Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 3261 z 3261 PierwszyPierwszy ... 31603210323032503256325932603261
Pokaż wyniki 48 901 do 48 912 z 48912
    Mega Gold Molosomaniak mmiodek's Avatar
    Zapisany
    Oct 2003

Domyślnie Odp: jak to jest mieszkac na wsi???

Dokonałem próbnego rozpalenia w kotle. Na razie pracuje. Nie mam jeszcze tego cholernego ekogroszku - muszę kupić. I chciałbym wreszcie znaleźć suchy. tyle że to chyba marzenie ściętej głowy... na razie kupiłem na próbę 150 kg. "Czarny Jan"... Po niecałe 800 za tonę. Nie ma zbyt dobrych opinii. Pani na składzie zarzekała się że będzie suchy. Jeszcze nie odpakowałem.
    Pozdrawiam, mmiodek

Super Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Jul 2013

Czołem!

Czytając o przygotowaniach do zimy, postanowiłem, że wejdę na dach i wyczyszczę komin. W końcu po latach
    Boję się tylko czy na czyszczeniu komina się skończy, bo przydało by się troszkę papę zakonserwować a i sama kotłownia też prosi o litość.
    Na niedzielę plan mam ambitny, pojechać na CACIB do Wrocławia. Wprawdzie kaukazów będzie niewiele, ale łyknę wystawową atmosferę. Oby pogoda sprzyjała bo ostatecznie skończy się rajdem po galeriach

Super Gold Molosomaniak PaniFado's Avatar
    Zapisany
    Aug 2011

Cześć!
    U mnie pada i jest 7 stopni, ale i tak wybiore sie do lasu, bo inaczej sie uduszę!

Super Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Jul 2013

Cytat Napisane przez PaniFado Zobacz post
    Cześć!
    U mnie pada i jest 7 stopni, ale i tak wybiore sie do lasu, bo inaczej sie uduszę!
    No patrz a mi dobrze przy kaloryferku

Co do wymiany dużego AGD to skoro jeszcze pralka pierze, wody nie gubi a lodówka chłodzi, choć brzęczy i prąd żre to zostaw je w spokoju. Ominie Cię męka wyboru :-/ Przynajmniej ja tak mam, że zanim kupię to siedzę i czytam, czytam. Ale na szczęście późniejszy wybór jest udany.

Zapisany
    Aug 2011

Cytat Napisane przez black_mirror Zobacz post
    No patrz a mi dobrze przy kaloryferku

Co do wymiany dużego AGD to skoro jeszcze pralka pierze, wody nie gubi a lodówka chłodzi, choć brzęczy i prąd żre to zostaw je w spokoju. Ominie Cię męka wyboru :-/ Przynajmniej ja tak mam, że zanim kupię to siedzę i czytam, czytam. Ale na szczęście późniejszy wybór jest udany.
    Też tak mam

Czy już Wam mówiłam, że mam orzeczenie komisji lekarskiej w sprawie tzw. zdarzenia medycznego?
    Wojewodzka komisja lekarska orzekła, że lekarz nie przeprowadził wymaganych badań przed operacją i wykonał niepotrzebną operacje, której skutkiem była śmierć, a szpital nie spełniał wymogów dla takiej operacji, bo nie miał wymaganego sprzętu i laboratorium.
    Mozna powiedzeć - odniosłam suces. :/
    Aha - przyznano mi zwrot kosztów czyli opłaty za wniosek 200 zł. Koszty dojazdów i prawnika pozostaja moje.

Mega Gold Molosomaniak mmiodek's Avatar
    Zapisany
    Oct 2003

A czy ktoś poniósł konsekwencje tych błędów? Może trzeba jeszcze wnieść o odszkodowanie bądź ukaranie? Może to jest ten przypadek kiedy ściga się winnych na wniosek poszkodowanego? Nie jestem za tym żeby niszczyć ludzi, którzy popełnili błąd. Raczej spowodować zmianę postaw i praktyk. Nie wiem co radzić.
    Pozdrawiam, mmiodek

Cześć wszystkim. Wróciłam z grzybów. Mój mężulo rozwalił mnie tekstem "czarnych łebków nie zbieramy" (vel podgrzybków), tylko prawdziwki... Normalnie stwierdziłam, że chyba mu się w dupce poprzewracało. Wyzbierałam oczywiście co do jednego. Wczoraj skończyłam czytac ksiązkę o Ani Przybylskiej i popłakałam sobie trochę. A dziś czytam "Życie zero waste" -czyli o życiu bez generowania śmieci. Podobno najlepsi są w stanie wygenerować w ciągu roku tylko tyle śmieci ile mieści się w jednym słoiku. Ja jakiś czas temu zrobiłam eksperyment i poszłam do Biedronki z płócienną siatką i jabłka, marchew wrzuciłam luzem do koszyka a potem wygarnęłam na taśmę. Babka w kasie spojrzała na mnie dziwnie...ale nie skomentowała. Ogólnie mega mnie irytuje, że z zakupów wraca się z kilkunastoma woreczkami foliowymi, w każdym cos tam ,produkty tez popakowane w folię ale jak bym chciała coś luzem kupić to jedynie na targu. Pamietam te czasy gdy na targowiskach ważyli w takich miskach czy wiadereczkach a potem przesypywali Klientom do materiałowej siatki. Dziś nikt się nie pyta -od razu pach w foliówce ważą. Co Wy na to? W tej książce przeczytałam też, ze podobno ma wejść jakaś ustawa zakazująca producentom świadomego postarzania produktów - tzn. aby nie produkowali pralek zrobionych tak, ze maks. po 5 latach się popsuje i musisz kupić nową. Kiedyś mi kolega opowiadał, że tak się robi komputery, laptopy - na tzw. "Zimny lut" - whatever? -aby nawet przy obchodzeniu się jak z jajkiem -komputer szybko padł a naprawa była nieopłacalna. Nadal myślę o Alpakach - gdyby ktoś pytał. Z rzeczy, którymi mogłabym się zajmować to ewentualnie wchodzą w grę : jakaś uprawa-nie wiem jeszcze czego, coś związanego ze zwierzętami - Fado o Twoim pomysle z hoitelem dla psów myślałam kiedyś-najbardziej myslałam wtedy gdy miałam wyjechać na 3 dni a nikt z mojej rodziny nie chciał się zając inwentarzem. Mogłabym mieć jakis ekosklep ale nie taki, gdzie sprzedaję soję w foliowych paczkach bo to bez sensu. Zastanawiam się też nad dużą towarową pasieką ale z pszczołami to jest taka loteria... Z warrozą sobie radzimy ale już z chłopami opryskującymi na potęge ewentualne pozytki - mniej. Poza tym czy ktos z Was słyszął o masowym błędzeniu pszczół?

Zapisany
    Aug 2011

O pszczołach wiem tyle, ze żądlą. Ale miodzik lubię
    W woreczki foliowe pakuję kocie kupy, więc całkiem z nich nie rezygnuję, ale mam zawsze ze soba szmaciane siatki, gustownie zwiniete w rulonik i związane gumeczkami. Taki fijoł.

Zapisany
    Aug 2011

Cytat Napisane przez mmiodek Zobacz post
    A czy ktoś poniósł konsekwencje tych błędów? Może trzeba jeszcze wnieść o odszkodowanie bądź ukaranie? Może to jest ten przypadek kiedy ściga się winnych na wniosek poszkodowanego? Nie jestem za tym żeby niszczyć ludzi, którzy popełnili błąd. Raczej spowodować zmianę postaw i praktyk. Nie wiem co radzić.
    Właśnie tak myślę, że orzeczenie dyrektor szpitala włoży do akt i dalej będą postepowac z pacjentami tak jak postępują.

Dokładnie, lekarze, prawnicy -to są takie sitwy -jeden drugiemu dupy nie wystawi...

Zapisany
    Aug 2011

Ne no prawnicy to sie między sobą gryzą jednak.

Dobranoc. Dziecię me dorosłe zagościło w domu, chyba będę spać z watą w uszach.

Super Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Jul 2013

Cytat Napisane przez PaniFado Zobacz post
    Ne no prawnicy to sie między sobą gryzą jednak.

Dobranoc. Dziecię me dorosłe zagościło w domu, chyba będę spać z watą w uszach.
    Walcz jak lwica o rekompensatę za nieuzasadnioną śmierć matki. Tu nie chodzi o kasę ale o zasadę
    Czyżby przyjechało dziecię wraz z przyjacielem i zamieszkali nad Twoją sypialną?