Twoje córki. Czy zaimponowała im matka decyzją o adopcji starej kaukazicy, czy raczej są pełne rezerwy i wolą się nie wypowiadać?
    Zdjęcie Radka do podziwiania

Name:  radek1.jpg
Views: 59
Size:  49.8 KB

Dzieńdoberek. U mnie pochmurnie, lekki mrozik, szybki do skrobania były, tradycyjnie. Ja zapylam w robocie, no i już po kawce.

Radzio lekko przerażający, choć piękny. Miałam kiedyś na tymczasie sukę niby labradora czy goldena z pseudo. Był to jeden z milszych psiaków, które u mnie mieszkały. Jak przyjechała to nawet pytałam gościa czy to szczeniak, bo wydawała mi się taka malutka. A ona tak chodziła - nisko na łapach. Potem jej to przeszło. Brudna była niemiłosiernie, ale na szczęście była zima i śnieg - sama się nawet tarzała. Chuda tak, że nie będę nawet wspominać, a kupy składały się głównie ze słomy. Była taka chuda, że jej wet nie chciał wysterylizować, a że ma cieczkę to się skapnęłam po tygodniu, bo nic z niej nie leciało... Organizm wykończony. Ale ładnie się odpasła. Co prawda powyłaziły jej wszystkie choroby świata - świerzb w uszach, początki ropomacicza i jakieś guzy. Ale koniec końców znalazła fajny domek. Mojej mamie bardzo było żal jak odjeżdżała .

Zapisany
    Aug 2011

Radek ma typ budowy jak Ludka, więc już mi sie podoba. Chociaż z jednego zdjęcia moge wyciagac mylne wnioski

Miałam podejrzenia a teraz pewność że Ludka zanim trafiła do Wojtyszek była psem domowym albo nawet salonowy .
    Wczoraj cholera włamała się do domku saunowego i spędziła noc na moim łóżku do wypoczywania. Za cholerę nie mogłam jej z niego sciągnąć. Mój krzyk nie robi na niej wrażenia a wyrzucanie siłowe wygrałam ledwo ledwo...

Normalnie łóżko, sauna - przyznam Bogdan, że całkiem fajnie udało ci się wyadoptować Ludkę Chociaż z tą krzyczącą Pańcią mógłbyś porozmawiać hehe

Fado chciałabym cię zobaczyć w akcji - jak wygląda w twoim wykonaniu wyrzucanie siłowe hehe

U mnie Yumi śpi na łóżku - wiadomo, przecież nie zrzucę szczeniaczka na podłogę. Ostatnio co prawda stwierdziłam, że się jakby łóżko troszkę zmniejszyło albo coś. Najgorzej jak wieczorem zdąży przede mną i się uwali na kołdrę i udaje, że śpi... No teraz się wycwaniłam i mam dwie kołdry - jedną zwykłą, a drugą taką lżejszą - i najczęściej przykrywam się tą lżejszą po prostu hehe

Doświadczony Molosomaniak Jale's Avatar
    Zapisany
    Feb 2012

Cytat Napisane przez Azazella Zobacz post
    Normalnie łóżko, sauna - przyznam Bogdan, że całkiem fajnie udało ci się wyadoptować Ludkę Chociaż z tą krzyczącą Pańcią mógłbyś porozmawiać hehe

Fado chciałabym cię zobaczyć w akcji - jak wygląda w twoim wykonaniu wyrzucanie siłowe hehe

U mnie Yumi śpi na łóżku - wiadomo, przecież nie zrzucę szczeniaczka na podłogę. Ostatnio co prawda stwierdziłam, że się jakby łóżko troszkę zmniejszyło albo coś. Najgorzej jak wieczorem zdąży przede mną i się uwali na kołdrę i udaje, że śpi... No teraz się wycwaniłam i mam dwie kołdry - jedną zwykłą, a drugą taką lżejszą - i najczęściej przykrywam się tą lżejszą po prostu hehe
    U mnie wieczorem są wyścigi do łóżka, kto pierwszy zajmuje najlepszą miejscówkę. Czasem uda mi się wygrać tą rywalizację i jestem pierwsza pod kołdrą, ale to też nie jest najlepsze rozwiązanie, bo jak mi Jalka i Lump przygniotą kołdrę z dwóch stron to leżę jak w kokonie, bez możliwości manewrów. A na dodatek pieruńsko grzeją, a odkryć się nie da.

Zapisany
    Aug 2011

ciekawe gdzie jest miejsce szanownego Małzonka, hehe

Zapisany
    Feb 2012

Cytat Napisane przez PaniFado Zobacz post
    ciekawe gdzie jest miejsce szanownego Małzonka, hehe
    Szanowny ma swoją połówkę łózka, a ja mam drugą do spółki z futrzastymi.

Zapisany
    Aug 2011

Cytat Napisane przez Jale Zobacz post
    Szanowny ma swoją połówkę łózka, a ja mam drugą do spółki z futrzastymi.
    A gdyby mąż zapragnął tak wdzięcznie oprzeć głowę na Twym ramieniu lubo też przytulić się do plecków?

Zapisany
    Feb 2012

A gdyby mąż zapragnął tak wdzięcznie oprzeć głowę na Twym ramieniu lubo też przytulić się do plecków?
    Kaja, po 25 latach wspólnego spania to do spania bardziej wygodną pozycję się wybiera.

Zapisany
    Aug 2011

Cytat Napisane przez Jale Zobacz post
    Kaja, po 25 latach wspólnego spania to do spania bardziej wygodną pozycję się wybiera.
    Aha. Prawda, że nie jestem znawcą długiego pożycia

A dlaczego akurat tylko do plecków, to u kobiety nie ma innych ciekawszych lokalizacji?

Zapisany
    Feb 2012

A jak nie ma różnicy?