Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 34

Domyślnie Jak to jest z tą wagą?

Witam wszystkich,
    powiedzcie mi jak to jest z tą wagą u Tosiego szczeniaka? mała w wieku 8 tygodni ważyła 4,95 kg. w wieku 9 tygodni 6,1 kg. a w tej chwili przez 5 dni przybrała do 6,2 kg. jada ryż z marchewką i indykiem (5-6 x dziennie sporą garść na jedno karmienie), jest alergikiem. Wet kazał podawać galaretkę z łapek kurzych jako odrębne danie, gdyż prawdopodobnie podany z inną karmą utrudnia jej przyswajanie. dostaje kapsułkę dziennie olejku z wiesiołka i 1/2 tabletki pet line. 1 raz w tyg. 1 kroplę vigantolu i 1 wit.C 0,2. Mała, jak określił Wet ma lekko szpotawe przednie łapki, ale (jak mówił) damy sobie z tym radę. Mała jednak często utyka na tylnią prawą łapkę, choć prawdopodobnie ze stawami jest o.k. Czy mogę jej podawać chrząstke rekina i Canzocal?
    Co o tym sądzicie?
    Nie należy mylić prawdy z opinią większości.

Super Gold Molosomaniak Olga's Avatar
    Zapisany
    Dec 2002
    Blogi
    3

Domyślnie

Jak najbardziej możesz podawać chondroterapeutyki. Ja bym stawiała na Flexodon Complex (do dostania w aptece) bo masz tam glukozaminę i chondroitynę a nie tylko chondroitynę jak w chrząstce rekina. Czy wapno jest potrzebne, zawsze możesz trochę dodać, ale nie za dużo, uważaj na przedawkowanie w tym wypadku lepiej mniej niż za dużo. Skoro karmisz naturalnie (gotujesz) polecam wapno naturalne. Ja moim mastifom dawałam codziennie ser biały z bananem, jajkiem i mlekiem przepis masz w dziale Gotuj z Molosami dla szczeniąt Polecam u nas się sprawdziło kapitalnie, żadnych krzywizn i jestem zadowolona

Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Hiper Gold Molosomaniak Vincitore's Avatar
    Zapisany
    Feb 2004

Domyślnie

a moze ktoś wie ile powinien wazyc 8 tyg. cc
    Pozdrawiam

BISIA - najpiękniejsze, najukochańsze, najmądrzejsze, najwspanialsze i najcudowniejsze cane corso.
    KAMCIA

Domyślnie

Olgo, mała ma skazę białkową i musiałam odstawić twarogi i żółtka jaj. i dlatego obawiam się, że może tego wapna być za mało. myślałam o podawaniu 1/2 dawki dziennie, aby nie przedobrzyć, a tylko wspomóc (chodzi o canzocal). martwi mnie też to jej słabe przybieranie na wadze....

Domyślnie

ile mam podawać Flexodonu dziennie mojemu szkrabowi?

Super Gold Molosomaniak Olga's Avatar
    Zapisany
    Dec 2002
    Blogi
    3

Domyślnie

Jeżeli skaza białkowa, to oczywiście twaróg odpada. Możesz poszukać w sklepach nawet w halach produktów dla dzieci ze skazą coś ala kaszka itd. Masz tam różne makro, mikro i zawsze jakieś urozmaicenie i dodatki. Pies ze skazą zawsze będzie wolniej przybierał, tak jak dzieci ze skazą, trzeba kombinować, żeby urozmaicać pożywienie.
    Flexodontu dawałabym około 1/4 tabletki dziennie, nie za dużo bo nie trzeba terapeutycznych dawek a tylko wspomagające.

Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Domyślnie

Olgo, jesteś moim Guru. Mała dostała 1/4 tabletki, a mój staruszek 3/4, bo ma problemy ze stawami. A wiesz, ta galareta z kurzych łapek, to po lekturze Twoich wypowiedzi i artykułów.

Doświadczony Molosomaniak maggdi's Avatar
    Zapisany
    Nov 2004

Domyślnie

Vincitore, Tygrys jak mial 2 miesiace to wazyl 8,5 kg. Ale moj Tygrys to niejadek wiec jadek zapewne wazylby troche wiecej. Jak mial 10 tyg wazyl juz 11 kg a potem to juz co tydzien mial 1kg wiecej!
    Arbi na zawsze w moim sercu...

Zapisany
    Feb 2004

Domyślnie

to Bella ma 8 tyg i 6 kg i wet mówi że akurat bo nie może bc za gruba ze wzgledu na stawy wczoraj ją widział i powiedział ze nie jest zachudzona i za gruba też nie w sam raz ale 6 kg to chyba niewiele u 8 tyg szczeniaka
    Pozdrawiam

BISIA - najpiękniejsze, najukochańsze, najmądrzejsze, najwspanialsze i najcudowniejsze cane corso.
    KAMCIA

Domyślnie

Hmmm..jak odbieralismy Toshi to wazyla ok.8 kilo - miala skonczone 7 tygodni.

GG 956638
    Pozdrofka od Toshi & Clarci & Cymonki

Młodszy Miłośnik Psów Chiisa's Avatar
    Zapisany
    Dec 2005

Domyślnie

Besta ja zawsze miłam problem z wagą, nigdy niewiedziałam czy kruszyna wazy ok. Zawsze miałam wrażenie że za mało Choć wet zawsze twierdził że dobrze wygląda i że ma być wrecz chudsza niż za gruba (stawy). Ile ważyła w wieku 7-8 tygodni niewiem mam ją od 10 tygodnia. 10 tygodni waga-10 kg ,3miesiące 14 kg, 3,5 miesiąca 19kg, 4 miesiące 22kg, 6miesięcy 33kg , 6,5 miesiąca 35kg, 7,5 miesiąca 42kg a dziś 48 kg (9 miesięcy) Niewiem czy prawidłowo przybiera na wadze ale nigdy nie była gruba ani żybra jej nie wystawały Ciekawa jaka bedzie jej ostateczna waga.
    Mam pytanie czy lepsze są kurze łapki czy swińskie ? ja jak mi sie uda kupuje jeszcze sciegna cielęce.

Domyślnie

Cytat Napisane przez Chiisa
    Niewiem czy prawidłowo przybiera na wadze ale nigdy nie była gruba ani żybra jej nie wystawały
    Hmm..nam zawsze mowiono zeby bylo zeberka lekko widac - i jka sie zatracaja, to dawac mniejsze porcje

Cytat Napisane przez Chiisa
    Mam pytanie czy lepsze są kurze łapki czy swińskie ? ja jak mi sie uda kupuje jeszcze sciegna cielęce.
    Z tego co wiem to duzo lepsze sa kurze .

GG 956638
    Pozdrofka od Toshi & Clarci & Cymonki

Młodszy Miłośnik Psów Chiisa's Avatar
    Zapisany
    Dec 2005

Domyślnie

Miałam na myśli bardzo widoczne żeberka jak sie czasem widzi się u zabiedzonych szczeniąt , ale chyba mamy na myśli to samo
    Słyszałam kiedys od jakiego pana podobno hodowcy dogow , że najlepsze wapno jest w drobiu , mowił aby mielić calość razem z kośćmi ?
    choć przy alergii to nie wchodzi chyba w gre.

Zapisany
    Feb 2004

Domyślnie

no naszej Belce też nie wystają Ja polecam osobiście kurze łapki
    Pozdrawiam

KAMCIA

Aktywny Miłośnik Psów dorinia's Avatar
    Zapisany
    Nov 2005

Domyślnie

ja jeszcze słyszałam że daje się psu jajko wrzucone na chwilę do wrzątku razem ze skrupką,co wy na to?bo ja się trochę boję takie coś dawać...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zasady Postowania