Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 18

Domyślnie Czym karmic wybrednego psa ??

Witam.
    Od jakiegoś już czasu jestem posiadaczem pieska cane corso, który wabi się Andre.
    Piszę, ponieważ mój psiak jest wybredny i nie mam pojęcia jak mu urozmaicać i co mu serwować do jedzenia.
    Na allegro kupiłem 17 kg karmy Josera Festival, pierwszą porcję psiak wciągnął jak odkurzacz a im dłużej mu ją podawałem tym mniej chętnie ją jadł. Oprócz karmy psiak dostaje gotowane porcje rosołowe oraz od czasu do czasu nóżki kurze oraz surowe jajeczko .
    Gotowałem również ryz oraz makaron ( ostatnio kupiłem jakiś ciemny makaron niby specjalnie dla psów ale się nie sprawdził ). Makaron podawałem z twarogiem i pies wcinał jak szalony a teraz nawet na makaron nie chce patrzeć.
    Możecie mi doradzić jaką karmę kupić dla tego niejadka oraz czy można ją jakoś przyprawić, tak aby pies ją chętnie jadł ???

Domyślnie Odp: Czym karmic wybrednego psa ??

Powiem Ci tak, myślę, że to po prostu kaprys! Zobaczył, że jak przestaje jeść to co mu się daję i dostaję coś lepszego to dlaczego ma nie wybrzydzać... Nasz też tak robił aż doszło do tego że jak dostawał na początku cztery posiłki to każdy był inny i powiem szczerze to było irytujące i męczące!!! W końcu skapitulowaliśmy i postanowiliśmy zostać przy tym co mu smakowało najbardziej i oczywiście zjadł garstkę i zostawił (myślał że dostanie coś lepszego ale się pomylił) zostawiliśmy jedzenie na 15-20 min w misce po tym czasie jak nie zjadł miska była zabierana i zostawała tylko z wodą, i tak do następnego karmienia za jakiś czas i znowu 15-20 i zabierane. Jak tak nie jadł to zgłodniał i jak zobaczył że to mu nic nie daje tak problem zniknął. Czasem tylko troszkę urozmaicamy w formie smakołyku twarożek, żółtko jajka lub coś w tym stylu ale to raz w tygodniu. Dzisiaj jest na gotowanym i bardzo mu to smakuje i zjadłby tyle ile widzi Powodzenia.

POZDRAWIAMY GOCHA Z HEKTOREM

Stosowałam metodę odstawiania miski i efekt był taki , że zaczęłam mieć charta a nie cc . Ita po prostu nie jadła . To co smakowało powodowało sraki . Teraz mamy ustalony jadłospis : surowizna kurczak , indyk , wołowina i czasami nutria , baranina . Do tego Markus Muhle i dodatkowo jeśli puszka to Animonda . MM to jedyna karma , która nie nudziła się po pierwszych 5 kilogramach . Oczywiście jogurty , twarogi , owoce , warzywa jako dodatki cały czas w formie przekąsek .
    Przerabialiśmy też Koebersa + dodatki czosnek , algi , wapno i na tym rosła . Nie ma krzywych łap , ładny prosty grzbiet , więc chyba służyło
    Dora z Italką i HARLEY

A ja jak mój Bergano zaczął kaprysić to zastosowałem metodę opisaną w książce, bodajże Ian Farell. Miałem taki przypadek że i mój pewnego razu zaczął wymyślać więc bez zastanowienia zrobiłem tak jak to opisane było w tej książce; odrazu zabrałem miskę i wszystko na jego oczach to śmiecia wyrzuciłem. Następnym razem jak mu podałem to znowu to samo, i jeszcze raz i po dwóch dniach wtrynia jak leci i nie wymyślał już. Ale trzeba być zdecydowanym i natychmiastowo reagować. U mnie podziałało i mój CC ma zakodowane że jak spróbuje zakozaczyć to obejdzie się smakiem i jedyne co mu zostanie to zielona trawa i gałązki Podobną metodę zastosował znajomy u swoejgo Yorka, a inny u Labka. Niemniej jednak nie karmię ta sama sucha kramą na okrągło tylko co miesiąc-dwa zmieniam na inną. A poza tym urozmaicam surowymi kośćmi, korpusami, szyjkami itp. oczywiście z warzywami i owocami bo to lubi najbardziej. I to mu podaję wieczorem jako ostatnie, główne danie i jest git .
    Próbuj, nie poddawaj się bo pies to wyczuwa i widzi, że jak on zagra tak Ty tańczysz.
    Pozdr-M&B

Ja odkryłam, że mojemu chyba suche średnio smakuje.
    Performance dostał od hodowcy i jadł. W międzyczasie robiłam wołowinę na obiad i część z niej pokroiłam w kosteczkę, zalałam wodą i ugotowałam. Do tego ryż i makaron oraz surową marchewkę. Zjadł ze smakiem ale od tego czasu karma była be. Jadł ją, nie powiem ale bez jakiejś radości.
    Miałam w domu Pedigree i tą jadł ze smakiem cały czas. Miałam kupić Purinę ProPlan ale uznałam, że najlepiej wypróbować. Koło mnie ProPlanu nie było wiec kupiłam wszystko co mieli ze średniej i wyższej pułki. W hurtowni w mojej wsi dostałam próbki OmniPro (o ile dobrze pamiętam) i Nutry (zwykłej i Golda).
    Nutra Gold zasmakowała wiec nabyłam 15kg. Na początku radocha wielka ale potem już niekoniecznie. Inna sprawa, że upały zrobiły swoje i widać, ze wolał leżeć przytulony do zimnej ściany niż jeść. Poza tym na jeden posiłek dziennie dostaje surową wołowinę. Dużo surowej wołowiny i to bez względu na aurę wciąga.
    Wcześniej zalewałam karmę wodą, bo tak robił hodowca i tak samo ja robiłam swojej rottce jednak ten sposób mu nie pasował w ogóle. Wolał suchą zjeść i popijać w międzyczasie. Czasem, jak robiłam dzieciom parówki to zalewałam rottce wodą po gotowaniu parówek i to samo zrobiłam dla Chicco. I BINGO!
    Teraz karmę zalewam mu albo rosołkiem na zupę albo jedną parówkę kroję w plasterki, zalewam wodą i gotuję kilka minut i takim wywarem (razem z tą parówką) zalewam karmę rano i wieczorem, bo na obiad wołowinka.
    Karma zalana wodą poparówkową smakuje cały czas i nie wybrzydza nawet w upały. Czasem dodaję jeszcze ryż, makaron, kaszę jęczmienną (zawsze za dużo ugotuję). Z kaszą trzeba tylko uważać, bo te małe drobinki czasem nie w tą dziurę co trzeba wpadają i pies lekki problem ma.
    Ogólnie do karmy można dodawać różne rzeczy np biały ser.
    Dziś przez przypadek dałam mu ziemniaki gotowane i też zjadł ze smakiem.
    Tak więc trzeba eksperymentować.
    Niedługo planuję jakiś owocowo makaronowy posiłek zrobić i zobaczymy czy surowe owoce na misce mu smakują...

Exclamation Odp: Czym karmic wybrednego psa ??

ja moje CC karmię tylko i wyłącznie suchą karmą i uważam że dokarmianie czy mieszanie suchej z jakimś makaronem, badź surowym miesem, ogólnie urozmaicanie jedzenia jest kompletnie zbędne. Pies to nie czlowiek! W karmie dobrej jakości (bo tylko o takiej myśle jako o karmie suchej) jest wszystko co jest mu potrzebne do peawidłowego rozwoju, czy to szczeniak czy pies dorosły. oczywiście zlapałem sie również na tym ze chciałem im dogodzić i zacząłem im gotować ale to uwierzcie mi nie ma sensu, co więcej nie wpływa to na tyle odpowiednio na psa jak dobrze zbilansowana such karma, na twoim miejscu nie podawałbym niczego poza sucha karma, ja osobiście nie mam problemów z karmieniem CC ponieważ mam 13 psów i każdy z nich maży tylko zeby któryś czegoś nie zjadł ale wiem że dobra karma, prędzej czy pozniej zacznie mu smakować jak zobaczy ze nie zjadając jej nie dostanie czegoś co pachnie mu ewidentnie lepiej, bo chba wszyscy mamy swiadomość, że pies wyczuwa smak tylko i wyłącznie powonieniem, a co lepiej pachnie sucha karma czy mięsko z makaronikiem i warzywkami??
    ja osobiście polecam wszystkim znajomym i nie tylko karmę Happy Doga, CC jedzą Supreme fit&well Junior Maxi ale np mój leonberger który ma lekko ponad 2 lata jest na Premium Supreme Toscana ktora jest stworzona dla psow wzbrednych jak cała ta akurat konkretna linia w której skład wchodzą: TOSCANA, IRLANDIA, NOWA ZELANDIA I AFRYKA. Ja podaje akurat toscane bo od niej zacząłem próby i mu smakuje ani irlandii ani nowej zelandii nie próbowałem ale wiem że afryka jest zajefajna gdyż jedynym źródłem białka jest mięso afrykańskiego strusia, a z racji takiej że jest ono sprowadzane z afryki, to karma jest również odpowiednia dla psów skłonnych do alergii, gdyż pies nie może być uczulony na coś z czym nie miał nigdy kontaktu, w skład również wchodzą ziemniaki zamiast zbóż jak jest to w innych karmach, oczywiście Afryka jest stosunkowo drogą karmą ale jakościowo jest poprostu świetna, cenowo jest porównywalna z 15kg Royalem choć royal jakościowo bardzo odbiega od happy doga, a od afryki to już wogóle, polecam również przy okazji sklep z którego zamawiam tą karmę www.happydog.armaka.com

Super Gold Molosomaniak Cinnamonki's Avatar
    Zapisany
    Jul 2008

Cytat Napisane przez lipa#78 Zobacz post
    Lipa- jestes wlascicielem tego sklepu, ktory polecasz we wszystkich swoich postach?

Ja za to karmie szczeniaka i sucha i miesem (nie mieszam w jednym posilku) i powiem tak- nie ma to jak mieso, przynajmniej wiem, czym karmie.
    sucha o super składzie, wszystko ok, ale jak sprawdzisz ze jest w niej na pewno mieso strusia sprowadzone z Afryki?

K

Cytat Napisane przez Iśtałka&Tomek Zobacz post
    Lipa- jestes wlascicielem tego sklepu, ktory polecasz we wszystkich swoich postach?

Ja za to karmie szczeniaka i sucha i miesem (nie mieszam w jednym posilku) i powiem tak- nie ma to jak mieso, przynajmniej wiem, czym karmie.
    sucha o super składzie, wszystko ok, ale jak sprawdzisz ze jest w niej na pewno mieso strusia sprowadzone z Afryki?

K
    właścicielami sklepu jest małżeństwo z Wrocławia, których poznałem przez szkolenie swoich psów, prowadzą oni szkolenia psów, hotel dla psów, mają hodowle owczarków niemieckich i prowadzą zoologiczny sklep internetowy...

oczywiście masz racje co do tego że kupując mieso wiesz czym karmisz ale jakbys mial wiecznie karmic siebie czymś z wiadomego źródła to nie wiele byś pojadł, chyba że mieszkasz na wsi i wszystko co wkładasz do ust jest twojej "produkcji" ;P

Super Gold Molosomaniak Cinnamonki's Avatar
    Zapisany
    Jul 2008

właścicielami sklepu jest małżeństwo z Wrocławia, których poznałem przez szkolenie swoich psów, prowadzą oni szkolenia psów, hotel dla psów, mają hodowle owczarków niemieckich i prowadzą zoologiczny sklep internetowy...

oczywiście masz racje co do tego że kupując mieso wiesz czym karmisz ale jakbys mial wiecznie karmic siebie czymś z wiadomego źródła to nie wiele byś pojadł, chyba że mieszkasz na wsi i wszystko co wkładasz do ust jest twojej "produkcji" ;P

ech lipa... nie mieszkamy na wsi ale lubimy zadać sobie trochę trudu i znaleźć sprawdzone źródła pochodzenia żywności (mięso i warzywa)
    a nasze psy lubią pochrupać kości i wciągnąć krwiste mięso zamiast sucharów.
    i mamy większą pewność co do pochodzenia mięsa które dostaja nasze psy niż strusia, którego tak gorliwie reklamujesz

pochwalisz się swoimi psami?

Karolina i Tomek

masz je np w mojej galerii, nie wszystkie ale część...

ja moje CC karmię tylko i wyłącznie suchą karmą i uważam że dokarmianie czy mieszanie suchej z jakimś makaronem, badź surowym miesem, ogólnie urozmaicanie jedzenia jest kompletnie zbędne. Pies to nie czlowiek! W karmie dobrej jakości (bo tylko o takiej myśle jako o karmie suchej) jest wszystko co jest mu potrzebne do peawidłowego rozwoju, czy to szczeniak czy pies dorosły. oczywiście zlapałem sie również na tym ze chciałem im dogodzić i zacząłem im gotować ale to uwierzcie mi nie ma sensu, co więcej nie wpływa to na tyle odpowiednio na psa jak dobrze zbilansowana such karma, na twoim miejscu nie podawałbym niczego poza sucha karma, ja osobiście nie mam problemów z karmieniem CC ponieważ mam 13 psów i każdy z nich maży tylko zeby któryś czegoś nie zjadł ale wiem że dobra karma, prędzej czy pozniej zacznie mu smakować jak zobaczy ze nie zjadając jej nie dostanie czegoś co pachnie mu ewidentnie lepiej, bo chba wszyscy mamy swiadomość, że pies wyczuwa smak tylko i wyłącznie powonieniem, a co lepiej pachnie sucha karma czy mięsko z makaronikiem i warzywkami??
    ja osobiście polecam wszystkim znajomym i nie tylko karmę Happy Doga, CC jedzą Supreme fit&well Junior Maxi ale np mój leonberger który ma lekko ponad 2 lata jest na Premium Supreme Toscana ktora jest stworzona dla psow wzbrednych jak cała ta akurat konkretna linia w której skład wchodzą: TOSCANA, IRLANDIA, NOWA ZELANDIA I AFRYKA. Ja podaje akurat toscane bo od niej zacząłem próby i mu smakuje ani irlandii ani nowej zelandii nie próbowałem ale wiem że afryka jest zajefajna gdyż jedynym źródłem białka jest mięso afrykańskiego strusia, a z racji takiej że jest ono sprowadzane z afryki, to karma jest również odpowiednia dla psów skłonnych do alergii, gdyż pies nie może być uczulony na coś z czym nie miał nigdy kontaktu, w skład również wchodzą ziemniaki zamiast zbóż jak jest to w innych karmach, oczywiście Afryka jest stosunkowo drogą karmą ale jakościowo jest poprostu świetna, cenowo jest porównywalna z 15kg Royalem choć royal jakościowo bardzo odbiega od happy doga, a od afryki to już wogóle, polecam również przy okazji sklep z którego zamawiam tą karmę www.happydog.armaka.com
    Podobno wchodzi nowa linia premium supreme betlejem z mięsem osiołka betlejemskiego.Ja mieszkam na wsi a biore mięso z przymiastowej ubojni....co prawda nie strusia tylko przyziemną wołowine.Oj lipa lipa....jeśli ty wierzysz w te brednie w opisie karmy to współczuje ci.Wez butelke po wodzie mineralnej nasyp karmy zalej wodą zostaw na noc....rano poobserwuj.powąchaj co to!!!prawda jest taka,że głodny pies zje nawet trociny.Psowate by przeżyć są w stanie zjeść swoje potomstwo,także nie pisz,że psy wolą suche badziewie od mięsa.

widzę że czytanie ze zrozumieniem jest Ci obce... napisałem że oczywiście wolą mięso ale lepsza jest dla nich sucha karma...

Cytat Napisane przez sibaj-mysior Zobacz post
    Podobno wchodzi nowa linia premium supreme betlejem z mięsem osiołka betlejemskiego.
    uwielbiam Twoje komentarze

widzę że czytanie ze zrozumieniem jest Ci obce... napisałem że oczywiście wolą mięso ale lepsza jest dla nich sucha karma...
    A to ciekawe skąd wiesz, że susz jest dla psów LEPSZY? Skąd ta pewność i czy dotyczy wszystkich psów? Wiesz, mój pies jeden posiłek ma z surowizny, a drugi z karmy super premium, więc nie jestem przeciwniczką dobrych karm, ale! ja bym nigdy nie napisała takiego stwierdzenia, jak Ty chociażby dlatego, że pies to psowaty, drapieżnik i dla niego tkanki zwierzęce są głównym posiłkiem. A próbowałe/aś swoim psom dawać mięsko? Mój wciąga w trymiga i nie miałabym sumienia pozbawiać go takiej przyjemności w życiu, sama lubię smacznie zjeść, więc i mój pies smacznie je dodam, że też susz dobrany jest tak, że mu smakuje...
    Toro

Rodowód: http://www.canecorsopedigree.com/mod...hp?pedid=17708

Lawa

Rodowód: http://www.canecorsopedigree.com/mod...g.php?id=49044

"Mars dla Marsjan, Ziemia dla Ziemian, Księżyc dla Księży!"

Cytat Napisane przez sibaj-mysior Zobacz post
    Podobno wchodzi nowa linia premium supreme betlejem z mięsem osiołka betlejemskiego.Ja mieszkam na wsi a biore mięso z przymiastowej ubojni....co prawda nie strusia tylko przyziemną wołowine.
    Jak ja kocham Twoje komentarze!!! I zgadzam sie, strusia, słonia ciekawe co jeszcze wymyslą.
    Marta, Igor & Ariadna już na zawsze z nami
    www.pudelino.republika.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania