Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Domyślnie prośba o poradę - przygotowanie miejsca dla niufki w ogordzie

Witam,
    Jestem nowa na forum, co jakiś czas wchodziłam tylko poczytać ale nie rejestrowałam się. Od zawsze marzyłam o nowofundlandzie i teraz na koniec kwietnia spełni się to marzenie. Przyjedzie do mnie sunia 9 tygodniowa. Mam pytania co do przygotowania miejsca dla niej. Chcę żeby była z nami w domu (dom parterowy). Będzie miała swoje miejsce i oczywiście wszystkie potrzebne rzeczy. Jesteśmy rodziną, która dużo czasu spędza na dworze (bez względu na pogodę).
    Pytanie mam co do ogrodu. Mam dosyć duży bo ponad 10 000 m2. Na ogrodzie jest oddzielony staw ( z którego będzie oczywiście korzystać). Jednak nie planowałam kojca. Po rozmowie z kilkoma osobami zaskoczyło mnie to że stwierdzili że kojec musi być na takiej dużej działce bo mała będzie się czuła zagubiona. Przynajmniej na początku. Myślałam o budzie na dworze, ale nie żeby był kojec. Czy naprawdę zrobić kojec? Byłby stosowany np. jak wyjeżdzam po dzieci do przedszkola. Nie chcę jej skrzywdzić. Może wydzielić większą część ogrody np. 100m2 i tam zrobić jej miejsce na odpoczynek? Też taką oazę kiedy jesteśmy na dworze a chce od nas odpocząć? (mam 3 dzieci w wieku 5, lat, 3 latka i 1 rok). Czy nic nie robić? Jak to widzicie? Bardzo proszę o rady. Chcę żeby była u nas szczęśliwa...
    Dziękuję

Domyślnie Odp: prośba o poradę - przygotowanie miejsca dla niufki w ogordzie

Kojec może się przydać - chociażby w sytuacji gdy odwiedza Was ktoś kto niekoniecznie lubi być "uślimtany" po pachy przez psa, albo gdy przychodzi jakiś fachowiec coś zrobić w domu/koło domu, albo przyjdą dzieci do Twoich dzieci się pobawić (nie wszystkie dzieci są zachwycone bliskim kontaktem z takim olbrzymem). Jest wiele takich sytuacji. Ustaw kojec gdzieś w zacienionym miejscu gdzie pies będzie miał widok na Was, na dom żeby nie czuł się odizolowany/skarcony przebywaniem tam. Normalnie kojec może być zawsze otwarty żeby nie kojarzył się z więzieniem - a nie wiadomo kiedy może się faktycznie przydać

owczarki węgierskie KOMONDOR i PULI
    Zwierz w Dredach FCI

www.komondor.pl
    www.komondor.blog.onet.pl
    www.facebook.com/komondorpuli.kennel

Domyślnie Odp: prośba o poradę - przygotowanie miejsca dla niufki w ogordzie

Cytat Napisane przez morgan77 Zobacz post
    Kojec może się przydać - chociażby w sytuacji gdy odwiedza Was ktoś kto niekoniecznie lubi być "uślimtany" po pachy przez psa, albo gdy przychodzi jakiś fachowiec coś zrobić w domu/koło domu, albo przyjdą dzieci do Twoich dzieci się pobawić (nie wszystkie dzieci są zachwycone bliskim kontaktem z takim olbrzymem). Jest wiele takich sytuacji.
    Kojec przedstawia jednak takie niebezpieczeństwo że jak już jest to będzie używany za często bo coś tam. Pies uślini, pies jest be, ten może mieć alergie, tego zagryzie itp. Ja bym dla Nfutrogluta (dla innej rasy też nie) kojca nie stawiał. Miałem Azjatę i łaził wolno po posesji, jak był jakiś remont typu kanaliza /etc (mniej więcej raz w roku) związany z otwarciem bramy czy dużą ilością ludzi to go wiązałem na łańcuchu na parę godzin i już (ostatnim razem całość zapinalni szlak trafił bo przerdzewiała w trawie Teraz tez może coś będzie konkret i żadnych kojców (co najwyżej skos na bramce), wejście też zostaje (ciekawe czy trafie do kroniki

Chcesz mieć psa to z nim mieszkasz i już. W końcu to chata prywatna z terenem a nie jakiś hotel z biznesem typu kwaterowanie delikwentów lalusiowych, biznesspotkania itp. (zresztą w hotelach Benki czy coś w tym guście widziałem też wolno biegające, na Mazurach to w ogóle są z tym luzy w kwaterunkach a przynajmniej takj było 8 lat temu).

Jak dobrze ogrodzone to cieczka nie straszna. Nfutro musi mieć dostęp do rodziny (inne rasy też), powinien mieć wejście do domu swobodne, swój pokój i wejście do ludzi (CAO/Mastify sprawdzają co i jak się dzieje). To nie jest tak że CAO to morderca a Nfutrogluty totalne lalusie, były wypadki na ćwiczeniach wodnych klasy pogryzienie na poważnie i bez żartów z niektórymi NF też i to mi. zależy od wychowania i osobowości a ta się kształtuje dynamicznie. Może rzadziej statycznie drastyczne błędy wychowawcze typu trzymanie w kojcu szkodzą na NF niż inne rasy (maja naprawdę mocną psychikę) ale ogólnie ja bym kojca nie stawiał.