Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 57

Exclamation Do oddania suka Doga kanaryjskiego

Już nieaktualne!!!
    Ostatnio edytowane przez 1nd1anerka : 02-08-12 o 12:27 Powód: Ogłoszenie nieaktualne

Domyślnie Odp: Do oddania suka Doga kanaryjskiego

Czy w tym paszporcie jest może jakiś kontakt o hodowcy? Lb jest możliwość skontaktowania się z poprzednim właścicielem gdzie nabył psa? Być może jeśli pochodzi z normalnej hodowli istnieje możliwość że sam hodowca się nią zainteresuje. Numer czip mógłby pomóc, zapytałabym hodowców niemieckich czy sa w stanie dojść od kogo pies pochodzi. Raz po numerze chip doszliśmy do pochodzenia pieska który z Czech trafił aż do Grecji więc może tędy droga. Szczególnie że Niemcom nie przeszkadzają ostrzejsze psy tej rasy i mają wielu świadomych właścicieli.

Więcej nie ma co dodawać bo opis jest wyczerpujący. Przyda się jakaś fotka suczki, zawsze to łatwiej patrząc na zdjęcia spróbować myśleć o adopcji.
    Relax, take it easy

El Presa Canario? Creo que más que definirlo hay que vivirlo!

Witam.
    W paszporcie nie ma żadnych informacji o hodowcy ale mamy kontakt z poprzednim właścicielem psa oraz z lecznicą weterynaryjną gdzie pies był czipowany i szczepiony.

Przez cały weekend skontaktowałam się z kilkoma treserami psów oraz z behawiorystami z całej Polski. Większość z nich proponowała mi abyśmy dali psu szansę ponieważ zmiana życia z kojca do domu z rodziną to dla niego nowość i pies musi się zaaklimatyzować. Tak samo reagują psy wzięte ze schroniska. Gdyby pies był z gruntu agresywny to już pierwszego dnia byśmy to odczuli. Poza tym jeżeli damy psu miłość, bezpieczeństwo i ciepło to pies się zawsze odwdzięczy.

Jak już pisałam, kontaktowałam się telefonicznie z wieloma trenerami i mam teraz jako taki pogląd na tą rasę. Otrzymałam mnóstwo porad, metod wychowawczych za które jestem bardzo wdzięczna - cały notes mam zapisany. Mam teraz wiele różnych metod reakcji na konkretne zachowania psa, od każdego trenera "dostałam" coś innego.

Bardzo ciekawą metodę na zwalczanie wyzywającego patrzenia prosto w oczy dał mi trener, behawiorysta ze Śląska, pan Jacek Gałuszka. Otóż pan ten zaproponował abym zmieniła podejście psa do całej sytuacji i zmieniła wyzwanie na zabawę kojarzoną z czymś smacznym i przyjemnym...podczas takiego obserwowania mam robić następujące czynności: wydać komendę "Patrz", klick , smakołyk... Pierwsze próby były zaskoczeniem dla Dany, no zgłupiała... ale teraz widzę, że merda ogonem. Chyba jest postęp (chociaż nie mam tego klickera)
    W jeden wieczór nauczyłam Danę komendy "Siad" tym samym sposobem, z użyciem lekko uniesionej dłoni.
    Oprócz tego wszyscy proponowali mi abym zaczęła wprowadzać dzieci w świat psa w taki sposób aby pies kojarzył sobie je z czymś przyjemnym, smacznym, itp. Dzieci wołają psa, ten przychodzi to dostaje smakołyk, pies się bawi nie używając zębów - smakołyk, dzieci go karmią jego własną karmą z ręki, itp.
    Dzisiaj rano gdy się dzieci obudziły Dana podchodziła do nich i merdała ogonem, lizała po rękach i twarzach... Całkowita odmiana! Chłopaki się cieszą, Dana widać też...

Moja decyzja na dzisiaj: Chcemy dać szansę i sobie i Danie. Oprócz tego postaram się o kontakt osobisty z jakimś behawiorystą i zafundujemy sobie jakieś szkolenie. Dana jest jeszcze młoda i chłonie wiedzę jak młody pelikan.

Dziękuję za odpowiedź effa

Brzmi świetnie i bardzo poważnie! Tak trzymać Mam nadzieje że się dogadacie

Jeśli to nie problem skrobnij od czasu do czasu jak wam idzie i jakie metody stosujecie. Może się przydać na przyszłość w podobnych wypadkach. No i super że trafiliście na dobrego behawiorystę który mądrze i skutecznie doradza
    Relax, take it easy

Bardzo lubię czytać takie wątki.Daliście psu szansę i pies zrozumiał.Myślę, że przy fajnych i myślących właścicielach, z psiakiem nie będzie większego problemu.Najważniejsze, że daliście mu szansę

Doświadczony Molosomaniak emishi's Avatar
    Zapisany
    Feb 2011

witaj

super - po tym jak i co piszesz widać że to właśnie Ty masz podejście (z pomocą mądrego fachowca) do suki. Mądra z Ciebie kobitka. Pisz jak płynie wam życie

pozdrawiamy i trzymamy kciuki
    gosia z emishi

Dana się sprawuje... ale wyszedł mi po drodze inny problem: przedwczoraj byliśmy bez niej w sklepie i podczas nieobecności "zjadła" mi dwie pary moich butów a w trzecią wbiła zęby i mam "trójwymiarowe odbicie jej szczęki" w podeszwie. Dzisiaj z kolei byliśmy u lekarza i w dwie godziny poszły w ruch słuchawki do psp, czapeczka Reeboka, kask rowerowy, plecak do szkoły syna, klocki lego i skórzany kaganiec (ten jednak został tylko straszliwie obśliniony). Straty na ok. tysiąc zł w trzy dni
    Przedwczoraj podsunęłam jej pod nos moje zniszczone buty i jak chciała złapać zębami - klaps w pysk. Dzisiaj zniszczenia nie dotyczyły już moich rzeczy ale młodszego syna, też było podsunięcie pogryzionego przedmiotu pod nos i klaps w pysk, by wiedziała za co to. Od razu na swoje legowisko poszła i patrzyła na mnie dosłownie "jak zbity pies", taki lekki klaps a taka tragedia w oczach - Matko jedyna... aż mi jej żal było ale jakoś ją nauczyć muszę bo to nie szczeniak a dorosły już pies. Zwłaszcza, że większość dzisiejszych przedmiotów nie było zostawionych na wierzchu tylko poukładanych na półkach, biurku i parapecie a nawet wiszących na wieszakach na ścianie więc Dana kombinowała jak je ściągnąć.

W pierwszej chwili pomyślałam "złośliwa suka" ale po chwili się zastanowiłam... Czy psy mogą być złośliwe? Chyba raczej nie, raczej znudzone, zestresowane, itp. Nudów raczej tutaj nie ma bo ma mnóstwo zabawek: ringo, piłeczki tenisowe, piłkę do ręcznej, węzły z materiału, itp... którymi się bawi jak w domu jesteśmy... Poza tym zawsze przed naszą wyprawą w miasto funduję jej dłuższy spacer by ją trochę wymęczyć. Chyba się bała, że nie wrócimy do domu... Dlatego zniszczyła to, co miało nasz zapach... Po przedwczorajszym klapsie przy moich butach, dzisiaj nawet nic mojego nie tknęła - mimo, że zapomniałam schować kapci, spodni i rękawic na rower. Dana ściągnęła wszystko obok, mojego nawet nie tknęła (???)

Aha dodam, że w pierwszych dwóch tygodniach trzy razy mi się posiusiała na panele... Co zrobiłam? Zaciągnęłam ją do kałuży, wsadziłam siłą pysk aż się zamoczył, głośno powiedziałam NIE WOLNO i klaps w pysk... Od tamtego czasu nie mam w domu kałuż. Zdarza się, że mi się szwęda po domu, od balkonu po drzwi - wtedy profilaktycznie wychodzę... mieszkam na parterze więc to chwila moment.
    Wg rad behawiorystów nie wolno karcić psa biciem smyczą, smycz ma się kojarzyć z wychodzeniem na dwór - jak ja potrząsam smyczą to Danie mało ogon nie odpada z radości

Klaps w pysk w przypadku istotnych przewinień powinien wystarczyć z jednoczesnym NIE WOLNO! Pies ma wrażliwy pysk i już lekkie klepnięcie powinno zadziałać. U Dany działa.
    Dostała kilka razy: za siusianie w domu, za niszczenie przedmiotów i za ten atak sprzed niemal dwóch tygodni (ale tutaj to się nie szczypałam)... Poza tym nie mam jej nic do zarzucenia i nie uważam że powinna być bita. Nie karcę jej nawet jak mi się na balkonie wydrze na jakiegoś psa (wreszcie przestali mi sąsiedzi wyprowadzać psy pod balkon - nie ma już kup i przykrego zapachu ) jest plus

na początek proponuję dużą klatkę metalową, przykryta czymś tak żeby tworzyła jakby norę. Tylko nie chować jej tam za karę. U mnie dobrze się sprawdza, psy nie sa w niej zamknięte i traktują jak legowisko. ale miałam raz jednego młodzika który stwierdził że fajnie będzie sikać w domu i on na moje wyjście był zamknięty w klatce. I zupełnie to mu nie robiło. Tylko kwestia tego że najpierw stała otwarta i byłą mała rywalizacja kto w tym fajniejszym miejscu będzie spał

To jej sposób na odreagowanie stresu kiedy wychodzicie. Jedna suka tak się u nas zachowywała. Nie wiem jak to się stało że przestała zjadac buty nie pamiętam może czy coś zrobiliśmy. Po prostu przestała

Co do zostawiania jej samej - nadmiar rzeczy to błąd. Trzeba będzie koniecznie pochować wszystko co może zjeść (psy nas uczą poukładania rzeczy boleśnie i kosztownie haha). Zostaw jej jedną zabawkę bo sterta to będzie jak z [nie chcę oceniać]kiem co mu dano i siana i owsa. [edit: to forum jest mooocno dziwne jak to poczciwe zwierze z długimi uszami mozna ocenzurowac. Śmiech na sali )

Metoda na siusianie niedobra. Ale już musztarda po obiedzie to nie ma co się rozpisywac.

Co do liścia to się zgadzam bo to dobra, szybka metoda i łatwa do skojarzenia dla psa że to było przegięcie
    Relax, take it easy

Klaps w pysk w przypadku istotnych przewinień powinien wystarczyć z jednoczesnym NIE WOLNO! Pies ma wrażliwy pysk i już lekkie klepnięcie powinno zadziałać. U Dany działa.
    Dostała kilka razy: za siusianie w domu, za niszczenie przedmiotów i za ten atak sprzed niemal dwóch tygodni (ale tutaj to się nie szczypałam)... Poza tym nie mam jej nic do zarzucenia i nie uważam że powinna być bita. Nie karcę jej nawet jak mi się na balkonie wydrze na jakiegoś psa (wreszcie przestali mi sąsiedzi wyprowadzać psy pod balkon - nie ma już kup i przykrego zapachu ) jest plus
    Fajnie, że jakieś plusy są. Dana to jeszcze niezbyt dorosła sunia.Ty uważasz, że już jest w pełni dorosła.Ja hoduję bernardyny i niestety , z tego co zauważyłam, wszystkie moje psiaki do około 2 roku życia mają psychikę szczeniaka- poznajemy świat przez zniszczenie- raz jest to but, raz pilot do telewizora, a innym razem krzaczek, który właśnie posadziłam . Podejrzewam, ze bez względu na rasę, molosy tak mają. Około 2 roku można im już zaufać.U jednego jest to 23 miesiące, u innego 28.Widzę, że dogadałaś się z Daną.Bardzo fajnie i życzę powodzenia.Chyba już nie chcesz jej oddać

Nieeee noooo Dana zostaje
    Dzieciaki tylko z siebie wychodzą bo każdy coś chce wokół niej robić a ja w kółko powtarzam: "Zostawcie psa, dajcie mu odpoczywać, nie bądźcie natrętni" (w imię zasady: Kontrola najwyższą formą zaufania) - ale coś jak widzę Danie podobać się zaczyna takie zainteresowanie wokół niej bo ciągle sama podchodzi i trąca pyskiem albo tak napiera zadkiem od boku aż niemal przewraca...

Najlepsze, jak się cieszy i merda ogonem - zwala dosłownie wszystko, wali po futrynach aż miło (że też ją jeszcze ogon nie boli???).

Czy to normalne, że tak bardzo linieje? Dosłownie przy każdym ruchu śnieg sierści spada... zakupiłam już grzebień i szczotkę i kilka razy dziennie ją szczotkuję ale końca linienia nie widać. Długo to trwa?
    Ostatnio edytowane przez 1nd1anerka : 01-08-12 o 10:38 Powód: fotki nie weszły

Do mojego profilu dodałam album Dany. Zapoznajcie się

Mój DC jest pieskiem domowym, mieszkamy w domu, ale kiedy chce to wychodzi na dwór, bo drzwi zazwyczaj są otwarte na oścież jak jest ładna pogoda, przeważnie leży do góry nogami na dywanie lub kanapie... Chodzi mi tu o te linienie... chyba przez to, że mieszka w domu też się dość często leni, ale są to okresy, które trwają ok 2 tygodni i później już się nie leni Ma tak może ze 3-4 razy w roku, że zaczyna się intensywnie lenić Na szczęście trwa to krótko... Oczywiście wtedy szczotkuję go jakoś 2 razy dziennie

Co do metody żeby nie siusiała w domu podobnie jak Ewa uważam, że jest zła...
    Mój jak zostaje sam w domu jest baaardzo grzeczny... Nic nie niszczy, nie załatwia się w domu...

Dużo pracy mnie to wszystko kosztowało, ale dałam radę Teraz są tego super efekty!
    Oczywiście czasami mój mały w łeb dostanie jak przegina np. przy zabawie...
    Muszę mu pokazać kto tu rządzi, bo on w końcu waży 80 kg, a z takim psem to już nie są przelewki... Pół mojej rodziny się go boi
    A wszyscy myśleli, że rozpuszczę psa...

Na pewno dużo dało nam też szkolenie... Więc może sama się wybierzesz ze swoją sunią...

Teraz mogę iść na spacer, puścić psa luzem i wiem, że mi nie ucieknie Nawet jak zobaczy innego pieska... Gorzej jest jak biegnie jakiś pies w naszą stronę z pianą w pysku Wtedy robi się nieciekawie, ale to inna bajka...

Życzę powodzenia i dużo cierpliwości w wychowywaniu Dany!
    Bardzo fajnie, że jej nie chcesz oddać i dajesz jej drugą szansę!

Dużo przeszłam zanim mój pies stał się psem "idealnym", więc służę radą jakby co...

Cytat Napisane przez 1nd1anerka Zobacz post
    Do mojego profilu dodałam album Dany. Zapoznajcie się
    chyba coś poszło nie tak bo albumu w profilu nie widać...
    "Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..."

Cytat Napisane przez egzeqtor Zobacz post
    chyba coś poszło nie tak bo albumu w profilu nie widać...
    Już powinno być widać

Widać I w takim razie powiem Ci ze może trochę mi świta skąd jest, przypomina sukę sprowadzoną do niemiec ze stanów z hodowli Cabeza Grande i pewnie ta suka była jej matką. nie kojarzę z jakiego krycia może być ale wydaje mi się że to raczej w ta stronę Ogólnie Niemcy lubią i skupiają się na charakterach, jeśli ta suka o której myślę to jej matka to też przyleciała z takiego użytkowego krycia. Taka ciekawostka powiedzmy
    Relax, take it easy

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tags for this Thread

Zasady Postowania