Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 18

Domyślnie wzdęty brzuszek u szczeniaka-buldog angielski

hej mam 7 tygodniowego sczeniaka wazy 2,5kg,ostatnio w jego moczu zauwazylismy sladowe ilosci krwi,rowniez jego wydety brzuszek zaniepokoil nas bardzo.Po wizycie u weterynarza krwio mocz ustal ale brzuszek jest wciaz lekko wydety.....Prosze powiedzcie czy to grozne bo jestesmy o niego zaniepokojeni.....

Domyślnie Odp: wzdęty brzuszek u szczeniaka-buldog angielski

Cytat Napisane przez mz08 Zobacz post
    hej mam 7 tygodniowego sczeniaka wazy 2,5kg,ostatnio w jego moczu zauwazylismy sladowe ilosci krwi,rowniez jego wydety brzuszek zaniepokoil nas bardzo.Po wizycie u weterynarza krwio mocz ustal ale brzuszek jest wciaz lekko wydety.....
    Prosze powiedzcie czy to grozne bo jestesmy o niego zaniepokojeni.....
    Pieska powinnien dokladnie przebadac weterynarz, nikt wam nie odpowie na pytanie czy to grozne jesli tak naprawde nie wiadomo z jakiej przyczyny piesek ma ''wzdety'' brzuszek i w jaki sposob jest ''wydety'' i jak to wyglada i czym sie objawia takie ''wydecie'' (czasowe czy caly czas)...

Badanie moczu to podstawa w takiej sytuacji czy maluch mial takie badanie ?

Wzdęcie naszczeście ustalo okazało sie ze mała nie strawila do konca jedzenia i stad pojawil sie krwio mocz.........Zostalam troche zmylona radami hodowcy co to diety ale naszczescie jzu wszytko wraca do normy dziekuje za dobrą rade......

Twój 7 tyg bulgot waży 2,5 kg ? Powinien ważyć min 6kg i więcej.Czy aby na pewno jest w wieku jaki podajesz?

Cytat Napisane przez seniorita Zobacz post
    Twój 7 tyg bulgot waży 2,5 kg ? Powinien ważyć min 6kg i więcej.Czy aby na pewno jest w wieku jaki podajesz?

Tak ma 7 tyg urodzila sie 18.11.2009 ale byla najmiejsza w miocie i teraz goni byla o polowe mniejsza niz jej rodzenstwo wiec akurat to ze odbiega od normy jest w jej przypadku no ze sie wyraze normalne, widze ze jest duzo rozbeirznosci na temat wagi buldoga poniewaz weterynarz stwierdzil ze wazy wrecz za duzo tabele jakie znalazlam wskazuja ze do 7 tyg szczeniak buldoga powinien osiagnac wage 3 o 4 kg........i teraz mam jzu komplenty zamet w glowie hehhehe

Przed kupnem buldoga trzeba bylo najpierw przeczytac ksiazke Kuchlewskiego ''Buldog angielski'' i wogole czegokolwiek sie dowiedziec o tej rasie.Czy to jest buldog z rodowodem?Zmien weterynarza bo co on ci powiedzial o wadze psa tej rasy to normalnie spadlismy z krzesla....W tym wieku 6kg to minimum,poszukaj na jakims innym forum typowo buldozym byla taka tabela wagi specjalnie dla bulgotow.

Witam
    Co do wagi to jeśli waga dorosłej suki powinna wahać się w okolicach 23 kg to jak 7 tygodniowe szczenię może ważyć 6 kg??
    A MZ08 napisał , że suczka była najmniejsza z miotu??
    I nie możemy mierzyć wszystkich szczeniąt jedną miarą

Pozdrawiam

Nasz Guliwer w wieku 8 tygodni i trzech dni wazyl 6,5 kilo,teraz ma prawie 9 m-cy i wazy 27kg,buldog przez pierwsze miesiace potrafi przybierac na wadze nawet 1 kilo tygodniowo.Nie twierdze ze musi wazyc tak samo jak Gulis ,tym bardziej ze to suka ale 2,5kg to stanowczo za malo.

Waga urodzeniowa moich niedawnych szczeniaków wynosiła 390 - 420 gram.Gdy miały 2 tyg kazde ze szczeniąt ważyło ponad 2 kg.W momencie opuszczania domu w wieku 7-8 tyg ważyły 8-9 kg.Teraz szczeniaki w wieku 4 m-cy ważą ok.15 kg.
    Wzorcowa waga suki buldoga to 23-25 kg, ale takie suńki na wystawach to ewenement, z reguły ważą ok 30 kg.

Marcin
    Wg mnie tabela powinna być oddzielna dla psa i suki
    Nawet jesli kierujemy sie podana przez Ciebie dla obu płci to 27kg dla 9 miesięcznego szczeniaka to troche (nawet więcej niż troche ) za dużo
    W przypadku buldogów lepiej wazyc mniej niz wiecej ,chociazby ze wzgledu na stawy...zastanów sie czy nie przekarmiasz psa
    Oczywiście suczka 2,5 kg w wieku 6-7 tygodni to jakiś wybitne maleństwo-bardzo mnie dziwi jej waga

Mój dorosły(3lata) mocnej budowy wazy 29 -gruby nie jest ,ale kondycyjnie bardzo dobrze sobie radzi mysle ze to zasługa braku" dodatkowych" kilogramów

Doskonale wiem ze waga u buldoga jest sprawa wazna i lepiej dla jego zdrowia jest gdy jest chudszy niz gruby.Co mam zrobic zeby Guliwer wazyl mniej?Karmimy go hillsem,dziennie ok350g a powinien 430g(wedlug producenta
    )czasem nawet musimy go mocno zachecac zeby chociaz to zjadl,codziennie ma kilka spacerkow krotkich i jeden ok godziny,nigdy jeszcze nie udalo nam sie go tak zmeczyc zeby ''padl''.Wystarczy spojzec na fotki w temacie ''Guliwer'' i ''Spacerki i przyjaciele Arashi'',doskonale widac na nich ze do grubych buldogow to on nie nalezy.Po prostu po tatusiu ma bardzo mocna budowe.

Sorry ,ze w tym watku ale zdjecia Twojego Guliwera poogladałam i uwazam ,ze jest dość przysadzisty jak na swój wiek
    Szczególnie dobrze widac to na zdjeciu na plazy-mała głowa-jeszcze nie wyrośnieta,cienkie nózki i wielki brzuchol...tatuś moze i mocnej budowy ale "masy " to pewnie nabierał po ukończeniu 1 roku życia
    Moze przestań go zachecac do zjedzenia karmy-pies sam czuje ze ma za dużo "na sobie" ,co do sportów to bieznia niezle sie sprawdza...wsadzasz psa,puszczasz ustroistwo, muzyczka i czekasz pół godziny...pies wybiegany pańciunio odpoczęty-wszyscy zadowoleni.
    Pozdrawiam i zycze owocnego odchudzania

Bieżnia mi nie potrzebna bo wole isc z nim na spacer ktory jest dla nas przyjemnoscia a nie obowiazkiem.Dziwne ale jeszcze nikt nie powiedzial ze Guli jest ''przysadzisty'' raczej ze jest wysoki i dlugi,co do glowy to trudno zeby mial wieksza skoro ma dopiero 9m-cy a z tego co mi wiadomo to glowa u buldoga rosnie ostatnia nawet do trzeciego roku zycia.

A ja sie głowy wcale nie czepiam,jest jaka ma byc,przeciez pisze ze"jeszcze nieurosnieta"
    Ile ma w kłebie?-napisz na watku GULIWER

Cytat Napisane przez agamka Zobacz post
    Moze przestań go zachecac do zjedzenia karmy-pies sam czuje ze ma za dużo "na sobie" ,co do sportów to bieznia niezle sie sprawdza...wsadzasz psa,puszczasz ustroistwo, muzyczka i czekasz pół godziny...pies wybiegany pańciunio odpoczęty-wszyscy zadowoleni.
    Pozdrawiam i zycze owocnego odchudzania
    A czy nie pomyliłaś rasy od kiedy to spacer bulka nalezy zamienić na bieżnie /to nie owczarek niemecki ,anichart/,Ja znam psy które wyglądają na potęzne
    /nie mylić z utuczonym/,żyją długie lata w dobrej kondycji i zdrowiu

Twoja propozycja co do bieżni ,to tak jaby chartowi zaproponować życie psa kanapowego itd
    Gulisia widziałam na wystawia nie na zdjęciach i wierz mi nic mu nie brakuje

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni