Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Pokaż wyniki 1 do 11 z 11

Domyślnie powiekszone węzły chłonne

Napiszę nowy temat bo na filkach nikt mnie chyba nie widzi więc zadam teraz moje ważne pytanie na temat węzłów chłonnych:Czy powiększone węzły chłonne u fili mogą byczwykłym przeziębieniem(bo tak powiedzał lekarz wet.i kazał dawać dwa razy dziennie po 1tabl.)czy mogą być czymś powarzniejszym?? Dodam że mój filutek wcale tego nie odczuwa,biega,skacze,poprostu filka w całej okazałości,nawet nie ma kaszelku..... tylko te węzły ............... z góry dziękuję za odpowiedzi

Domyślnie

Agulcia, nie wiem u psów, ale u mnie ostatnie lata tak się zrobiło, że jak tylko jestem podziębiona to mi szczękowe węzły wywala jak piłki. Nic strasznego, przechodzi razem z przeziębieniem. Ale jak pisze, u psów nie daję gwarancji że to to samo
    God may have created man before woman, but there is always a rough draft before the masterpiece... I am looking for THE draft

Super Gold Molosomaniak Olga's Avatar
    Zapisany
    Dec 2002
    Blogi
    3

Domyślnie

Cześć Agulcia,
    Jak najbardziej mogą być powiększone węzły chłonne, zazwyczaj przy podziębieniu. A teraz pogoda zmienną jest. Co prawda filutek nie musi mieć dodatkowych żadnych objawów, ale często psy są w tym okresie senne, ślinią się mocniej i nie chętnie jedzą. Jeżeli u was jest poza powiększonymi węzłami OK., to nie ma powodu do niepokoju, pod warunkiem, że za kilka dni wrócą one do swojego stanu poprzedniego.
    A jakie tabletki dajesz?

Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

konto wyłączone - regulamin
    Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

Węzły powiekszone (z okolic szyjnych) moga byc stanem alarmowym, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Często jak piszą dziewczyny przy przeziębieniu sie powiększaja, ale ja bym OBOWIĄZKOWO zrobiła badanie krwi. Nie wykluczone, że gdy szyjne to i inne węzły moga być również powiększone( z okolic piersiowych, pachwin itp. ale ich zmien gołym okiem czesto nie widać).
    Na zimne dmuchaj - jak to mawiają.Życze pomyslnych winików i duzo witalności

Domyślnie

Zgadzam się jak najbardziej z przedmówczyniami. Powiększone węzły chłonne to zawsze znak, że organizm walczy z jakimś stanem zapalnym. Pewnie to tylko zwykłe przeziębienie, ale nie zaszkodzi zrobić dodatkowych badań, tak dla świętego spokoju...

Pozdrawiamy i życzymy zdrówka!
    Benia & BossTone Family

Domyślnie

a czy ja napisałam coś o badaniach??? ja tam do weta jak do lekarza jak do jeża, nie chodzę ja, nie chodzą chłopcy i wszyscy radośnie żyjemy w zdrowiu
    God may have created man before woman, but there is always a rough draft before the masterpiece... I am looking for THE draft

Domyślnie

hehehehehe... no to może my przestaniamy chodzić i będziemy... bardziej zdrowi...?
    Benia & BossTone Family

Domyślnie

to znaczy, że nie chodzimy z duperelami, więc nie badamy się co drugi dzień, więc nie uodparniamy na leki, więc nie dajemy naciągać na kasę, więc jak już coś nam jest, to leki szybko i sprawnie działają i po sprawie ale my generalnie przedpotopowe typy, bez lekarzy przy każdym kichnięciu i bez suplemetów do suplementów uzupełniaczy-uzdrawiaczy. Za to stawiamy na ruch na świeżym powietrzu, owoce, warzywa, zahartowanie i uśmiech

Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

Cytat Napisane przez Sajko
    a czy ja napisałam coś o badaniach??? ja tam do weta jak do lekarza jak do jeża, nie chodzę ja, nie chodzą chłopcy i wszyscy radośnie żyjemy w zdrowiu
    No, Sajko, nie kozacz,nie kozacz tak, bo przeciez Barik okaz zdrowia to do końca nie jest i po wetach tez chodziłas z nim nie raz . I wiesz, jak załapał choróbsko wredne, a taka choroba daje po 'konstrukcji" organizmu to szybkie jej zdiagnozowanie pozwoliło mu szybko wyjść 'na prostą".
    Ergo - kto jak kto, ale to Ty pierwsza powinnas tu apelować o szybkie staranie się zdiagnozowania czegoś co może dziać się w organiźmie!

Między lataniem do weta, między pakowaniem w psa wiadra tabletek "na'"przeciw""gdyby""na zapas' , robieniem mu dziesiątek niepotrzebnych badań a zrobieniem badań gdy pojawiają sie symptomy chorby jest cholernie duza różnica. I zbagatelizowanie takich symptomów to dla mnie jest; znieczulica, kozaczenie, i bycie nierozsądnym.

Podobnie jak Ty, nie latam z każdym kichnięciem do weta, ale sprawa wezłów chłonnych może być poważna a na pewno nie jest "duperelą". I z tym, bym nie czekała, to nie przecięta łapa czy pryszcz na tyłku. Niekoniecznie musi, ale może to pierwszy objaw czegoś 'wiekszego" i badanie krwi może zobrazowac czy coś sie dzieje, czy poprostu to tylko przeziębienie.
    Po drugie, ja na węzłach chłonnych, i ich powiększeniach się troche znam(no, przynajmniej na jednym ). i już nikt mi kitu nie wetknie, że to taka uroda szyji, że przy przeziębienu sie powiększaja, a potem to zmiejszają się i gra muzyka.
    PROFILAKTYKA jest szalenie ważna, jak ważne jest szybkie wykrycie choroby itp. np. przy nowotworze. A węzły chłonne z nowotworem mają bbbardzo duzo wspólnego, i dlatego zasugerowałam badanie krwi. Dziewczyna pójdzie, zrobi badanie psu, dowie się, że psu nic nie jest, i bedzie miec spokojne sumienie, że zrobiła coś w tym kierunku.

W Polsce nadal chodzenie do lekarzy jest wytykane palcem, obśmiewane. W Polsce do lekarza się idzie jak sie ma raka II stopnia, i na ratunek jest juz późno. Szanse są, ale wiadomo-mniejsze. W Polsce badanie kontrolne, profilaktyczne są złem koniecznym. i ten slogan:"Dziadek nie chodził do lekarza dozył 90,baka nie chodziła, dozyła 100, to i ja nie bede chodził, to może dociągne w spokoju do 80. A jak pójde, to mi zaraz cos wykryje, i umre." albo"Samo wlazło - samo wyjdzie'.

Domyślnie

g., jak dla mnie jest to przesada. Tak Bari chorował na babeszjozę, tak miał dziwny atak niezidentyfikowany, i chodziłam po wetach, plus kaszlał, i tyle. Teraz nie chodzimy bo nie mamy z czym. Jak jest radosny, pełen werwy itp, to na pewno nie widzę potrzeby chodzenia z nim do weta. Dla mnie węzły to właśnie taka duperela. Od 7 lat raz na miesiąc co najmniej mam je powiększone i jestem w stanie diagnozować przyczynę dużo lepiej niż większość lekarzy. I tyle, nie jest to żaden niepokojący objaw.

Więc ja jak zwykle apeluję- zdrowy rozsądek, i tyle.

Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

a czy ja pisze, ze ktos ma chodzic ze zdrowym psem na badania? A ze jestes w stanie byc bardziej obeznana w sprawach lekarskich od samych lekary, no coz, gratuluje dla mnie wlasnie pojscie na badanie krwi z powodu takich symptomow jest zdrowym rozsadkiem.
    ale parenascie lat temu na swej drodze spotakalam pania doktor ktora miala takie same zdanie na temat moich powiekszonych wezlow chlonnych jak ty sajko. i gdyby moja mama postapila jak ona radzila, czyli zdroworozsadkowo olac teamt powiekszonych wezlow, obchodzilabym sobie dzis swieto...na szczescie mam mame, ktora jest normalna osoba , i zrobila i badanie krwi.
    ale ok, kazda z nas ma swoje zdanie, i co jedna uwaza za normalne, za obowiazkowe dla kazdego rodzica czy tez wlasciela psa, druga bedzie nazywac panikarstwem i przesada.
    a sajko, znasz mnie, i wiesz ze daaaleko mi do bycia panikara, i do bycia nalogowm odwiedzaczem gabinetow weterynaryjnych.jestem tam jak juz naprwde musze.

sorry, za czcionke, ale pisze z magicznych warunkow.

Zasady Postowania