Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 3003 z 3277 PierwszyPierwszy ... 290229522972299229983001300230033004300530083014303430543104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 45 031 do 45 045 z 49152
    Master Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2012

Domyślnie Odp: jak to jest mieszkac na wsi???

Mmiodek,te dwa zaprezentowane przykłady są nieporównywalne.Człowiek jest indywiduum posiadającym funkcje zyciowe umozliwiające mu egzystencję bez potrzeby koegzystowania z innym organizmem,embryo do pewnego momentu jest indywiduum zaleznym od organizmu kobiety.Niedołęstwo osób nie dotyka nas bezpośrednio,w sensie,nie odczuwamy go fizycznie,nie jest połączone z naszym ciałem,płód-tak.
    W obu przypadkach zaproponowane są alternatywy.Wymagającemu opieki człowiekowi udzielamy jej ,w miarę swoich psychiczno-fizycznych mozliwości, we własnym zakresie albo poprzez zatrudnienie wykwalifikowanego personelu lub poprzez umieszczenie w wyspecjalizowanej placówce,przynajmniej teoretycznie.Kobiecie będącej w niechcianej ciązy proponuje się donoszenie tejze i oddanie narodzonego do adopcji bądź placówki zajmującej się dziećmi porzuconymi.Uwazam,ze jest to alternatywa skierowana tylko do części kobiet,pomijająca inną grupę,którą takie rozwiązanie,donoszenie ciązy,przerasta psychiczno-fizycznie, moze doprowadzić do stanów depresyjnych,wywołać zmiany psychiczne,doprowadzić do samookaleczeń a nawet samobójstw w czasie ciązy lub po.Czy w tym ostatnim wypadku nie powinno określić się prawodawców jako współwinnych śmierci kobiety lub kobiety i płodu?Jak wysokiej ceny wolno domagać się państwu?

Hiper Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2011

Zgadzam się z Tobą całkowicie.

Mega Gold Molosomaniak mmiodek's Avatar
    Zapisany
    Oct 2003

Cytat Napisane przez obelix Zobacz post
    Mmiodek,te dwa zaprezentowane przykłady są nieporównywalne.Człowiek jest indywiduum posiadającym funkcje zyciowe umozliwiające mu egzystencję bez potrzeby koegzystowania z innym organizmem,embryo do pewnego momentu jest indywiduum zaleznym od organizmu kobiety.Niedołęstwo osób nie dotyka nas bezpośrednio,w sensie,nie odczuwamy go fizycznie,nie jest połączone z naszym ciałem,płód-tak.
    W obu przypadkach zaproponowane są alternatywy.Wymagającemu opieki człowiekowi udzielamy jej ,w miarę swoich psychiczno-fizycznych mozliwości, we własnym zakresie albo poprzez zatrudnienie wykwalifikowanego personelu lub poprzez umieszczenie w wyspecjalizowanej placówce,przynajmniej teoretycznie.Kobiecie będącej w niechcianej ciązy proponuje się donoszenie tejze i oddanie narodzonego do adopcji bądź placówki zajmującej się dziećmi porzuconymi.Uwazam,ze jest to alternatywa skierowana tylko do części kobiet,pomijająca inną grupę,którą takie rozwiązanie,donoszenie ciązy,przerasta psychiczno-fizycznie, moze doprowadzić do stanów depresyjnych,wywołać zmiany psychiczne,doprowadzić do samookaleczeń a nawet samobójstw w czasie ciązy lub po.Czy w tym ostatnim wypadku nie powinno określić się prawodawców jako współwinnych śmierci kobiety lub kobiety i płodu?Jak wysokiej ceny wolno domagać się państwu?
    Nie adresuj tego do mnie. Ja słucham obu stron, staram się zrozumieć argumenty, zależy mi na tym żeby dyskusja była racjonalna i z poszanowaniem argumentów stron. Przy czym argumenty wynikające z wiary też są racjonalne (no, chyba że ktoś udowodni nieistnienie Boga). Być może pełny konsensus jest niemożliwy. Po prostu różnimy się i ta kwestia może być również pewnym wskaźnikiem tych różnic. I broń Boże nie chodzi o wiarę - ateiści też mogą być za ochroną życia od chwili poczęcia. Natomiast na szali do zrównoważenia traumy kobiet które musiałyby donosić niechciane ciąże można by położyć traumę kobiet, które podjęły decyzje o aborcji a potem miały poczucie nieodwołalnej straty (niektóre np. już więcej w ciążę zajść nie mogły).
    Pozdrawiam, mmiodek

Zapisany
    Oct 2003

Pozdrawiam, mmiodek

Zapisany
    Oct 2003

Szczególnie ciekawy dla mnie jest przypadek Oriany Falaci (jeśli jest prawdziwy) bo chodziło w końcu o jej życie...
    Pozdrawiam, mmiodek

Master Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2012

Aby móc prowadzić dyskusję z perspektywy wiary(która jest tą jedyną i właściwą?) nalezałoby najpierw per paragraf zmusić wszystkich do jej wyznawania (która jest tą jedyną i właściwą?)
    Nie wszystkie decyzje jakie podejmujemy są trafne,ale to są w dalszym ciągu nasze decyzje. Zostać natomiast zmuszonym do robienia rzeczy wbrew sobie z całą pewnością nie jest wyjściem i o tym stanowi większość konstytucji państwowych.

Super Gold Molosomaniak PaniFado's Avatar
    Zapisany
    Aug 2011

Sądzę, że problem jest tylko jeden - ustalenie od którego momentu od poczęcia uznajemy istnienie człowieka. I tu zdaje się jedyny słuszny kościół zdanie zmienia.
    Kiedyś poroniony kilkumiesięczny płód nie był człowiekiem (któremu przysługiwałby pochówek), a teraz zygota jest cżłowiekiem (którego prawo do życia jest wieksze niż prawo matki).

Master Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2012

Wydaje mi się,ze jest to zagadnienie natury filozoficzno-etycznej.Dla osób oczekujących potomka juz moment zaplodnienia będzie określony jako człowiek,dla osób,dla których ciąza jest niechciana będzie to zbiór komórek.
    Z naukowego punktu widzenia-naukowcy nie wypowiadają się jednoznacznie w tym temacie,odpowiedzi brzmią: "nie wiem".
    Co do samego projektu ustawy,dla mnie, zastanawiającą rzeczą jest, iz w momencie zagrozenia zycia cięzarnej kobiety jest określenie jej zycia jako nadrzędnego,czyli ze lekarz będzie ratował zycie kobiety nawet kosztem nienarodzonego.Ten sam projekt w odniesieniu do kobiety cięzarnej w wyniku czynu zabronionego ,stawia jako nadrzędne zycie nienarodzonego uzasadniając tą decyzję, jakoby postępując jak w pierwszym przypadku ,stanowiłoby to przykład nieudolności państwa,gdyz nie zapobiegło ono czynowi zabronionemu oraz nie zapewniło matce i nienarodzonemu nalezytego wsparcia.Brzmi to dla mnie wybiórczo i na zasadzie,co mi w kram pasuje tak wstawię.

Zapisany
    Oct 2003

Aby móc prowadzić dyskusję z perspektywy wiary(która jest tą jedyną i właściwą?) nalezałoby najpierw per paragraf zmusić wszystkich do jej wyznawania (która jest tą jedyną i właściwą?)
    Nie wszystkie decyzje jakie podejmujemy są trafne,ale to są w dalszym ciągu nasze decyzje. Zostać natomiast zmuszonym do robienia rzeczy wbrew sobie z całą pewnością nie jest wyjściem i o tym stanowi większość konstytucji państwowych.
    Generalnie prawo jest od tego żeby ludzie robili coś "wbrew sobie". Przecież możesz kogoś zabić czy zgwałcić, czy okraść i będzie to twoja decyzja - tylko złamiesz prawo i możesz zostać za to ukarana. A gdzie indziej możesz zgwałcić i nie zostaniesz ukarany tylko ta zgwałcona bo takie jest tam prawo. Ale nie wolno ci pić wina...
    Pozdrawiam, mmiodek

Zapisany
    Oct 2003

Wydaje mi się,ze jest to zagadnienie natury filozoficzno-etycznej.Dla osób oczekujących potomka juz moment zaplodnienia będzie określony jako człowiek,dla osób,dla których ciąza jest niechciana będzie to zbiór komórek.
    Z naukowego punktu widzenia-naukowcy nie wypowiadają się jednoznacznie w tym temacie,odpowiedzi brzmią: "nie wiem".
    Co do samego projektu ustawy,dla mnie, zastanawiającą rzeczą jest, iz w momencie zagrozenia zycia cięzarnej kobiety jest określenie jej zycia jako nadrzędnego,czyli ze lekarz będzie ratował zycie kobiety nawet kosztem nienarodzonego.Ten sam projekt w odniesieniu do kobiety cięzarnej w wyniku czynu zabronionego ,stawia jako nadrzędne zycie nienarodzonego uzasadniając tą decyzję, jakoby postępując jak w pierwszym przypadku ,stanowiłoby to przykład nieudolności państwa,gdyz nie zapobiegło ono czynowi zabronionemu oraz nie zapewniło matce i nienarodzonemu nalezytego wsparcia.Brzmi to dla mnie wybiórczo i na zasadzie,co mi w kram pasuje tak wstawię.
    Przepraszam, ale jakoś nie nadążam za tokiem rozumowania.
    Pozdrawiam, mmiodek

Zapisany
    Oct 2003

Doskonale rozumiem argumenty typu: nie wyobrażam sobie sytuacji dziewczyny, która zostaje zgwałcona i ma urodzić dziecko co może bardzo utrudnić jej potem ułożenie sobie normalnego życia z jakimś innym partnerem. To co prawda nie jest argument ostateczny ale jest zrozumiały. Zrozumiały jest też argument, który przytoczyłem wcześniej o nieodwołalnej stracie, którą ta dziewczyna może ponieść. I ona podejmując decyzję nie wie jak sprawy się dla niej potoczą, jakie będą konsekwencje jej wyboru. I ktoś może próbuje wprowadzić uregulowanie oparte na takich czy innych przesłankach - i nie ma tu możliwości zgody wszystkich...
    Pozdrawiam, mmiodek

Master Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2012

Cytat Napisane przez mmiodek Zobacz post
    Generalnie prawo jest od tego żeby ludzie robili coś "wbrew sobie". Przecież możesz kogoś zabić czy zgwałcić, czy okraść i będzie to twoja decyzja - tylko złamiesz prawo i możesz zostać za to ukarana.
    W tych aspektach zgadzam się.Podejmując decyzję zamachu na zycie i zdrowie człowieka wystawiam się na karę.W przypadku zarodka nie mogącego zyć samodzielnie,nie jest naukowo uregulowana kwestia czy do czynienia mamy z człowiekiem czy jeszcze nie człowiekiem.Nauka pozostawia tę kwestię otwartą,przynajmniej na razie.Niezrozumiałe jest dla mnie więc na jakiej podstawie państwo świeckie (?) dokonuje bądź chce dokonać regulacji (od kiedy człowiek jest człowiekiem) i zakazywać pewnych czynów (usunięcia ciązy)
    A gdzie indziej możesz zgwałcić i nie zostaniesz ukarany tylko ta zgwałcona bo takie jest tam prawo. Ale nie wolno ci pić wina...
    To są państwa,w których prawo opiera się na religii.

Master Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2012

Przepraszam, ale jakoś nie nadążam za tokiem rozumowania.
    Której kwestii? O ustawie czy o zagadnieniu filoz.-etycznym ?

Super Gold Molosomaniak
    Zapisany
    Jul 2013

Uwielbiam dyskusje teoretyczne. Każdy broni swoich racji jak niepodległości i prawie wcale nikt nie daję się przekonać argumentom strony przeciwnej. Padają piękne słowa, wzniosłe deklaracje i fajnie jest bo to nie ma być dla nas a dla innych. A wszystko się zmienia gdy osobiście mamy zmierzyć się z problemem niechcianej ciąży, szczególnie pozamałżeńskiej.
    Dobrej nocy

Master Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2012

Doskonale rozumiem argumenty typu: nie wyobrażam sobie sytuacji dziewczyny, która zostaje zgwałcona i ma urodzić dziecko co może bardzo utrudnić jej potem ułożenie sobie normalnego życia z jakimś innym partnerem. To co prawda nie jest argument ostateczny ale jest zrozumiały. Zrozumiały jest też argument, który przytoczyłem wcześniej o nieodwołalnej stracie, którą ta dziewczyna może ponieść. I ona podejmując decyzję nie wie jak sprawy się dla niej potoczą, jakie będą konsekwencje jej wyboru. I ktoś może próbuje wprowadzić uregulowanie oparte na takich czy innych przesłankach - i nie ma tu możliwości zgody wszystkich...
    Jeszcze sie taki nie urodził,który wszystkim by dogodził.
    Moze niektóre kwestie nalezałoby pozostawić sumieniu tych,których to dotyczy bezpośrednio i zamiast ograniczać tę grupę społeczeństwa, wprowadzić najpierw realną pomoc na wysokim poziomie i realną edukację,i dopiero podjąć dyskusję czy rzeczywiście istnieje potrzeba zmiany istniejącej juz ustawy.Zyję w kraju,w którym podejście do niektorych spraw jest liberalne, prowadzenie pojazdu po spozyciu alkoholu,brak ograniczeń prędkosci na autostradach,i równiez podejście do aborcji-jest na zyczenie po uprzedniej konsultacji psychologicznej.Co ciekawe,pomimo nieograniczonego dostępu nie jest traktowana 'lightowo',statystycznie rata takich zabiegów jest jedną z najnizszych w Europie.Moze więc zamiast zakazów edukacja ?