Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 30

Wątek: Mata chlodzaca!

Aktywny Miłośnik Psów selen's Avatar
    Zapisany
    Apr 2009

Domyślnie Mata chlodzaca!

Spotkalam sie dzis w sklepie z nowoscia ktora jest wprowadzana na rynek i zastanawiam sie czy to dziala! Chodzi o mate chlodzaca! wyglada jak materacyk i jest chlodna w dotyku , mozna ja chlodzic w lodowce lub polozyc w cieniu i sama sie schlodzi . Podobno ma dzialanie do kilku godzin!
    Czy ktos z was ma moze taka mate i moze cos na ten temat powiedziec???

a dokladnie chodzi mi o to
    http://www.puppyangel.com/html/en/ma...A-BD028&page=1

Zapisany
    Apr 2009

Domyślnie Odp: Mata chlodzaca!

Widze , ze jeszcze nikt nie mial do czynienia z takim materacykiem. nie mam pojecia czy ja kupic czy nie bo malo nie kosztuje

Pierwszy raz coś takiego widze ale powiem że to może być świetna sprawa na upały dla bulwiastych , bo można w domku stosować a i na wakacje zabrać !!

Do mnie ta mata nie przemawia. Sądzę, że zgrzany pies po położeniu się na tym może zachorować albo dostać szoku termicznego.

www.buldogfrancuski.org

"What is your interest?"..."The truth"!

Cytat Napisane przez Chefrenek Zobacz post
    Do mnie ta mata nie przemawia. Sądzę, że zgrzany pies po położeniu się na tym może zachorować albo dostać szoku termicznego.
    W sumie to masz racje Chefranku !!

Ja dostałam w prezencie z Australii takie coś...co przypomina taka matę ale na innych zasadach działa. Nazywa się to COOLING MAT.
    Jest to duży kawałek bawełnianego materiału 60 x 70 cm - taka jakby powłoczka. A w środku jest wypełniona specjalnymi , dziwnymi kuleczkami - nie sa toksyczne. Jak są upały wystarczy to polać wodą - kuleczki tę wodę chłoną i trzymają przyjemny chłód. Te dziwne kuleczki maja zdolność chłodzenia przez kilka dni. Ale jednocześnie nei jest to lodowate na krótka metę bo wyjęte z lodówki. Jest jeden problem - nei wolno trzymac w plastikowej torbie bo jak kryształki maja jeszcze wilgoc w sobie to wejdzie na materiał pleśń. Jak sie chce to odwodnic to nalezy suszyc aż kryształki zmaleja - na słońcu w przewiewnym miejscu. Ajak chce sie uzyc znów należy znów namoczyć. Produkcja Australijska - firma KENOL.
    Pozdrawiam, Beata ..
    ..................................... .Zapraszam na stronę hodowli Stelli Zawadzkiej :
    .... ....... ........
    . . . . . ........................ ............ ....... .. . .. .www.stellanova.pl
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    . ................. . . . . . . . Facebook http://www.facebook.com/StellanovaFCI

Zapisany
    Apr 2009

Tak samo jest z ta mata! Ona nie jest zimna tylko jakby wilgotna i chlodna taka fajniutka! Nie moczy sie woda tego materacyka , przynajmniej tak mi pani w sklepie powiedziala.

W Australii ludzie w czasie upałów na wystawach psów sami to na siebie zarzucają - nie tylko psy na tym leżą...
    Ale poki co nie ma u nas takich problemów bo jest zimne, deszczowe lato i jakoś na upały sie nie zanosi
    Pozdrawiam, Beata ..
    ..................................... .Zapraszam na stronę hodowli Stelli Zawadzkiej :
    .... ....... ........
    . . . . . ........................ ............ ....... .. . .. .www.stellanova.pl
    . ................. . . . . . . . Facebook http://www.facebook.com/StellanovaFCI

Zapisany
    Apr 2009

A w Oslo dzis 30 stopni

No to taka mata jak w sam raz
    Pozdrawiam, Beata ..
    .... ....... ........

Cytat Napisane przez selen Zobacz post
    A w Oslo dzis 30 stopni
    Selen nie marudz,w Holandii caly czas pada i wiejeJuz mam dosyc,ale widze ze Macio to prawdziwy Holender,nic sobie z tego nie robiPozdrawiam!

Cytat Napisane przez stellanova Zobacz post
    Ja dostałam w prezencie z Australii takie coś...co przypomina taka matę ale na innych zasadach działa. Nazywa się to COOLING MAT.
    Jest to duży kawałek bawełnianego materiału 60 x 70 cm - taka jakby powłoczka. A w środku jest wypełniona specjalnymi , dziwnymi kuleczkami - nie sa toksyczne. Jak są upały wystarczy to polać wodą - kuleczki tę wodę chłoną i trzymają przyjemny chłód. Te dziwne kuleczki maja zdolność chłodzenia przez kilka dni. Ale jednocześnie nei jest to lodowate na krótka metę bo wyjęte z lodówki. Jest jeden problem - nei wolno trzymac w plastikowej torbie bo jak kryształki maja jeszcze wilgoc w sobie to wejdzie na materiał pleśń. Jak sie chce to odwodnic to nalezy suszyc aż kryształki zmaleja - na słońcu w przewiewnym miejscu. Ajak chce sie uzyc znów należy znów namoczyć. Produkcja Australijska - firma KENOL.
    Trzeba było na to troche czekać, ale w końcu i u nas są http://www.ha3o.eu/mata-chlodzaca-zwierzat-p-893.html
    http://www.ha3o.eu/chusta-chlodzaca-zwierzat-p-892.html

konto wyłączone - regulamin
    Zapisany
    Jul 2010

Cytat Napisane przez Bożenaa Zobacz post
    No proszę , proszę stellanova nie możę żyć bez molosów, teraz mamy Bożenaa. Jak już jesteś na necie to możę napisz czy problem justiki rozwiązałaś? Dla mnie możesz być Bozenna, Jagienna i tak ciebie wszędzie rozpoznam.

Trzeba na odwyk iść albo założyć pas cnoty na komputer.

Doświadczony Molosomaniak Willow's Avatar
    Zapisany
    Sep 2009

Kochani,

Jak Wasze bulwy znoszą upały? Czy może znacie jakieś skuteczne, fajne metody na bezszokowe schłodzenie psiaków? W takie upały w bloku jest koszmar. Ja mieszkam na V piętrze i okna wychodzą na zachód. Od godziny 14 do zachodu wali słońce. Nie pomagają rolety czy zamykanie okien.
    Moje sunie były bardzo biedne wczoraj, tak mi było ich szkoda. Chłodziłam je zwilżonymi ręczniczkami, to było śmieszne, bo wyraźnie bulwy odczuwały ulgę, gdy zarzucałam na nie ręczniki to wogóle nie protestowały, i poruszały się tak, aby ich nie zrzucić

Teraz już wiem że bulwa znacznie lepiej znosi mrozy niż upały....

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni