Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Wątek: Sok marchwiowy

Question Sok marchwiowy

Witam!
    Ostatnio usłyszałam od pewnego Pana żeby dawać pieskowi do picia raz na czas Kubusia, oczywiście ze względu na cukry i inne rzeczy w tym soczku nie pijamy go. Wydaje mi sie że jednak sam w sobie pomysł nie jest zły - sok z marchewki sklepowy ale typu naturalny jednodniowy. Pytanie czy taki sok może zaszkodzić ? Jeżeli nie zaszkodzi to jaki ma wpływ na zdrowie psa?? Mój Alano ma 5 miesiecy więc faza rośnięcia idzie pełna parą a niebardzo wiem co o tym soczku myślec

Domyślnie Odp: Sok marchwiowy

z tego, co mi wiadomo, to kubuś "gęsty" nie ma dodawanego cukru (tylko naturalne z owoców), podobnie jak kubuś "mus". jedyne co, to są one pasteryzowane. dosładzany jest kubuś play.
    jeśli chodzi o przyswajalność witamin "od warzywnych" i "od owocowych" to w postaci soków są one najlepiej przez psy przyswajalne, bo nie tracą ich w procesie gotowania, jak również nie zawierają włókien, które mają surowe owoce/warzywa, które są przez psiaki gorzej trawione (chociaż czytałam na ten temat różne opinie).
    sok marchwiowy wpływa korzystnie na wzrok, serce (wit a) jak i również dzięki beta-karotenowi wzmacnia pigment.
    można oczywiście go psu podawać, ale też bez przesady, bo w dużych ilościach obciąża (zdaje się) wątrobę.
    to tyle z mojej strony. może nie do końca jest to 100% tak jak powinno być, bo psim dietetykiem nie jestem, ale "+/-" tak to wygląda odnośnie soków.

Domyślnie Odp: Sok marchwiowy

A to nowość,ja nigdy o czymś takim nie słyszałam,nie podawałam też żadnych soków i chyba się do tego pomysłu nie przekonam.

Zasady Postowania