Psy i rasy psów to Forum Molosy.pl
Pokaż wyniki 1 do 13 z 13
    Czeka w systemie na potwierdzenie emaila
    Zapisany
    Apr 2007

Domyślnie Badania behawioralne

Chcielibyśmy się pochwalić
    Nasza Koko była dziś u pani dr behawiorystki i przeszła testy psychiczne. Jest, w ocenie pani, psem zrównoważonym emocjonalnie, prawidłowo zsocjalizowanym, nie wykazującym agresji miśkiem.
    Mamy to samo zdanie
    Fajna taka wizyta - pytała o wszystko dokładnie i zaprowadziła Koko do poczekalni do innych psów, żeby na własne oczy zobaczyć jak się zachowuje wobec obcych psów i ludzi. Było wesoło

Pani dr powiedziała, że to jest 3ci zdrowy i normalny pies, który się u niej pojawił w celu uzyskania zaświadczenia, czy porady - szkoda, że takie badania są tak mało popularne w Polsce. Z drugiej strony dobrze, że jest taki "Fischer" w Polsce, do którego można pójść po poradę, a jak wszystko w porządku, to się upewnić, że metody stosowane w wychowywaniu psa działają.
    Wtedy też ma się pewność, że inne psy w naszym domu (młodsze) będą się uczyć dobrych rzeczy od "wzorowego Leosia"

Domyślnie

Cytat Napisane przez KOKOny Zobacz post
    Chcielibyśmy się pochwalić
    Nasza Koko była dziś u pani dr behawiorystki i przeszła testy psychiczne. Jest, w ocenie pani, psem zrównoważonym emocjonalnie, prawidłowo zsocjalizowanym, nie wykazującym agresji miśkiem.
    Mamy to samo zdanie
    Fajna taka wizyta - pytała o wszystko dokładnie i zaprowadziła Koko do poczekalni do innych psów, żeby na własne oczy zobaczyć jak się zachowuje wobec obcych psów i ludzi. Było wesoło

Pani dr powiedziała, że to jest 3ci zdrowy i normalny pies, który się u niej pojawił w celu uzyskania zaświadczenia, czy porady - szkoda, że takie badania są tak mało popularne w Polsce. Z drugiej strony dobrze, że jest taki "Fischer" w Polsce, do którego można pójść po poradę, a jak wszystko w porządku, to się upewnić, że metody stosowane w wychowywaniu psa działają.
    Wtedy też ma się pewność, że inne psy w naszym domu (młodsze) będą się uczyć dobrych rzeczy od "wzorowego Leosia"

Domyślnie

brawo Kokony-zreszta znamy sisotrunie i wiemy ze zdala test bez problemu.A oni daja jakis papierek????.bo probowalam u nas pytac o testy ale nie robia,a chyba tez by moje sucze zdaly-no chyba ze sprawdzali tez posluszenstwo????????bo jakby pania wybuziakowaly

nowy nr gg 7942502

Zapisany
    Apr 2007

Domyślnie

Dała papier
    mamy świadectwo, że jest romalna

Zapisany
    Apr 2007

Domyślnie

To nie są testy w zasadzie, tylko wywiad. Pani nie sprawdza żadnych predyspozycji do pracy, czy coś, tylko patrzy, czy pies nie stuknięty
    A co do posłuszeństwa, to chyba jest tak, że normalny i zdrowy psychicznie pies jest posłuszny. Przynajmniej normalny według naszych, ludzkich norm
    Buziaczków raczej pani nie dadzą, bo pani na dzień dobry ignora włączyła - wiadomo - behawiorystka

Doświadczony Molosomaniak sava's Avatar
    Zapisany
    Oct 2006

Domyślnie

brawo Kokony-zreszta znamy sisotrunie i wiemy
    Daga, litosci - kartki w slowniku mam juz cale poszarpane

Domyślnie

A my się mamy czym chwalić nasz pies sam zdał największy test z możliwych jestem z niego ogromnie dumna aż się muszę pochwalić od kilku dni biega razem z Benkiem i nie bylo żadnego spięcia mało tego co dziwi mnie ogromnie bernardyn nie bawi się z sukami natomiast z Alvarem bawią się jak szczeniaki wykłądają się na plecy raz jeden raz drugi a ja się tak bałam mam w domu anioła a może mu już róznicy nie sprawia kto tutaj przybywa . Wczoraj byli u nas państwo chcieli adoptować Betovena ze swoim bernardynem niestety ich przyjaciel tak długo starał się pokazać dominacje nad starszym kolegą na obcym terenie że Beniu przybląkany nie wytrzymał tego i rzucił się na niego bałam się jak będzie dalej z naszym się zgadzał po takiej akcji a od rana leżą razem i znowu idylla szok nasz piesek jak widać jest wychowany na bardzo gościnnego a Beniu stara się chyba pokazać że zrobi wszystko żeby tu zostać i już wiele nie brakuje . Ale dziwi mnie najbardziej fakt że bernardyn wykazuje tylko chęci do zabawy z Alvarem

Czy ktoś może ma logiczne wyjaśnienie na zachowanie jedego i drugiego czy one może szósty zmysł mają i specjalnie mi taką niespodziankę zrobiły??????

Zapisany
    Apr 2007

Domyślnie

Może Benio uznał, że Alvaro jest szefem (albo odwrotnie) i pokazuje respekcik w ten sposób?
    A może Benio wie, że jego być albo nie być w tej rodzinie, to kwestia dogadania się z Alvarem?
    W każdym razie fajosko, że się dogadują powodzenia w dalszej socjalizacji!

Domyślnie

Cytat Napisane przez KOKOny Zobacz post
    To nie są testy w zasadzie, tylko wywiad. Pani nie sprawdza żadnych predyspozycji do pracy, czy coś, tylko patrzy, czy pies nie stuknięty
    A co do posłuszeństwa, to chyba jest tak, że normalny i zdrowy psychicznie pies jest posłuszny. Przynajmniej normalny według naszych, ludzkich norm
    Buziaczków raczej pani nie dadzą, bo pani na dzień dobry ignora włączyła - wiadomo - behawiorystka
    no nie wiem ..bo to zalezy co znaczy posluszny.Wasza niunia na komende lezec reaguje po jakichs 2 poleceniach a Kajcia widzieliscie ..krazyla..dla mnie pies normalny to taki co sie da go przewidziec,nie jest agresywny i nie bojazliwy ,kazdy "ludz" ma swoje kryteria normalnosci -mi wystarczy ze moje suki moga lazic bez smyczy i uznaja komende siad -ale to mi wystarcza-podkreslam
    Alvaro-na moje to te przewalanki na plecy to piesy sobie bezkrwawo pokazuja i ustalaja cos i zapewne jak Kokony napisaly-benek czuje ze za wiele nie moze...Poczekaj do cieczki-wtedy bedzie sprawdzian.ale niunio cudny

nowy nr gg 7942502

Domyślnie

Cytat Napisane przez sava Zobacz post
    ale znalazlas???????

nowy nr gg 7942502

Domyślnie

dagmara nie strasz mnie że tak długo beniu u nas zostane z dobrym domkiem cięzko a zdaje sobie sprawę z tego że cieczki to będzie inna sprawa garnków mi już nie starcza dla wszystkich żeby nagotować muszę na dwa razy jechać gdybym nie rodziła na dniach to pewnie Benek miałby u nas dom na stałe ale tak nie będzie miał się kto tym wszystkim zająć i dopilnować a dwóch psów na posesji przy sukach luzem zostawić nie mogę i tu się rodzi problem ... kolejny to ten że Beniu jest kochany i ciężko będzie się z nim rozstać a jeszcze inny to taki że chcę zostawić z pierwszego miotu jak się uda psa po Alvarze i znów problem ale najważnieszy to ten że mi poprostu za parę dni lub tydzień czasu dla niego braknie a zasługuje na milość i czas rozważaliśmy to już na wszystkie sposoby........nie jest problemem nazbierać psów problem zapenić im tyle samo miłości czasu i poświęcenia.....

Zapisany
    Apr 2007

Domyślnie

Daga: oczywiście, że posłuszny, znaczy w granicach rozsądku - jak na leona posłuszny - chodziło mi o to, ze nie wyprawia cudów wbrew mojej woli

Alvaro: rzeczywiście macie problem: 4 psy i maluszek :/
    "........nie jest problemem nazbierać psów problem zapenić im tyle samo miłości czasu i poświęcenia....." - święte słowa - my też nie chcemy mieć więcej niż 4 psy na raz (3 suki-leony + szpic-samiec docelowo)

Młodszy Miłośnik Psów Mad's Avatar
    Zapisany
    Aug 2006

Domyślnie

Cytat Napisane przez sava Zobacz post

Sava, litości, znowu się popłakałam ze śmiechu .

Zasady Postowania