Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 46 do 60 z 75
    Doświadczony Molosomaniak alamisia's Avatar
    Zapisany
    May 2007

Domyślnie Odp: Hodowcy proponują - jak karmić zdrowo

Po kilku degustacjach i za sugestią weta moje psy zdecydowały się na Purinę. Zainteresowałeś mnie Tomku tym Barfem , będę próbować. Na razie lecimy z Puriną. Dwa, trzy worki im napewno nie zaszkodzą, wiedząc , że to tylko "na chwilę".
    Dzieki wogóle za informację.

Cytat Napisane przez adab Zobacz post
    O tej firmie słyszałam dużo dobrego, bardzo mnie kusi ich oferta. Tomek, czy podajesz tylko te mrożonki w czystej postaci, czy coś dokładasz do tego?

Na razie miałam trochę przebojów żywieniowych z moją szczenną suką, ale jak tylko wyjdziemy na prostą - zamówię na próbę. Po 2 letnich doświadczeniach z BARFem mam bardzo pozytywne zdanie na temat tego sposobu żywienia .
    Moje jedzą jeszcze zsiadłe mleko - mam od gospodarza 8l na tydzień na 2 psy, jajka surowe, skorupki od jajek (zużywamy ok 20 jaj tygodniowo i skorupki psy dostają do mięsa)

Może komuś się przyda
    Skorupki jaj

Skorupki jaj są jednym z najlepszych źródeł wapnia, który jest przyswajalny przez organizm w ok. 90%. Oprócz wapnia w skorupce zawarte są wszystkie niezbędne dla organizmu mikroelementy: cynk, żelazo, fluor, siarka, krzem, molibden - łącznie ponad 25. Skład skorupki jest bardzo podobny do składu kości i zębów. Uczeni z Niemiec i Węgier, którzy przez 15 lat badali wpływ skorupki jajka na organizm człowieka zauważyli, że u dzieci i dorosłych podawanie skorupki dało pozytywne rezultaty przy łamliwości paznokci, włosów, krwawieniach dziąseł, zaparciach, chronicznych katarach, astmie. Jak się okazało, skorupka jajka nie tylko wzmacnia tkankę kostną, ale i usuwa z organizmu pierwiastki promieniotwórcze. Znakomite efekty skorupki jaj przynoszą w leczeniu i profilaktyce osteoporozy. Metoda stosowania skorupki jest prosta, nie wymaga poniesienia żadnych kosztów. Skorupki zanurzyć na 5 minut we wrzątku. Pozostawić do wyschnięcia i zmielić w maszynce do kawy. Używać od 0,5 do 1 g dziennie. Można spożywać je dodając do kasz i twarogów.

Resztki ze stołu też dokładam jak coś zostanie.
    Po suchym mają rozwolnienie - nie daję w ogóle,....,,,, bo kupy wielkie.
    http://www.zimowylas.pl

Nasza Azja jest ze schroniska, przeszła trudną drogę powrotu do zdrowia i jest 100% CAO - popieramy akcję adopcji owczarków środkowoazjatyckich. Pies z adopcji może być Wielkim Przyjacielem Waszej Rodziny, trzeba tylko dać mu szansę

Zaangażowany Molosomaniak eMa's Avatar
    Zapisany
    Nov 2008

Panie Tomku bardzo się cieszę że napisał Pan o "skorupkach jaj" to rzeczywiście bardzo cenny surowiec.
    Podam przykład z przed 38lat, historia działa się w Buku pod Poznaniem:
    Starszy człowiek po wypadku miał roztrzaskaną piętę i kostkę. już po dwóch tygodniach trzeba było zdejmować gips bo rana i kość zamiast się goić zaczęły ropieć. Po oczyszczeniu rany założono nowy gips z otworkami w okolicy pięty, by zapewnić ranie powietrze i dostęp do jej oczyszczania. Niestety po następnych 3 tygodniach kości się nie zrastała a rana mimo iż nie ropiała to nie chciała się zagoić. Wtedy stary mądry lekarz, dr.Siuda zalecił pacjentowi jedzenie skorupek jaj. Rana zaczęła goić się w oczach a kości zrosły się w ciągu 4 tygodni.

Od tej pory zawsze polecam skorupki, obecnie mam złamaną nogę i również zjadam skorupki. Dawałam skorupki wszystkim moim szczeniakom, najlepsze są skorupki od Perlic.
    Pozdrawiam
    Małgorzata - eMa

**Ponosimy odpowiedzialność za Tych których oswajamy**
    Szanujmy bakterie. W końcu są jedyną formą kultury u niektórych osób.

witam wszystkich. wklejam link do strony, na której jest kalkulator BARF. Proszę mądrzejszym o informaję, czy mniej więcej takie proporcje stosują.
    http://www.barf.pl/index.php/components/com_kalkulator

Pozdrawiam, Kuna

Doświadczony Molosomaniak iwonczysko's Avatar
    Zapisany
    Feb 2009

Cytat Napisane przez Kuna Zobacz post
    witam wszystkich. wklejam link do strony, na której jest kalkulator BARF. Proszę mądrzejszym o informaję, czy mniej więcej takie proporcje stosują.
    http://www.barf.pl/index.php/components/com_kalkulator

Pozdrawiam, Kuna
    Jak na mój gust...to jakaś bzdura wychodzi!

Aktywny Miłośnik Psów Jawor^'s Avatar
    Zapisany
    Aug 2011

a czy wolno dawać im mleko? jeśli tak jak często, i małym psiakom czy dużym? bo ja posiadam swoje krówki, i moje psiaki uwielbiaja takie świeże mleczko, i nigdy nie miały po nim rozwolnienia!
    pozdrawiam
    Przemek

Doświadczony Molosomaniak gryf80's Avatar
    Zapisany
    Mar 2011

jeśli nie maja luznych stolców po mleku to dawaj.a dodatkowo jak masz swoje bydło to trym bardziej,samo zdrowie,wiek psów nie ma znaczenia.

Aktywny Miłośnik Psów Jawor^'s Avatar
    Zapisany
    Aug 2011

a czy mleka zabrania sie tylko ze względu na rozwolnienie czy są też jakieś inne przeciwwskazania? no u mnie dostają wieczorem, cieplutkie prosto od krówki;p nie codziennie, chociaż właściwie by mogły;p
    pozdrawiam
    Przemek

Świeże mleko krowie to niezbyt dobry produkt ,zwłaszcza dla dorosłych psów. Wiekszosc ssakow z wiekiem traci zdolność do przyswajania laktozy co skutkuje rozwolnieniami a te mogą prowadzić do stanów zapalnych sluzówki jelit.Lepsze jest kwasne mleko i jemu podobne ponieważ prawie wcale nie zawieraja laktozy a dodatkowo posiadają cenną florę bakteryjną
    укушу без злобы и уйду без страха

Czyli kefir czy jogurt naturalny może być? Pytam bo dość często daje Jankowi i problemów nie ma.
    Pozdrawiam Martyna

,,Urodziłeś się Ch***m gentelmanem nie umrzesz"

Cytat Napisane przez rufi_Azjata Zobacz post
    Czyli kefir czy jogurt naturalny może być? Pytam bo dość często daje Jankowi i problemów nie ma.
    Jak najbardziej -kefir i jogurt to tez produkt fermentacji mlekowej.Ja jak zaczynam podawać szczeniakom pierwsze surowe,mielone mięso to tylko z jogurtem.Lepiej trawią.
    укушу без злобы и уйду без страха

Ważne żeby te współczesne jogurty i im podobne produkty fermentacji mlekowej - nie rzadko sporządzane na bazie mleka w proszku nie zawierały owoców które z kolei zawierają konserwanty. Większość smakowych efektów owej fermentacji zawiera cenne bakterie ale ich struktura nie wygląda najlepiej - sprawdzałem pod mikroskopem
    "Trucizna prawdy jest lepsza od miodu kłamstwa" - przysłowie turkmeńskie.
    "Prawdziwy bogacz to ten człowiek który jest szczęśliwy mając to co ma!" - bajka zorro.

Z krowiego mleka dobrze jest zrobic tzw. zsiadłe mleczko i to dawac psiakom - nawet codziennie szklanka na jednego dorosłego psa ,,, moje zawsze czekają z niecierpliwoscią na takie mleczko ....
    Pozdrawiam Krzysiek

Zsiadłego mleka nie da się zrobić z mleka UHT - http://pl.wikipedia.org/wiki/UHT, takie może być zaszczepione np bakteriami kefirowymi ale nie zawsze wychodzi bo i kefirki różne bywają. Faktycznie, najlepiej prosto od krowy nadaje się na zsiadłe, na śląsku zawsze robiło się je w tzw Boncloku - ceramicznym dzbanku przypominającym beczółke - to tak celem wyjaśnienia
    "Trucizna prawdy jest lepsza od miodu kłamstwa" - przysłowie turkmeńskie.
    "Prawdziwy bogacz to ten człowiek który jest szczęśliwy mając to co ma!" - bajka zorro.

Najważniejsze żeby raz zdobyc troche zakwasu a potem zawsze zostawiasz troche(2-3 łyżki) tego zsiadłego wlewasz to do gara a następnie w to wlewasz świeże wystudzone mleko krowie i na drugi dzień - pycha , ja też takie lubie ....
    Pozdrawiam Krzysiek

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni