Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 25

Domyślnie Precedens czyli czapki z głów, Panie i Panowie

Sprawcy przemocy wobec zwierząt czują się w naszym kraju bezkarni. Najczęściej zostają ukarani grzywną lub wyrokiem w zawieszeniu. Inaczej do sprawy znęcania nad zwierzętami podszedł sędzia Konrad Gwoździewicz, który wydał jeden z najsurowszych wyroków, jakie do tej pory zapadły w naszym kraju w tego typu sprawach.
    Treść

Wideo

AAA
    Wideo (1/1)

Rok więzienia za wyrzucenie psa przez okno

Oskarżonym w sprawie był Michał P., który wyrzucił psa przez okno. Mężczyzna po tym jak wyrzucił psa, wybiegł przed blok, jednak nie chciał ratować Yorka. Wybiegł grozić i wyzywać interweniujące osoby.

- Świadkowie zeznali, że przechodząc tamtą ulicą zauważyli, jak w pewnym momencie otwiera się okno na drugim piętrze i mężczyzna świadomie ciska tym psem o beton z wysokości kilkunastu metrów – mówi sędzia Konrad Gwoździewicz z Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Skazany to 58-letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna jest dobrze znany policji. W jego rodzinie jest problem z alkoholem, od lat znajdują się pod nadzorem kuratora.

- Uznałem, że tylko wyrok bezwzględnego więzienia jest adekwatny do popełnionego czynu. Ze środków masowego przekazu słyszałem o kilku wyrokach za podobne czyny i w moim odczuciu były to kary łagodne – dodaje pan Konrad Gwoździewicz.

Konrad Gwoździewicz jest sędzią od 12 lat. Zaczynał swoją karierę w Krakowie. Zajmował się tam najgłośniejszymi i najtrudniejszymi sprawami m.in.” krakowskiego bombera”. Z przyczyn zdrowotnych rok temu przeniósł się do spokojniejszego Oświęcimia.

York Lucky przeszedł skomplikowane operacje składania połamanych kości. Teraz jest szczęśliwy u swojej nowej właścicielki, która zajęła się jego rehabilitacją. Dziś może już znowu spacerować ulicami Warszawy.

Hiper Gold Molosomaniak dożysko's Avatar
    Zapisany
    Jan 2008
    Blogi
    1

Domyślnie Odp: Precedens czyli czapki z głów, Panie i Panowie

Wyrazy uznania dla sędziego!

Brawo!
    http://elcorazon.blog.pl/

"Dog Niemiecki - już nie Pies, jeszcze nie Człowiek"

Oglądałam dzisiaj z całą rodziną reportaż w tej sprawie. Jestem jak najbardziej za wyrokiem sędziego i tak jak on sam powiedział : szkoda,że więcej takich spraw nie trafia na niego....
    Sandra ,Amon ,Bruno[*] i Cecylia

Nie miłosierdzie, lecz sprawiedliwość jesteśmy winni zwierzętom.

Schopenhauer

Zaangażowany Molosomaniak
    Zapisany
    Feb 2011

Macie rację "czapki z głow" Wspaialy sędzia !! Może ten wyrok choc trochę uświadomi innych orzekających ,że zwierzęta tez cierpią ,a za znecanie trzeba karac !

Nie chcę być tym jedynym sceptycznym marudą, ale naprawdę sądzicie, że ten wyrok coś zmieni ?
    Szczerze wątpię.

Mądry sędzia ,mam nadzieję ,że wytyczył nowy kierunek w tego typu sprawach .

Wreszcie.

SYLWIA,HAGA,NINA -GYPSY QUEEN Medium (*),NINA Abadhara .

http://www.dogi-adopcje.pl/

Cytat Napisane przez Idem Zobacz post
    Nie chcę być tym jedynym sceptycznym marudą, ale naprawdę sądzicie, że ten wyrok coś zmieni ?
    Szczerze wątpię.
    Tak. Kolejni sędziowie nie będą się bali narazić na śmieszność "bo to tylko zwierzę". Kamyk potrafi wywołać lawinę.
    Agnieszka, Amfa, Ego i Kofi

Cytat Napisane przez agnieszkah Zobacz post
    Tak. Kolejni sędziowie nie będą się bali narazić na śmieszność "bo to tylko zwierzę". Kamyk potrafi wywołać lawinę.
    Taaaaak - " kiedyś te kamienie drgną i polecą, jak lawina".....
    Bardzo chciałbym, ale będzie niestety inaczej. Jak zwykle.

To może zamiast JUŻ marudzić, że coś POTEM będzie (albo ściślej - nic z tego nie będzie)... może cieszmy się właśnie z tego, że JEDEN raz sprawiedliwości stało się zadość. Czy stanie się po raz kolejny? Nie wiemy. Ale cieszmy się tym, że stało się chociaż raz.
    I nie wylewajmy dziecka z kąpielą "bo to pewnie nic nie zmieni" - może tak, może nie

Cytat Napisane przez Idem Zobacz post
    Szczerze wątpię.

Niestety jesteś sceptycznym marudą ,co więcej nie znasz znaczenia i siły słowa "precedens".Świat nie zmieni się w ciągu jednego dnia,na to trzeba wiele pracy i starań .Może energię ,którą przeznaczasz na na marudzenie ,wykorzystaj w innym bardziej budującym celu ?

Cytat Napisane przez zmarcy Zobacz post
    Niestety jesteś sceptycznym marudą ,co więcej nie znasz znaczenia i siły słowa "precedens".Świat nie zmieni się w ciągu jednego dnia,na to trzeba wiele pracy i starań .Może energię ,którą przeznaczasz na na marudzenie ,wykorzystaj w innym bardziej budującym celu ?
    Dziękuję Ci bardzo za wytłumaczenie, niestety w naszym prawie "precedens" nie ma jakiegokolwiek znaczenia, po prostu nie istnieje. O moją energię się nie martw, swoją poświęć proszę na zrozumienie, że nie funkcjonujemy w anglosaskim systemie prawnym.
    Poza tym był już wyrok skazujący na bezwzględną karę pozbawienia wolności za znęcanie się i zabicie zwierzęcia, a zatem był już taki przypadek / nie zaś precedens /, który jednak niczego nie zmienił w praktyce orzeczniczej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania