Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki 46 do 59 z 59

Domyślnie Odp: Azjatka przetrzymywana przez fundację!!!

[QUOTE=waldek56;1863811]JSbis-farsą jest Pana tok myślenie i imputowanie mi znanie psa lub hodowcy.Zna pan sprawę tak samo jak i ja więc po co te dywagacje.Suka jest jak była u KP bo nikt nie identyfikował jej i nie szukał własciciela.Proste?A i czy suka miała chip czy tatuaz to mało istotne- nie szukano własciciela to tylko świadczy o złej woli znalazcy.Dla mnie takie postępowanie jest naganne i dlatego ,,biłem pianę,,bo dla mnie to zawłaszczenie.A kastracja cudzego rasowego psa to świństwo.

Panie Waldemarze.To wszystko już było,sprawa dawna ,może przyda się komuś kiedyś ta wiedza i oby nikt drugi nie popełnił żadnej gafy przy znalezieniu psa.Zostawmy to już.
    Tu zaczęła się nagonka na Ducha.Brzydka i wstrętna ale na tym forum to normalka.Nikt,ani tu ani na fb nie zadał sobie trudu ruszenia głową.Przecież ta sunia zaginęła albo i nie cztery lata temu.Nie cztery dni,tygodnie......a cztery lata temu.Czy to jest prawdopodobne aby przez ten czas sunia siedziała gdzieś w lesie,żywiła korzonkami i wyła z tęsknoty po kimś kogo znała trzy miesiące????? Mnie się to wydaje mało prawdopodobne.Myślę [czasem i mnie się to zdarza] że sunia przez cały ten czas u kogoś była,że ktoś ją przygarnął,ktoś się nią zajmował,opiekował.Może też jej szuka i może trafił na ślad w Fundacji ????Moim skromniutkim zdaniem należy zaczekać na kolejne oświadczenie Ducha na spokojnie bez inwektyw,ferowania wyroków,itd..........może,może,może,okrutnie tego dużo
    ]

Super Gold Molosomaniak kochampsy's Avatar
    Zapisany
    Jul 2011

Szanowny Panie nawiedzony Waldemarze.. Chyba spotkamy się jednak w sądzie, gdyż to co Pan piszesz to zwykłe pomówienia!Niech mi pan udowodni, iż nie szukałam właściciela?!!!! To jest oszczerstwo i kłamstwo i na to też są paragrafy szanowny panie! Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam wówczas było założenie wątku-Prawdopodobnie azjatka to już jest próba odnalezienia właściciela. Po drugie powiadomiłam gminę, policję oraz schronisko. Były przez rok czasu ogłoszenia w internecie. I czy się panu podoba czy nie to ja mam gdzieś co se pan myśli.. pan nie jest stroną w tej sprawie.. A kodeksem cywilnym to se pan może dzieci straszyć.. Właściciel Nikity albo już wcześniej hodowca okaleczył ją jako pierwszy : suka ma kopiowane uszy i ogon-od 1997 r ustawą o ochronie zwierząt jest to zakazane ale oczywiście nikt tego nie przestrzegał...Po drugie co to za właściciel co naraża swojego psa na utratę zdrowia i życia??? Suka błąkała si po lasach. Stanowiła zagrożenie dla zwierzyny i mogła zostać odstrzelona.. Zaraz mi pan wyjedzie z zakazem odstrzału.. znam ustawę. Można strzelać do psa jeśli stanowi on realne zagrożenie dla zdrowia, życia człowieka lub innych zwierząt. Po kolejne właściciel powinien ponieść karę z powodu naruszenia tego artykułu : Zakaz puszczania luzem psa w lesie wynika z przepisu art. 30 ust. 1 pkt 13 ustawy z dnia 28.09.1991r., o lasach, a jego naruszenie będzie stanowiło wykroczenie z przepisu art. 166 k.w., który stanowi: Kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem, podlega karze grzywny albo karze nagany. Kara grzywny jest wymierzana w granicach od 20 złotych do 5 tysięcy złotych. Jeśli chodzi zaś dalej o okaleczenie to okaleczył ją też właściciel gdyż usunięto jej górne siekacze. Ja wciąż czekam na tego szanownego właściciela by wręczyć mu mandat za puszczanie psa luzem w lesie...i założyć sprawę o znęcanie się gdyż porzucenie jest znęcaniem się według art. 6 ustawy o ochronie zwierząt. Minęły prawie 4 lata.. Gdzie jest szanowny właściciel? Czy to nie jest świństwo- nie szukać swojego psa??? Miłego dnia
    " Kiedyś znajdę dla nas dom z wielkim oknem na świat, Znowu zaczniesz ufać mi, nie pozwolę Ci się bać, Kiedyś wszystkie czarne dni obrócimy w dobry żart, Znowu będziesz ufał mi, Teraz śpij...." M. Kościkiewicz

Zapisany
    Jul 2011

Aha. I jeszcze jedna kwestia-tatuażu.. Tak, zidentyfikowanie było ponad siły gdyż jakiś partacz tak zrobił tatuaż iż był on nieczytelny kompletnie. Co wicej sklerotyku jeden to zdjęcie tego tatuażu było umieszczone na tym forum dla Was speców i znawców rasy byście pomogli odczytać.. Nikt z szanownych hodowców nie pomógł.. Zmowa milczenia??? Przecież znacie psy z różnych hodowli, wiecie u kogo jakie umaszczenia najczęściej bywają.. Nikt kuźwa, kompletnie nikt nie pomógł odnaleźć hodowcy więc niech się pan schowa gdzieś ze swoimi oskarżeniami
    " Kiedyś znajdę dla nas dom z wielkim oknem na świat, Znowu zaczniesz ufać mi, nie pozwolę Ci się bać, Kiedyś wszystkie czarne dni obrócimy w dobry żart, Znowu będziesz ufał mi, Teraz śpij...." M. Kościkiewicz

Zapisany
    Jul 2011

I jeszcze jedno oszczerstwo z pana strony: mianowicie nie wykastrowałam Nikity po kilkunastu dniach a po 3 tygodniach.I nie ja dcydowałam o jej kastracji, byłam tylko domem tymczasowym wówczas. Jako pracownik służb leśnych miałam możliwość zawieźć sukę do schroniska , gdzie by się nie pierdzielono i po 2 tygodniach kwarantanny zostałaby i tak wysterylizowana.

Karolinko.............jak Ty nic nie rozumiesz.....albo udajesz że nie rozumiesz.
    Niki po sterylce była już bezproduktywna i podejrzewam ze w całym tym wrzasku o nią właśnie o to szło.Myślę że znalazłby się i jakiś "właściciel" ale kto będzie karmił sunię za darmochę,a ona już nie mogła zarabiać.
    Rusz łepetyną dzieciaku i daj sobie spokój z wracaniem do tematów nieważnych.Jest jej napewno dobrze u Ciebie a chyba o to idzie w adopcjach

Cytat Napisane przez obelix Zobacz post
    Podobne pytanie można zadać w drugą stronę: jaki interes mogą mieć ludzie walczący o psa wysterylizowanego i wymagającego leczenia (koszty) ?
    a proszę sobie wyobrazić ,że niby właściciele nie byli pewni czy to ich suka , a później oświadczyli że jednak ich ale wezmą do siebie jak fundacja pokryje koszty leczenia, miałam się już nie odzywać ale nie wytrzymałam
    LUKU

Cytat Napisane przez Aga i M Zobacz post
    a proszę sobie wyobrazić ,że niby właściciele nie byli pewni czy to ich suka , a później oświadczyli że jednak ich ale wezmą do siebie jak fundacja pokryje koszty leczenia, miałam się już nie odzywać ale nie wytrzymałam
    Tu występuje jeszcze większy paradoks......dorośli "właściciele"suni nie rozpoznali ,to ich obecnie 8 letnia córka rozpoznała psa !!! Jak sunia u nich była to to dziecię miało aż 4 lata......to się nazywa geniusz....ha !!!
    Jak to się wreszcie skończy i Duszek już będzie mógł napisać prawdziwą historię tej nieszczęsnej suni to wielu hejterom głos odbierze.
    każdy qźwa skory tylko do ocen,swoich jaśnie łopinii,werdyktów,.a jeden mędrszy od drugiego.Pieprzony "zwierzolubny"światek !!!!

Nigdy nie zrozumiem skąd w ludziach tyle s(*)(*)(*)(*)ielstwa,tyle podłości,nienawiści,chęci dokopania innym,ja tego nie ogarniam.Ani jednego dobrego słowa dla dziewczyn z Fundacji...........a przecież to Duszek ratuje tę naszą rasę...stawia na nogi,znajduje domki..ale każdy tu tylko czyha na jakieś potknięcie żeby rzucić się im do gardła
    Ostatnio jak słyszę od ludziufff że tak bardzo kochają zwierzęta to spieprzam jak najdalej,bo ci kochający to jednocześnie najwredniejsza nacja na ziemi

Cytat Napisane przez kochampsy Zobacz post
    Szanowny Panie nawiedzony Waldemarze.. Chyba spotkamy się jednak w sądzie, gdyż to co Pan piszesz to zwykłe pomówienia!Niech mi pan udowodni, iż nie szukałam właściciela?!!!! To jest oszczerstwo i kłamstwo i na to też są paragrafy szanowny panie!
    Proszę mnie także powiadomić o rozprawie, gdyż w przeciwieństwie do Pani, uważam p. Waldka za bardzo uczciwego i znającego psy człowieka.

Master Molosomaniak
    Zapisany
    Oct 2012

I na zakończenie wątku ogłaszam wspaniałą nowinę. Gaba wróciła do swojego domku, do państwa Nowickich. Miejmy nadzieję, że fundacje przestaną bezprawnie przetrzymywać i odbierać psy, do których praw nie posiadają.
    W związku z dostarczonymi przez nas do Prokuratury w Wołominie dokumentami, oraz materiałem dowodowym, decyzją Prokuratora prowadzącego postępowanie, w dniu dzisiejszym, podczas czynności wykonywanych przez Policję, odebrano z siedziby fundacji naszą sunię Gabę i wyznaczono jako miejsce pobytu nasz dom.
    GABA WRÓCIŁA NA ŁONO RODZINY!

Name:  Screenshot_2017-02-21-23-50-12.jpg
Views: 225
Size:  39.8 KB

Właśnie miałam to wklejać ale widzę, że już jest informacja.
    Super super super.

Teraz przydałoby się żeby osoby wylewające wiadra pomyj na ludzi stojących za tymi właścicielami powiedzieli jedno grzeczne "przepraszam".

Potwierdziło się, że ta pseudofundacja nie jest jednak tak krystaliczna.

Ja mam tylko nadzieję, że to było ich pierwsze i ostatnie "potknięcie" w działalności (jeśli można to tak delikatnie określić).

owczarki węgierskie KOMONDOR i PULI
    Zwierz w Dredach FCI

www.komondor.pl
    www.komondor.blog.onet.pl
    www.facebook.com/komondorpuli.kennel

Cytat Napisane przez morgan77 Zobacz post

Teraz przydałoby się żeby osoby wylewające wiadra pomyj na ludzi stojących za tymi właścicielami powiedzieli jedno grzeczne "przepraszam".

Proszę , nie żartować . Warto pogratulować właścicielom psa. Pokazali charakter w walce. Nagłaśniali sprawę i nie przestraszyli się Fundacji "Duch Leona" i jej prezes p. Sylwii Najsztub , która na swoim profilu facebooka wspomnianej fundacji ich straszyła.

Dla przypomnienia : http://www.rdc.pl/informacje/walcza-...cja-posluchaj/.

https://www.youtube.com/watch?v=tJyg_nPHUL8

Cytat Napisane przez Goramak Zobacz post
    Proszę , nie żartować . Warto pogratulować właścicielom psa. Pokazali charakter w walce. Nagłaśniali sprawę i nie przestraszyli się Fundacji "Duch Leona" i jej prezes p. Sylwii Najsztub , która na swoim profilu facebooka wspomnianej fundacji ich straszyła.

Dla przypomnienia : http://www.rdc.pl/informacje/walcza-...cja-posluchaj/.

https://www.youtube.com/watch?v=tJyg_nPHUL8

Ale ja wcale nie żartuje. Ta sprawa od początku była poważna. Właścicielom gratulowałam już nie raz przede wszystkim za opanowanie i determinację.
    A pani prezes pseudofundacji mam nadzieję teraz odpowie przed sądem za utrudnianie czynności policji i pewnie jeszcze jakieś zadoścuczynienie za wyrządzone krzywdy, pomówienia, i inne przekręty!
    Fakt - psów szkoda - tych które są pod opieką ale może jak nie będzie datków (a na pewno ta sprawa odbije się wyraźnie na wpływach do pseudofundacji) to pani prezes pójdzie do normalnej roboty jak normalni ludzie żeby zarobić na swoje hobby....

owczarki węgierskie KOMONDOR i PULI
    Zwierz w Dredach FCI

www.komondor.pl
    www.komondor.blog.onet.pl
    www.facebook.com/komondorpuli.kennel

Cytat Napisane przez morgan77 Zobacz post
    Ale ja wcale nie żartuje. Ta sprawa od początku była poważna. Właścicielom gratulowałam już nie raz przede wszystkim za opanowanie i determinację.
    A pani prezes pseudofundacji mam nadzieję teraz odpowie przed sądem za utrudnianie czynności policji i pewnie jeszcze jakieś zadoścuczynienie za wyrządzone krzywdy, pomówienia, i inne przekręty!
    Fakt - psów szkoda - tych które są pod opieką ale może jak nie będzie datków (a na pewno ta sprawa odbije się wyraźnie na wpływach do pseudofundacji) to pani prezes pójdzie do normalnej roboty jak normalni ludzie żeby zarobić na swoje hobby....
    Sprawa poważna, jednak trzeba być człowiekiem dużej wiary, aby wierzyć, że padnie od tych ludzi słowo "przepraszam". Póki co Pani Najsztub ,prezes Fundacji wraz z p. Tymem członkiem zarządu Fundacji "Duch Leona" są ekspertami NIK w kontrolach dot. ochrony zwierząt https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/e...-zwierzat.html

Nie podzielam Pani optymizmu, ale chciałbym aby Pani nadzieja i oczekiwanie związane z realizacją hobby za własne fundusze spełniły się. W tej materii trzeba zmian prawnych.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234