Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Domyślnie ogrodzenie, które przetrwa Kaukazika

Witam serdecznie,
    Jestem dumną i zacną posiadaczką mojego "Maluszka" i mam drobny problem - chce odgrodzić jej cześć ogrodu w formie "kojca" - z racji iż już podchody bbyły i żadne ogrodzenie nie przetrwało - pytanie do forumowiczów - czy jest ktoś w stanie polecić mi konkretne przęsła/ siatki które macie i wiecie że są sprawdzone i ddają rade przetrwać przy waszych Psiakach ?
    Pozdrawiam

Super Gold Molosomaniak kochampsy's Avatar
    Zapisany
    Jul 2011

Domyślnie Odp: ogrodzenie, które przetrwa Kaukazika

Cześć, u mnie w miarę sprawdził się płot z panelu ocynk na betonowej podmurówce, ale nie kupuj tego w marketach typu Castorama bo jakość i grubość druta pozostawia sporo do życzenia. Najlepiej kupić prosto od producenta http://allegro.pl/ogrodzenie-panelow...,2&bi_c=210944
    " Kiedyś znajdę dla nas dom z wielkim oknem na świat, Znowu zaczniesz ufać mi, nie pozwolę Ci się bać, Kiedyś wszystkie czarne dni obrócimy w dobry żart, Znowu będziesz ufał mi, Teraz śpij...." M. Kościkiewicz

Witam
    Pozwolę sobie wtrącić "3 grosze" jako posiadacz już drugiego kaukaza.
    Z racji faktu iż te psy to piep***ni alpiniści odradzam wszystko co ma oczka (jak siatki czy panele) bo kwestią czasu jest kiedy pies nauczy sie po tym chodzić. Chyba że zagrodzisz do samego dachu.
    Druga problem takich paneli czy siatek to zwykłe zachowanie psa w kojcu który widząc coś, nie wiem na drodze, kogoś kto do nas przyszedł będzie skakał na ogrodzenie. A że swoje waży... ile wytrzyma taki panel czy siatka ? Miesiąc ?
    Ja mam kojec wyspawany z resztek po budowie: ściany kojca stanowią panele z pręta żebrowanego fi12 z odstępami co 10cm, wysokie na 1,80m i w połowie wysokości jeden poprzeczny usztywniający aby pies nie wpadł na pomysł rozgięcia prętów i wyłażenia pomiędzy. Jednocześnie nie ma punktu zaczepienia zatem wszelkie wspinanie nie wchodzi w grę a "rzadkie" użebrowanie sprawia że pies nie skacze na ogrodzenie bo mu łapy pomiędzy wpadają. Poszczeka sobie ale nie miota się jak szalony, jak to nieraz widać że tam w kojcu aż się gotuje tak pies szaleje.
    Pow. paneli ogrodzenia jest ok pół metra przerwy do dachu, a poniżej ok 20cm do płytek umieszczonych pod spodem aby nie robił podkopów.
    Kojec jakieś 3,5x3,5m w narożniku duża buda na której pies spędza większą część dnia patrolując

Super Gold Molosomaniak kochampsy's Avatar
    Zapisany
    Jul 2011

Tu miałam na myśli ogrodzenie /płot. A na kojec polecam pręty zbrojeniowe i samemu wyspawać bo kupione na allegro gotowe kojce czasem pozostawiają wiele do życzenia jakościowo
    " Kiedyś znajdę dla nas dom z wielkim oknem na świat, Znowu zaczniesz ufać mi, nie pozwolę Ci się bać, Kiedyś wszystkie czarne dni obrócimy w dobry żart, Znowu będziesz ufał mi, Teraz śpij...." M. Kościkiewicz

Dzięki wielkie za porady Terrorsta mieszka w domu - wiedząć co mam za potforka uważam że ma on być ściśle członkiem rodziny wiec papu i spanie odbywa się w domu w asyście reszty "Stada" dlatego kojec zadaszony z budą u ns nie ma potrzeby - chodzi mi o odgrodzenie części ogrodu która będzie tylko jej - na szczęście alpinistką nie jest ale za to mistrzem kopania a i owszem. Przęsła mam nadzieje dadzą jej radę i utrzymaja w ryzach na razie dała popis kunsztu i rozeznania - świsneła 2 słupki i ... zakopała

Nie wyobrażam sobie funkcjonowania z takim wielkim śmierdzielem w domu a jeszcze dawanie mu jedzenia kiedy mój "po posiłku" ma zafajdany metr kwadratowy wokół michy, potem dojada co ciekawsze kąski jeszcze w ciągu dnia a resztę do rana wyczyszczą wróble.

Hmm Terrorysta , Maluch czy piekielny sierściuch -bywa nazywana ale "Śmierdzielem" nie. Może dlatego że bywa kompana - ba zimą na komendę "Wanna" wskakuje do wanny i grzecznie daje umyć łapki < gorzej bywa z ich wytarciem bo ciągle kradnie swoj ręczniczek >. Dla mnie moj pies to moja zachcianka i miłość - nie samotny stróż posesji - w tej roli świetnie się sprawdza monitoring i jest zwyczajnie tańszy. Z racji że jest jedynym psem w rodzinie żyje z nami w domu - samotność jest do bani więc nie skazuje na nią psa. A że wiedział człowiek co bierze to liczył się z tym ze abo wyczesze pieseła albo będzie miał nowy "dywan". A że smaczki w postaci surowego miesa dostaje na tarasie - podłogi maja sie całkiem nieźle < wiekszy bałagan robi kotka która uparcie odmawia jedzenia kociej karmy i mierzy się z tą dla psów i kruszy przy tym niemiłosiernie- i ją nazywamy czasem fleją ;P>.Poza tym psiak ma być zsocjalizowany i jak maja być goście na grilu to - zamiast blokować psa - uprzedzam gości że strój ma być luźny bo biesiaduje z nami zoo. Na szczęście nasz egzemplarz nie jest agresywny a że trafiła do nas jako 5 tygodniowy szczeniorek wychowywałam ją od początku wśród ludzi i nie jest to dla niej nowością że ktoś wchodzi wychodzi czy zwyczajnie jest. A pozatym zwycajnie egoistycznie uwielbiam wieczorami siadać z nią na jej kołderce i się tulić - ot takie moje małe zboczenie ;P

Zaangażowany Forumowicz Q588's Avatar
    Zapisany
    Nov 2011

Cytat Napisane przez Piasek Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie funkcjonowania z takim wielkim śmierdzielem w domu a jeszcze dawanie mu jedzenia kiedy mój "po posiłku" ma zafajdany metr kwadratowy wokół michy, potem dojada co ciekawsze kąski jeszcze w ciągu dnia a resztę do rana wyczyszczą wróble.
    Mój zachowuje się identycznie.
    W lutym skończył 7 lat i kultury nie potrafię go nauczyć albo on jej nie przyswaja...ten typ tak ma, brudas jeden