Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Domyślnie Napad kolki nerkowej

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu łapie mnie kolka nerkowa. Czy doradzicie co robić? Jak radzić sobie z bólem?

Domyślnie Odp: Napad kolki nerkowej

No cóż. Jest to bardo bolesne i będzie bolało do czasu aż nie pozbędziesz się kamienia zalegającego w drogach moczowych. Tak więc polecam:
    ciepłe kąpiele
    okłady
    picie dużych ilości wody
    oraz leki przeciwbólowe jak już nie możesz wytrzymać.

Na stronie jest opisane co robić:
    http://kolka-nerkowa.pl/choroba/lecz...olki-nerkowej/

Cytat Napisane przez mamel Zobacz post
    Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu łapie mnie kolka nerkowa. Czy doradzicie co robić? Jak radzić sobie z bólem?
    Z własnego doświadczenia - wieczorem jedź do najbliższego szpitala na ostry dyżur. Zrobią Ci podstawowe badania i dostaniesz zastrzyk rozkurczowy. Zastrzyk dosyć bolesny ale szybko działa.
    Potem stosuj się do porad jakie napisała agata29

owczarki węgierskie KOMONDOR i PULI
    Zwierz w Dredach FCI

www.komondor.pl
    www.komondor.blog.onet.pl
    www.facebook.com/komondorpuli.kennel

Kiedyś po raz pierwszy taki ból złapał mnie w drodze powrotnej z wczasów na Słowacji. Złapało mnie to w Rużemberoku, więc miałem blisko do dość dużego szpitala. Wyobraźcie sobie, że pomogli mi bez żadnego EKUZ. Po prostu dali kilka zastrzyków bym mógł dalej jechać. Po przyjeździe zgłosiłem się do lekarza pierwszego kontaktu i ona zaraz podjęła leczenie bez kierowania mnie do specjalisty. To świetna przychodnia http://salve.pl/przychodnie/oferta/p...zego-kontaktu/ , gdy lekarz po prostu leczy a nie odsyła nas do innego.

Na szczęście ja przygód nie miałam nigdy w podróży, zawsze zdążyłam do domu

Ja niestety pierwszy atak kolki miałam za granicą - nie bardzo wiedziałam co się ze mną dzieje, na dodatek jakiś konował w szpitalu sprawdził czy to nie nerki za pomocą ciosu z pięści właśnie w nerki (pierwszy raz w życiu zobaczyłam wirujące gwiazdy!!!!!)
    Dostałam opis z którym miałam się zgłosić do rodzinnego, potem skierowanie do urologa, potem skierowanie gdzieś tam i gdzieś tam, badania, tułaczka po lekarzach - parę lat to trwało i nic konkretnego nie zdiagnozowano poza piaskiem na nerkach.
    Kolejne kolki to już wiedziałam że to to i czekałam do wieczora, do szpitala, badania, zastrzyk i do domu.
    Miałam w sumie takie 3 ataki ale to już było dawno temu. Jedno zalecenie urologa do którego się stosuję sumiennie (i chyba działa ) to pić piwo, żeby przepłukiwać nerki ...

owczarki węgierskie KOMONDOR i PULI
    Zwierz w Dredach FCI

www.komondor.pl
    www.komondor.blog.onet.pl
    www.facebook.com/komondorpuli.kennel

Oj wiem coś o tym Mega boli. Pierwszy atak kolki nerkowej miałam w liceum jak byłam na lekcjach. Nie wiedziałam co się dzieje. Bylam pewna,ze zwariuję. Tak mnie bolało. Nie mogłam porownać tego bólu do niczego innego. Aktualnie również mam kamienie na nerkach. Przygotowuję się do ustuwania ich ultradźwiękami. Mam nadzieje,ze to pomoże. Bo jak to nie pomoże to już nie wiem co będzie w moim przypadku skuteczne

Na razie tak doraźnie najlepiej działa na mnie nospa: http://www.no-spa.pl/