Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 16

Domyślnie czemu szczeniak przestał jeść

witam!
    Mam szczeniaka. Ma 5 miesięcy i u hodowcy, a później u nas otrzymywał karmę royal canin dla szczeniaków. Zawsze rzucał się na nią i piszczał ze szczęścia jak mu się nasypywało. Zjadał całą od razu. Od 2 tygodni piesek nie chce jeść dosłownie nic. Dostawał rumen tabs. Bez zmian. Gotowałam mu przeróżne rzeczy. Wydziubał ewentualnie mięsko z kurczaka i tyle. Na 3 posiłki jakie powinien zjeść je jeden. Karmiłam go z ręki, z łyżeczki, z konga, czasem zjadał, ale to nie o to chodzi. Byłam dziś u weterynarz ona nie wie o co chodzi. Wypadły mu ząbki niektóre, ale karma była namaczana, gotowałam mu jedznie różne. Nic się nie zmienia, a on nie chce jeść.

Domyślnie Odp: czemu szczeniak przestał jeść

Może to faktycznie przez to że rosną mu nowe zęby. Ja bym tak nie kombinowała z karmieniem z ręki itd. Rozpuścisz go. Sama piszesz że wydłubywał kawałki kurczaka. Później się przyzwyczai że jak wybrzydza to dostaje lepsze.

Jeżeli zachowuje się normalnie, czyli jak na szczeniaka przystało, nie jest smutny czy bez energii to bym się tym nie przyjmowała. Postaw mu miskę i poczekaj 10min. Jeżeli nie zje zabierz ją. Nauczy się że w wyznaczonej porze jest jedzenie i nikt mu nie będzie nadskakiwał i albo je co jest albo wcale. A jeżeli tylko zmieni się jego zachowanie to wet i podstawowe badania. Sama mam 8 miesięcznego doga i też kilka razy miał focha. Nie zjadł a potem był głodny. Teraz nie wybrzydza.

tylko jak mu sypie do miski nawet nie podchodzi...weterynarz chce mu dać kwasy omega, a co to zmieni?brał rumen tabs ale też nic nie dał...

Przypuszczam, że karma mu się po prostu znudziła. Spróbuj zmienić zwłaszcza, że RC składem nie powala, tylko ceną - za te pieniądze kupisz coś znacznie lepszego. Ogólnie bym zmienił na surowe, bo nie dość, że zdrowo i tanio, to jeszcze ta błogość na psim pysku jak szama - bezcenna

Ja też bym nie karmiła z ręki (póki co). Wyznaję zasadę ze na początku trzeba psiaka przycisnąć, i kiedy zgłodnieje na prawdę to zacznie jeść to co ma w misce( jesli to jest kwestia tego ze wybrzydza karmę).

polikwidować wszelkie żarcie z misek odrobaczyć jeśli ostatnio nie był,przegłodzić dwa trzy dni dawać suchą karme i mieszać ze surowizną przez tydzień potem przejść na surowe z ubojni.

Nie każdy jest zwolennikiem podawania surowego mięsa. Pytanie dotyczyło problemu z jedzeniem ogólnie. Nakłanianie do swoich przekonań nie pomoże w rozwiązaniu problemu. Tym bardziej że pies nie wykazywał zainteresowania żadnym pokarmem. Szkoda że wszyscy zawsze mają dużo do powiedzenia i dużo dobrych rad ale nie w temacie. 😉

Młodszy Miłośnik Psów
    Zapisany
    Jun 2007

Zgadzam się z dvl. RC to najgorsza karma choć najdroższa. Pies rzucał się na jedzenie bo był caly czas głodny, kupiłam psa we Francji, był od szczeniaka na RC i gdybym go nie wzięła umrłby z glodu bo nie przyswajał z karmy nic, już chyba suche ziemniaki dawałyby mu więcej. I też uwaam, że mięsożerca i to rosnący szczeniak powinien dostawac mięso, najlepiej wołowinę oczywiście z dodatkiem wypełniacza i warzyw i nie chodzi tu o to, żeby przekonywać do własnych poglądów ale o zdrowie i zadowolenie psa. Jeżeli się psa kocha to dba się o niego a nie tylko o własną wygodę czyli nasypanie bobków jak kurze ziarna i mieć z głowy.

Doświadczony Molosomaniak
    Zapisany
    Mar 2013

Co to znaczy,że wet nie wie co jest przyczyną? A zrobił jakieś badania? Zmienić weta i szukać do skutku 2 tyg.bez apetytu to ZBYT długi czas na bagatelizowanie.

Cytat Napisane przez Veave Zobacz post
    Nie każdy jest zwolennikiem podawania surowego mięsa. Pytanie dotyczyło problemu z jedzeniem ogólnie. Nakłanianie do swoich przekonań nie pomoże w rozwiązaniu problemu. Tym bardziej że pies nie wykazywał zainteresowania żadnym pokarmem. Szkoda że wszyscy zawsze mają dużo do powiedzenia i dużo dobrych rad ale nie w temacie. 
    Równie dobrze można psu dawać do jedzenia-pellet opałowy,trociny,szyszki.Suche karmy produkowane komercyjnie to zabójstwo dla psa.Piesek nie miał apetytu-piszesz,że pisze nie na temat i ble ble ble...gdyby dostał surową wołowine zeżarł by z miską na drugie danie.Posiadanie psa to wielki obowiązek-nie życze ci dzieci bo je z a j e b i e s z mc donaldsem idąc na łatwizne

dzięki za rady, w tej chwili ma 4 różne karmy(m.in. acanę)... patrzę na skład mięsa. Ale mimo, że ma 4 różne karmy bywa różnie, je głównie wieczorem i późnym popołudniem, jest wesoły. A weterynarz fakt porażka. Żadnych badań. Tylko dziwne mi się wydaje, że szczeniak je dopiero o 15 pierwszy posiłek. Nie jest jakiś wychudzony, ale powinien jeść 3 razy, a teraz je 1 albo 2. Fakt, że więcej. Tylko nie wiem czy to prawidłowo.

Zapisany
    Mar 2013

Pies z wiekiem odpuszcza sobie posiłki- jeśli np.dostawał 4 je 3 i tak stopniowo powinien dojść do 1-2 na dobę. Jeśli zachowuje się normalnie, jest wesoły ,rozbrykany ma ładną błyszczącą sierść to MOŻE jednak jest OK ale jeśli masz wątpliwości idż jednak do innego weta. I jeszcze jedna zasada-pamiętaj psu nie zostawiamy jedzenia na podjadanie: o określonej porze dajesz michę i pies ma 10 min.na zjedzenie jeśli zostawi-zabierasz i znowu o określonej porze dajesz itd. Między posiłkami żadnych zapychaczy,sładyczy itd.Ja jednak jestem zwolenniczką naturalnego żywienia.ŻADNA karma nie zastąpi prawdziwego mięcha,warzyw,jajek,jogurtu,owoców,ryb i tyle.

Zapisany
    Mar 2013

Mocne ale PRAWDZIWE!

Zapisany
    Mar 2013

[QUOTE=Faficzu;1863729]dzi
    MOCNE ale prawdziwe

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni