Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 16 do 28 z 28

Domyślnie

sabi w klinice gierkowej bylem, mozna tam nawet schudnac lezac, a mam tendencje do tycia.

sabi benia-b czyli jednak korzystac z opini roznych lekarzy nalerzy, a wplyw na to kto sie Toba zajmuje MASZ, jak bylem drugi raz to powiedzialem ze chce do Machalskiej bo ona operowala wczesniej i wie o co chodzi, to bylo w trakcie przyjmowania na oddzial, i zamienili, mnie do M... a kogos na moje miejsce.

Co wiecej ludzie ktorzy sie rejestruja, slyszalem jak mowili do ktorego lekarza chca i bez problemu byli kierowani, SLYSZALEM, WIDZIALEM, DOSWIADCZYLEM.

Pozdrowka.

Domyślnie

Sabi-mnie czeka jeszcze jedna wizyta z dziecmi-(po kilkudniowym zakropieniu) więc jeszcze raz dokładniej zapytam o co chodzi z noszeniem cały czas, może rzeczywiście cos tam jeszcze okulista u mnie wypatrzył, albo ja przejęta badaniem dziewczynek coś pokreciłam... Ja jak narazie do kliniki się nie wybieram-bo wada rzeczywiście nieduża-i moje dziecię teraz najwazniejsze dlatego pytam optyków o dobrych polecanych okulistów.Jednaz moich małych na pewno bedzie musiała byc (znaczy chce aby była)jeszcze przez kogoś innego konsultowana-nie ma to jak dwie diagnozy, bo na suchym kontrolnym badaniu wyszło, ze jednym oczkiem słabiej widzi. Teraz bedzie badanie dokładniejsze po zakropieniu i jakakolwiek bedzie diagnoza musze ja potwierdzić.
    Mam tu na miejscu speca dziecięcego, którego wiedze mam potwierdzona-a po za tym wszyscy własnie chwala klinike w Katowicach(jakby co)..

P.S. Z wyborem okularów bedzie u mnie łatwiej niż z ubraniami, bo mogę przymierzac wszystko co mi się tylko podoba i nogawki nie beda za krótkie, ani rekawy 3/4(bo ja z tych wysokich)-ale ceny rzeczywiście solidne...

Weid-oczywiście masz rację-konsultacja to podstawa i korzystanie z opinii nie tylko jednego okulisty to najlepsza opcja-ale jako,ze matka Polka jestem-jak na razie sobie chce zapewnić tylko komfort widzenia-całą energię przeznaczam teraz na moja małą..
    Pozdrawiam:
    Benita z bulwami, mastifem, bretonką, kotami i czterokopytnymi-
    Aneczką, Selimą, małym Shelby i Donem S. zwanym Pączkiem

Doświadczony Molosomaniak Carola's Avatar
    Zapisany
    Dec 2006

Domyślnie

hmm.. ja od paru lat nosze okulary, nie ma jakiejś wielkiej wady -1,25; -1,75, ja z tych co wolą okulary, miałam soczewki ale jak dla mnie nie bardzo, teraz to czasem na wakacje ale ogólnie wole okulary, i to nie przeszkadza nie mam dużej wady i swobodnie mogę poruszać się bez nich,
    jak się kupi porządne oprawki, szkła plastikowe utwardzane i z antyrefleksem to żadnych problemów nie ma,

Kufel

Domyślnie

od ponad 10 lat noszę soczewki. wypróbowałm kilka rodzajów. Mnie najbardziej pasują jednodniowe. Ostatnio kupuje i`vear supreme w vision express. Sa to soczewki Ciba, ale robione specjalnie dla Vision expres i przez to tansze niz zwykła Ciba. 30 sztuk kosztuje ok 70zł. Okularów nie lubie, bardzo ograniczają pole widzenia i ciągle są brudne poza tym parują w zime, jest tez kłopot podczas deszczu. Jesli potzrebujesz tylko do czytania to faktycznie lepsze okulary, ale jesli na stale to ja polecam soczewki.

Domyślnie

benia-b zaraz wyzdrowieje he he

Domyślnie

Cytat Napisane przez weid Zobacz post
    benia-b zaraz wyzdrowieje he he
    Ja po Twoim pierwszym wpisie już lepiej widze
    Bo zamiast """nałozyc opatrunek na skaleczony paluszek-opisałes mi amputacje całej reki"""
    Gdyby nie to, ze kilka godzin dziennie musze spędzac przy komputerze, i oczy mi łzawią i czerwienieją....i mam bóle głowy-które moga się(w sumie stwierdzono, że na pewno ) wiązac się z tym, że bardzo mocno wytężam wzrok-byłabym jak nowo narodzona

Byłam znowu u optyka(innego) i powiem szczerze-w necie tak ładnie wszystko jest napisane...że optyk dobierze oprawki do kształtu twarzy, karnacji, wzrostu, stylu ubierania się itp....a w rzeczywistości-kicha...Optyk mówi dzień dobry i na tym się konczy jego rola...
    Oczywiscie pokazuje, to co ja chcę, i zdąży mnie jeszcze opinkolic, za żle wychowane psy,kiedy prosze, aby wszelakich drucikowych mi nie pokazywała, bo zniszczą się kiedy będę sie tarzała z psami...\.....a to przeciez ja schodze do parteru psiego, a nie psy skaczą..
    Pozdrawiam:

Domyślnie

benia-b postaw cos zielonego kolo monitora, ten kolor podobno odpreza oko, jak Cie meczy wzrok to patrzysz i ponoc pomaga.
    A jak masz podraznione i Cie boli glowa czy oczy to cos przeciwbolowego wez bo zapalenia sie nabawisz, na podraznienia krople "neovision" bodajze sa niezle z tego co slyszalem, uzywaja ich niektorzy zawodowi kierowcy.

To takie rady domowymi sposobami, krople kupisz bez recepty, tylko niewiem jak z wkrapianiem u Ciebie , bo plec bardziej wrazliwa to drazni.

Domyślnie

Weid-ja na takich półsrodkach przez ostatni rok jestem-prochy i kropelki-bo apteka blisko, a czasu zawsze brak na poznanie przyczyny..A zielony słyszałam ,że odpręża, tylko po kilku godzinach przed komputerem to ja już kolorów nie rozróżniam..Myslałam, że to z powodu zmęczenia(mojego)-a to jak się okazuje wzrok nie ten..
    Byłam u okulisty przed chwilą-bo ciekawośc mnie zżerała i miałam okazję dzieci podrzucic ..

Pozwolił pochodzic kilka minut w szkłach , które bede nosić-wiec teraz wiem, że słabo widze pisząc teraz -wzrok jeszcze się nie przestawił na "stare".....nawet nie wiedziałam ze literki można tak ostro widzieć..
    Wytłumaczył, ze na razie do komputera, czytania i innych czynnosci,(więc soczewka odpada-chyba, ze będe ja zdejmowac i zakładac kilka razy dziennie.) ale z czasem zauważe, że dalej też będę ostrzej widziec w tych okularach(i tu jakies medyczne wytłumaczenie włącznie z opisem rysunku zyłek ocznych , którego powtórzyc nie potafię-ale brzmiało logicznie) i wtedy dopiero noszenie cały czas.. Tak moze byc za kilka miesiecy, albo za kilka lat..
    Po takiej prezentacji(przed komputerem tez mnie posadził i o zgrozo...) pobiegłam zaraz do optyka i przyznaje sie szybciej chyba nikt nie wybrał oprawek, niz ja dziś..jutro odbieram okulary..
    Szkła mam nadzieje zamówiłam dobre-plastikowe z antyrefleksem i z powłoka fotochromowa -ale bardzo jasną, która szczegolnie przy komputerze sie przyda..
    Pozdrawiam:

Domyślnie

....
    Pozdrawiam:

Domyślnie

To teraz bedziesz sie dziwic ze psy to jednak taki kolor maja a nie inny

Domyślnie

Obym tylko szoku nie doznała patrząc w lustro
    Pozdrawiam:

Domyślnie

Cytat Napisane przez benia-b Zobacz post
    Obym tylko szoku nie doznała patrząc w lustro
    ha ha ha nooo Przestan,
    Jak juz zdecydujesz sie stanac przed lustrem to moze wypij z pol litra

Domyślnie Odp: Kilka pytań do widzących inaczej

Cytat Napisane przez benia-b Zobacz post
    ...a w ogóle nie rozumiem dlaczego na stałe? Przeciez widze doskonale, nie zauważyłam żadnej różnicy w normalnym funkcjonowaniu-tylko przy szyciu, czytaniu, wiec dlaczego na stałe a nie do czynnosci, przy których są potrzebne? od czegoś to zalezy?
    Mhy... no tak to niestety jest, że z wiekiem się wzrok pogarsza (poczytajcie sobie co to jest prezbiopia na stronie https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/p...iem/prezbiopia). Nie ma co się obrażać, ani na okulistę, ani na soczewki czy okulary (co kto woli). Tylko się trzeba cieszyć, że można sobie pomóc i nadal normalnie funkcjonować, mimo słabszego wzroku. A co do tego, co lepsze, to ja też polecam soczewki - większa wygoda z nimi, no i nie musisz się przyzwyczajać, że inaczej wyglądasz.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zasady Postowania